OHAL komisyonu başvuruları almaya ne zaman başlayacak?

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu sonrasında basın mensuplarından gelen soruları cevaplandırdı. Kurtulmuş açıklamasında OHAL inceleme komisyonuna değinerek, kurulan 7 kişilik mekanizmanın hızlı bir şekilde süreci yöneteceğini ifade etti. OHAL komisyonu başvuruları alınma zamanı için 7 kişilik kurumun en kısa sürede çalışmalara başlayacağını ve KHK yanlışlıklarını düzelteceğini belirten Numan Kurtulmuş, OHAL komisyonu hakkında son durumu da açıklamış oldu.

EDİTÖR:    13 Şubat 2017 Pazartesi, 19:18


OHAL komisyonu başvuruları almaya ne zaman başlayacak?

685 sayılı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kurulması hakkında kanun hükmünde kararname 23 Ocak 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı ve yürürlüğe girdi. 685 sayılı KHK gereği OHAL inceleme komisyonu üyeleri KHK’nin yayımlandığı tarihten itibaren bir ay içerisinde belirlenmesi gerekmekte olup, OHAL inceleme komisyonuna başvurular ise 6 ay içerisinde alınması gerekmektedir. Bugün yapılan Bakanlar Kurulu sonrasında gündemle ilgili ve Bakanlar Kurulu kararları hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş OHAL komisyonuna değindi.

OHAL KOMİSYONU=7 KİŞİLİK KURUM

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 685 sayılı KHK’de yer alan OHAL inceleme komisyonu için 7 kişilik bir kurum ve mekanizma benzetmesi yaptı. 7 kişilik kurulacak olan bu kurumun Anayasa Mahkemesinin de yükünü hafifleteceğini açıklayan Numan Kurtulmuş, OHAL inceleme komisyonunun bireysel başvurular adına önemli bir mekanizma olduğunu, bir ara hukuki düzenleme olduğunu ifade etti.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU KURULUYOR

Numan Kurtulmuş, OHAL inceleme komisyonu için ilgili yapının oluşturulduğunu açıkladı. İlgili bakanlıkların OHAL komisyonuna temsilci de vereceğini ifade eden Kurtulmuş, bu kurumun hızla çalışacağını, kuruma ait raportörlerin kurum tarafından hızla çalıştırılacağını vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’nun OHAL komisyonu hakkında yaptığı açıklama video;

HIZLI ÇALIŞMASI LAZIM

OHAL inceleme komisyonunun başvuruları alıp değerlendirme sürecinde hızla çalışması gerektiğini ifade eden Numan Kurtulmuş, OHAL komisyonunun hızla çalışmasını temin edeceklerini vurguladı. Son KHK ile meslekten ihraç edilen akademisyenlerde olduğu gibi bir kuşku varsa bu mekanizma ile bu tarz kuşkuların da giderileceğini açıklayan Kurtulmuş, atılacak adımların bu yönde olacağını belirtti.

OHAL KOMİSYONU

ogretmenlericin.com olarak Başbakan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş’un açıklamalarından OHAL inceleme komisyonunun kurulması için çalışıldığını anlamaktayız. Her Bakanlar Kurulu sonrasında KHK ve diğer hususlarda gelişmeler de yaşandığını önceki tecrübelerden bildiğimizden OHAL komisyonu kurulmasının da birkaç gün içerisinde gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Zaten 685 sayılı KHK gereği 10 günlük bir süre kalmıştır.

Numan Kurtulmuş’un açıklamasında kullandığı “ilgili Bakanlıklardan temsilci” açıklamasını iki türlü yorumlayabilriiz. Birincisi mevcut OHAL komisyonuna seçilecek 2 temsilcinin birisinin Adalet Bakanlığı diğerinin İçişleri Bakanlığından seçilecek olması. Diğer yorum ise OHAL inceleme komisyonuna hizmet verecek ve Başbakanlık tarafından kurulacak OHAL komisyonu sekretaryası.  Sekretarya da üye sayısı ve görevi KHK’de belirtilmemiş ve açık bırakılmıştır. Anladığımız kadarıyla OHAL komisyonu sekretaryasında her bakanlıktan temsilci yer alacak. OHAL komisyonu başvuruları alma tarihi olarak Kurtulmuş net bir açıklama yapmazken, 685 sayılı KHK’de 6 aylık bir süre olduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Üyeleri
(OHAL Komisyonu Üyeleri)
ÜYE SAYISI KOMİSYONA SEÇİLECEK ÜYENİN
STATÜSÜ
KOMİSYONA SEÇİLECEK ÜYEYİ
SEÇECEK KİŞİ
1 Kamu
Personeli
Başbakan
Binali Yıldırım
1 Kamu
Personeli
Başbakan
Binali Yıldırım
1 Kamu
Personeli
Başbakan
Binali Yıldırım
1 Hakim ve Savcı Adalet Bakanı
Bekir Bozdağ
1 Mülki
İdare Amiri
İçişleri Bakanı
Süleyman Soylu
1 Danıştay
Tetkik Hakimi
HSYK
1 Yargıtay
Tetkik Hakimi
HSYK

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

56 Yorum

 1. mağdur

  13 Şubat 2017 at 19:33

  Ayni aciklamalari 5 ay oncede yapmislardi inandik yanildik bosuna bekledik itiraz masalari falan bence gene oyalaniyoruz gibi geliyor bunun yerine sayin editorden Aihm e basvurular konusunda bilgilendirme istiyoruz

  • hukuk

   14 Şubat 2017 at 21:13

   aym chp’nin ohal başvurusuna, sonuç kısmında ohal khk’ları ohal dönemini kapsar diyor. yanlız çıkarılan khk’lara bakınca ömür boyu sürecek gibi geliyor. yapılan iş ve işlemler hukuk devleti ilkesine yakışmıyor. diğer bir durum da ohal’i sıradanlaştırıp;aslanda herhangibir sorun yok deyip çaktırmadan KHK larla ülkeyi yönetmeye devam etmek ne derece doğru. önümüzde referandum var OHAL döneminde yapılması son derece tehlikeli. Çünkü kamu görevlisi kendi güvenliğinden yada iş güvencesinden çekindiklerinden işlerini sağlıklı yapamayacaklardır. daha önce bunun örneklerini yaşadık maalesef. artık her şey bir anda normalleşmeli. aksi takdirde ileride kapanmaz yaralar açacaktır. bir atasözü kış en iyi baharda anlaşılır. der

 2. Selçuk

  13 Şubat 2017 at 19:36

  Sayın yetkililer önce şu yasal olan ve bir süre sonra istifa ettigim sendika üyeliği kriter olmaktan çıksın da biz de rahat edelim. Hukuk istiyoruz adalet istiyoruz. Başka bir şey istemiyoruz. Ben ülkemi milletimi seven hukuka inanan bir öğretmenim. 6 yıldır köyde terk öğretmendim. Benim hiç bir örgütle ilişkim olmadı. Kimseye himmet vermedim. Kimsenin peşine düşmedim. Devletimize güveniyoruz. Oy verdiğim tek parti idi Ama bunu kimse anlamıyor.

 3. Mehnet

  13 Şubat 2017 at 19:48

  Oyalama olmadığına dair hiçbir güven ve somut kanıt yok. Bu da gösteriyor ki, adalet çok gecikecek.

 4. Masum

  13 Şubat 2017 at 20:14

  Sayin hocalarim aciga alinip da gorevine iade edilen ogretmen duydunuz mu ?

  • Teacher

   13 Şubat 2017 at 22:32

   Başta açığa alınıp, sonra iade edilip,tekrar açığa alınan tanıdığım var.

  • Murat

   24 Şubat 2017 at 00:48

   Doğu illerinde görev yapan öğretmenlerin neredeyse tamamı

 5. Sely

  13 Şubat 2017 at 20:36

  Valilikler başvurular almaya başlamış diye duydum bugün belgelerle basvuruluyormuş da nasıl belge yani fetocu olmadığımızı nasıl ispatlayacagiz orasını anlamadım

  • ulkucu magdur

   13 Şubat 2017 at 22:21

   hic duymadik.nerenin valiligi baslamis

 6. Teacher

  13 Şubat 2017 at 20:43

  Hata yapılmasından kasıt nedir? Sendikaya üye olmak, bankaya para yatırmak vs bu komisyonda da suç olarak görülecekse,sonuç zaten zaman kaybından başka bir şey olmayacaktır.
  Bana en garip gelen şey, iade edilmek aklanmak anlamına gelecek ama bu komisyonun, kişilerin uğradığı haksızlıkları tazmin etme gibi bir yetkisi yok. Adımı internette terör destekçisi olarak yayımla, çoluk çocuğum, anne babam psikiyatrik desteğe ihtiyaç duysun,aylarca tecrit et,sonra suçsuzluğum açığa çıkınca gizlice başka kuruma ver..Davalar düşsün, tazminat ödenmesin,AYMnin yükü hafiflesin!
  İyi niyetli olmak istiyorum, gerçekten “Vatan sağolsun,benim kamudan atılmamala bitecekse bu ihanet,başım da feda olsun” ama dert feto ile savaşmak olsa,bizimle değil,bilinçli olarak suça destek veren,gizleyen veya uygulayan eden kişilerle uğraşırlardı.

 7. İbo (eğri oturur doğru söyler)

  13 Şubat 2017 at 20:54

  Taş kendi ayaklarına bir düşşeydi, onun acısını bir anlasalardı 7 kişilik komisyon palavralarından da vazgeçerlerdi. Daha ciddi bir çalışma yaparlardı. Evet, benim de oy verdiğim tek parti AKP idi. İlk defa karşı bir oy kullanacağım. Sayın iktidar yanlış yaptınız ve bunda da ısrar ediyorsunuz…

  • ali

   15 Şubat 2017 at 18:17

   katılmamak elde değil.

 8. Adalet

  13 Şubat 2017 at 20:55

  AİHM mutlaka başvurun.
  AYM başvuruları bu kadar fazla olmasaydı bu komisyon kurulamazdi.

 9. Yusuf ATMACA

  13 Şubat 2017 at 21:18

  Bu komisyon adil görünmek için değilse
  MUTLAKA KRİTERLER BELİRLENMELİ
  Sendika suç mu kabul edilecek
  Bankasya kredikartı suçmu
  Bankasyadaki hesap miktarı
  Bankasyadaki hesap tarihi
  Bylock internetten indirmek mi
  Bylock iletişiminde suç unsuru olursamı
  GİBİ vs… vs..
  Aksi halde hiç bir işe yaramaz
  Halka bak biz ince eleyip sık dokuyoruz
  Kurunun yanında yaş yanmayacak algısı için yapıldığı kesinleşir.

 10. Adalet

  13 Şubat 2017 at 21:28

  Bence,
  Kriter değişmeden dönüş imkansız. Kritere rağmen yapılan yanlışlıkları araştıracak komisyon. Diğerlerine red verecek, bu arada ihraç edilen herkes adli soruşturma geçirecek, kriter ile ihraç edilenlere 6 ay 10 gün ceza verilerek memuriyetlerinin bitmesi sağlanacak, sonrası Ahim e kadar 15-20 yıl sürer. İnsanlardan değil ama Allah tan çoook umutluyum. O beni biliyor bu yeter bana varsın beni bilmeyen bana HAİN desin, Ben Allah’a tevekkül ettim. Tevekkül edenler de sadece O na tevekkül etsinler.

  • Magdur

   13 Şubat 2017 at 22:17

   Aihm e basvuru hemen yapilabilir 15 20 yil surmez toplu basvurulara Aihm dikkatsiz kalmaz ihrac edilen 95 bin Aihm e basvurular su an 20 bin civari basvuralim bekleyelim

  • ulkucu magdur

   13 Şubat 2017 at 22:51

   yapmayin hocam 6ay 10 gun falan.hevesimizi kirma

   • Adalet

    14 Şubat 2017 at 07:24

    Yetkililerin konuşmasından bunları anlıyorum. İnşallah yanlıştır.

   • öğretmen

    14 Şubat 2017 at 11:40

    Avukatlar da aynı şeyi söylüyor.Amaç memuriyetten atmak diyorlar.Gerçek sanırım hocamın dediği gibi…

  • muğdat

   14 Şubat 2017 at 11:59

   672 ile ihraç edildim. memuriyetimiz bitti zaten. bir ay önce ifade verdim emmiyette. sendikaya neden üye oldun. cevapta hamza aydoğdu ve il milli eğitimin sendika duyuru yazısını gösterdim. bütün personele duyrulsun diye yazıyor. bu kişiler halen görevde diye söyledim. asıl suçlu onlar sendika duyurusunu yaptırıyorsun madem terör örgütüyle ilişkiliydi de neden iki satır yazı yazmadılar deyince sende haklısın dedei amir

   • öğretmen

    14 Şubat 2017 at 15:39

    Peki sonuç ne oldu hocam mahkemeye falan çıktınız mı

    • muğdat

     14 Şubat 2017 at 18:18

     emniyetten tlf ile arayıp ifadeniz var gelebilir misiniz dediler. gittim ifade alma 10 dk sürdü.herhangi bir sorun yok dedi.ondan sonra arayan soran olmadı.

 11. Zaza

  13 Şubat 2017 at 21:42

  7 kisilik komisyon ve 110 binden fazla ihraç ve dahasida gelecekmiş. Sayin cumhurbaskanimiz (reis) birilerini pataklayacak bu yapilan akla mantiga uymaz

  • ulkucu magdur

   13 Şubat 2017 at 22:32

   bunlar kimin emriyle yapiliyordun sence

 12. Ahmet

  13 Şubat 2017 at 22:41

  Haburda pkk kiyafetleriyle sözde pkk bayraklari ile güzel ülkeme giren 30.000 mehmetcigimin katillerinin ayaklarina kadar savci gönderip biz pisman degiliz demelerine ragmen pisman olduklarini ifadelerine geciren bu hükümet 15 temmuz gecesi darbecilere karsi sokaga inen ögrencilerine vatan bayrak millet Allah ve peygamber sevgisi asilayan ve dindar diyerek Ak partiye oy veren mutedeyyin ve muhafazakar milliyetci ve kendi tabani olan insanlardan adaleti kaciriyor.Binlerce insani sorgusuz sualsiz bir gecede ihrac ediyorlar binlerce coluk cocugu aileyi agac kabugu yemekle basbasa birakiyorlar.Allahin adaletine inaniyorsaniz ümidinizi yitirmeyin burada binlerce yapilan hukuksuzluklari adaletsizlikleri yazmaya gerek yok.Haksizlik yapan zalimdir zalimden medet umuyorsam namerdim.Rabbim yalniz sana tapar yalniz senden medet umarim…Allahim ne olur binlerce magdur olan kullarini zalimlerden koru darbeyi kim yaptiysa bu darbeden kim nemelanip ellerini ogusturuyorsa darbe gunu sehit olan gazi olan kardeslerim uzerinden kim nemalaniyorsa bunun bir lütuf oldugunu düsünüyorsa sana havale ettim Ya Rabbi….Ben kimseden ne milletimden ne de Rabbimden bu konuda af dilemedim çünkü zerre derece sucum yok…Allah’im ne olir zalime muhlet verme ömrünü senin rizan icin geciren kullarin senin kapina düstü ne olur kullarini zalimin zulmune teslim etme…Yetis Ya Rabbi…

 13. Turan

  14 Şubat 2017 at 00:07

  Bu 6 ay hapis yorumu yuregimi yakti.Allahim sen koru

 14. Serdar

  14 Şubat 2017 at 00:32

  Komisyon oyalama icin ahim tek care durmayin hemen basvurun ulkede hukuk yok adelet yok kadi beni atmis isten tekrar beni kadiya yolluyirlar olay bu kimse umitkenmesin yukarida arkadas yazmis heekes adli surec gecirecek bunu aklinizdan cikarmayin

 15. Öğretmen

  14 Şubat 2017 at 12:29

  Hakimin biri ihraçlarin tamamı içeri bir kez girip çıkacak demiş demek ki bu 6 ay doğru birileri emir vermiş

 16. Selam

  14 Şubat 2017 at 12:30

  Suçun şahsiliği ilkesi diye bir kanun maddesi var biraderler. Açın da bu tck ya cmk ya 657 ye bakınız. Yok 6 ay mış da yok avukat demiş miş de yok bilmem ne. Karısı yüzünden bir koca ihraç olabiliyor fakat neye gore yargilanacak bu koca peki atıp tutmasin kimse bu konu da. Bi kere bir memurun devlet memurluğu men olabilmesi için 12 aydan itibaren fazla tutuklu kalırsa o zaman herhangi bir memurluğa giremez geri dönemez. Bunu hukuk fakültesi 1. Sınıfta okuyan bile bilir kasmayın kendinizi yargı kararına göre beraati alanın şansı yüksek. Ortada bi yangın var kimisi benzin döküyor kimisi de su.

  • Adalet

   14 Şubat 2017 at 13:23

   Tutukluluk ile benim söylediğim farklı, açıkladıkları kriterleri suç kabul Edip 6 aydan bir gün fazla hapis cezasına mahkum edince de memuriyet biter. Sonra bu mahkumiyetin haksız olduğu Ahimden bı 10 yıl sonra döner. Sonra da hakkınızı almak için tekrardan mahkemeye basvurursunuz. Bı 10 yıl da o sürer. Bunları moral bozmak için değil nelerin bizi beklediğini bilmeniz için söylüyorum. Ben Allah’tan umitliyim derken; 28 subatcilar yaptığı kaç yıl sürdü? Ergenekon balyoz kumpaslari ne kadar sürdü? ise bu da o kadar sürer. Allah Adildir. B.arinca hain diyemeyenler! tanımadiklari insanlara rahatlıkla HAİN diyorlar, Allah mazlumun yardımcısı olsun. Fetö basta tüm terör örgütlerini de kahretsin. Hayat devam ediyor, yeni işler yaparak çocuklarımız için mücadele edeceğiz. Rızık Allah’tan

 17. Öğretmen

  14 Şubat 2017 at 13:32

  Ben dün 4 tane avukatla görüştüm bir tanesi önemli bir şey dedi AİHM bu komisyonu iç hukuk kabul etmezse sizde 6 ay içinde AİHM e gitmezseniz niye zamanında gelmedin diye sonraki başvuruyu reddedilir dedi yani işin özeti Şubat ayı çıkmadan AİHM e gitmek gerekiyor

  • muğdat

   14 Şubat 2017 at 18:22

   12 kasımda AHİM’e başvurdum.10 ocakta ek beyan gönderdim. bekliyoruz bakalım.

 18. mehmet

  14 Şubat 2017 at 13:43

  adli süreç derken gözaltı mı!!?

 19. Reşo ağa

  14 Şubat 2017 at 14:18

  Cumhurbaşkanımız 3-4 yıl öncesine kadar bilmiyordum diyor. Milletim beni affetsin diyor. Referanduma giderken tekrar milletim diyor. 14 yıl sürekli milletim diyor. Bankaya para yatıranı, sendika üyeliği olanı, yani yasal olan ne varsa bunları sebep göstererek memuru ihraç ediyor. MEB Bakanı öğretmene temiz kağıdını al gel devam et diyor. Adama sormazlarmı adama, benim kirli kağıdımmı vardıki beni attınız şimdi temiz kağıdı istiyosunuz diye. Daha birçok şey var yazacak, ama herkes neler olduğunun az çok farkında. Şimdi şu soruyu sormak istiyorum ve yorum altına cevap istiyorum. Refaranduma gidecek millet Türk milletide, haksız yere ihraç olanlar ugandanın milletimi. Bende bu refarandumda milletime güveniyorum

  • Oktay

   14 Şubat 2017 at 15:41

   Üzgünüm hocam ama hemen herkes bana dokunmasın da ne olursa olsun diyor. Yani bu sürecin referanduma olumsuz etki edeceğini sanmıyorum.

 20. HAYAL DEGİL

  14 Şubat 2017 at 15:02

  ankara ve istanbulda 10 bin kişilik eylem yapmadıkça milletin dikkatini çekemiyecez. 6 aydır yaşananlar bunu gösteriyor.

 21. öğretmen

  14 Şubat 2017 at 15:47

  Bu kadar nemalanan kişi varken iktidardan milletin bizi umursayacağını hiç sanmıyorum.Çok fazla düşünme etrafına şöyle bir bak hayat tüm güzellikleri ile onlar için devam ediyor.Bizim yaşadıklarımız sadece bizi acıtıyor maalesef.

 22. SORU-YORUM

  14 Şubat 2017 at 16:24

  Suriyelilerden kariyerli olanlarını vatandaşlıga alacaklar BİZİM KARİYERİMİZİ NEDEN SIFIRLAYIP TERÖR DESTEKLEYİCİSİ YAPIYORLAR. YA FETTAH

  • muğdat

   14 Şubat 2017 at 18:31

   hocam SURİYELİ ADAM OLSA MEMLEKETİNİ TERKETİP KAÇIP GELMEZDİ.EN BÜYÜK HAİNLİĞİ YİNE SURİYELİ YAPACAK.kariyerine değil,sadece vereceği Evet oyuna bakıyorlar.bu memlekete bizler yani bu memeleketin evladı sahip çıkar. bizler hain falan değiliz. Söz söyleyenindir.

 23. mehmet

  14 Şubat 2017 at 16:28

  adli süreç derken gözaltı mı hocalarm?

  • Adalet

   14 Şubat 2017 at 19:37

   Arkadaşlar bu tamamen tahmin(etrafimdan gördüğüm)
   Açığa alinanda ihraç edilende önce gözaltına alınacak, sonra ihraç edilenler hakim karşısına çıkacak ve fetoden yargılanacak. İnşallah olmaz ama (siyasi atmosfer gereği) mahkûmiyet olacak. Bu mahkumiyetin hukuksuzlugu için uzun bir hukuk mücadelesi bizi bekliyor

   • Nur

    15 Şubat 2017 at 12:37

    Olumsuz yorum yazıp kimseyi üzmek sıkıntılarına sıkıntı eklemem istemem ama maalesef zor günler bizi bekliyor. Daha önce mhp korfez ilce baskani zeki gursu ile görüştüğümde referandum öncesi af gelecek demişti. Daha sonra tekrar aradığımda afla ilgili bir şey demek şöyle dursun agir ceza mahkemelerde her biriniz terör suçlusu olarak yargılanacaksınız dedi. ALLAHIM senden başka yar ve yardımcımız yok yardımını bekliyoruz .

    • Magdur

     15 Şubat 2017 at 14:57

     Arkadaslar ya su partililerle gorusmeyin onlardan bir fayda gelmez mahkemeden once karar vermisler sucumuz neymis agir cezalik ne yapmisiz partililerin kendine faydasi yok adi bahsedilen kisiyi kac kisi taniyor yetkisi nedir

 24. öğretmen

  14 Şubat 2017 at 18:03

  Evet hocam gözaltı ve olursa devamı

 25. Ali han

  14 Şubat 2017 at 18:48

  Aihm suresi 6 ay degil anayasa mahkemesinden red karari ciktiktan sonra 6 ay. Aihm bu konuda ornek karar verdi direkt bana gelme anayasa mahkemesinden red al sonra bana gel diye.ihrac tarihinden itibaren 30 gun icinde anayasa mahmesine basvurun bu cok onemli yoksa ilerde hak kayiplari olusabilir.aihm komisyonu ic hukuk gormeyebikir komisyon mahkeme degil.

  • mağdur

   14 Şubat 2017 at 21:54

   Aihm e onceden basvurmanin riski yok faydasi var ic hukuk yok diye basvuru yapabilisiniz ic hukuk var diye basvuru yapmayip beklerseniz 6 aylik sureyi kacirirsiniz Aihm reddetse bile tekrar basvuru hakki var riske atmayalim Aihm e basvuralim

 26. Öğretmen

  14 Şubat 2017 at 20:52

  Suçsuz olduğumuz için dönecegimizi Ümit ediyoruz bu gayet normal ancak siyasi atmosfere baktığımızda bırakın dönmeyi daha 100 binlerce kişinin ihraç edileceği anlaşılıyor gerçeklerle yüzleşmek zorundayız iktidar aklı selim davranıp bu işi çözmezse işiniz içinden kimse çıkamaz aç köpek fırın yıkar diye bir atasözü var insanlar aç parası bitti çoluk çocuk perişan

 27. ulkucu magdur

  14 Şubat 2017 at 23:15

  aym basvurum e-devlette gorunmuyor.normalmi bu.7ay oldu nerdeyse basvurali

  • Öğretmen

   15 Şubat 2017 at 00:08

   Benimki de görünmüyor sisteme işlemişlerdir müracaattaki elektronik imzalı kağıdı kaybetmeyin

  • ihraç aym

   15 Şubat 2017 at 15:16

   aym başvurusu görünmüyordu aym sayfasında bilgi edinme dilekçesini doldurup gönderdim 10 gün sonra e devlete düştü.24 eylülde başvuru yapmıştım.30 aralık işlemde diyor

  • öğretmendi bir zamanlar

   15 Şubat 2017 at 15:32

   E devletin arama motoruna aym bireysel basvuru yazınca görünüyor. Benim başvurumun komisyon önünde incele yazıyor olmayan komisyon olmayan inceleme

 28. Bi sabır

  15 Şubat 2017 at 07:19

  Kizimn eğitim hayatı altüst oldu eşimin psikolojisi bende inanin iman etmesem çoktan intihar etmiştim bu nasıl is arkadaş bir çıkar yol bulamıyorum 2014 sonu kıytırık bir sendika istifasina hayatlar böyle kurban edilirmi hukuka aykırı ne yaptikta hain olduk kafayi sıyrmamak vallahi er lde değil hergün haber kovalar olduk varmi grlisme diye heyhat günden güne iş yokusa sürülüyor

 29. arpabenli

  15 Şubat 2017 at 07:53

  ALLAHIM SEN ADİL KERİM RAHMAN RAHİMSİN MAZLUMUN DA ZALİMİN DE RABBİ’SİN. ALLAH VAR GAM YOK.İSTEDİĞİMİZİ ÖNCE ALLAH TAN İSTİYORUZ, ONDAN MEDET DİLENİYORUZ.ZALİM,HAİN VE HUNHAR OLANLARI ALLAH A HAVALE EDİYORUZ. TC BİR HUKUK DEVLETİDİR, GUGUK DEVLETİ DEĞİL. HAK VE HUKUK ER YA DA GEÇ YERİNİ BULACAK. BULMAZSA ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHİRET VE BÜYÜK MAHKEME VAR.VESSELAM…

 30. öğretmen

  15 Şubat 2017 at 12:37

  Aihm için yararlandığımız site kapatılmış başvuru yarım kaldı

  • Öğretmen

   15 Şubat 2017 at 14:56

   AİHM başvuru formu KHK yaz başka siteler de var

 31. UYSAL KOYUN

  15 Şubat 2017 at 16:00

  BİZ EYLEM YAPIP KAMUOYU OLUŞTURMADIGIMIZ İÇİN SÖYLEMLER SERTLEŞTİ. YADA GÖZÜMÜZÜ KORKUTMA AMACINDALAR. NASIL OLSA UYSAL KOYUNUZ.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status