PTT personel alımı yapacak! PTT 2500 personel alacak. Detayları Bakan açıkladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamada PTT’ye çeşitli alanlarda istihdam edilmek üzere 2500 personel alınacağını açıkladı. PTT’ye 2500 personel alımının ayrıntılarının ve dağılımının önümüzdeki günlerde yapılacağını belirten Arslan, alınacak 2500 personel ile birlikte PTT’nin personel ihtiyacının giderilmesinin amaçlandığını açıkladı.

EDİTÖR:    07 Şubat 2017 Salı, 12:26
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan

PTT personel alımı yapacak! PTT 2500 personel alacak. Detayları Bakan açıkladı

PTT’ya alınacak personel sayısı hakkında bilgi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ilk etapta PTT’ye 2500 personel alınacağını açıkladı. Arslan açıklamasında merakla beklenen personel alımına değindi. PTT’ye 2500 yeni personel alınacağını ifaden eden Bakan, alınacak personellerden sonra PTT’nin mevcut durumunun tekrar değerlendirileceğini, personel ve iş yükünün karşılaştırılacağını açıkladı.

PTT’YE 2500 PERSONEL ALINIYOR

PTT’ye uzun süredir bu kadar fazla personel alınmadığına dikkat çeken Arslan, PTT’de iş bulmak ve işe girmek için beklenen personel alım ilanını da açıklamış oldu. 2 bin 500 personelin PTT’de istihdam edileceğini vurgulayan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ilerleyen dönemlerde gerek duyulduğu takdirde PTT’ye tekrar personel alınabileceğini işaret etti. PTT personel alım tarihleri ve PTT personel alım şartları hakkında ayrıntıların önümüzdeki günlerde ilan edilmesi bekleniyor.

MÜLAKATLA ALINACAK

Son dönemde kamuda yürütülen FETÖ soruşturmaları ve kamudan ihraç edilen çalışanların yerlerine alınacak personellerin KPSS şartı aranmadan mülakatla alınması uygulamasının PTT’de de yapılması bekleniyor. PTT 2500 personel istihdamında da mülakat uygulanması ve mülakat ağırlıklı personel alımı yapılacağı düşünülüyor. PTT’ye alınacak 2 bin 500 personelin başvurularının nasıl ve nereye yapılacağı konusunda Ulaştırma Bakanlığının ve PTT Genel Müdürlüğünün açıklama yapması beklenirken PTT personel alım tarihinin referandum öncesinde olacağı ifade ediliyor.

postane dağıtım ptt

PTT İstanbul’da 500 memur alacak

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status