Son gelişmelere göre OHAL süresi uzatılacak mı, Kurtulmuş’tan açıklama

Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş OHAL süresinin uzatılması konusunda kullandığı ifadelerde, OHAL süresinin tekrar uzatılacağını işaret etti.

Son gelişmelere göre OHAL süresi uzatılacak mı, Kurtulmuş’tan açıklama

Son gelişmelere göre OHAL süresi uzatılacak mı, Kurtulmuş’tan açıklama geldi.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş 2 Ocak 2017 tarihinde Beştepe’de yapılan Bakanlar Kurulu sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş’un gündeminde yılbaşı gecesinde yaşanan terör olayı vardı. Kurtulmuş yaşanan terör olaylarından duydukları üzüntüyü dile getirirken, teröre de teröriste de nefes aldırmayacaklarını vurguladı. Olağanüstü hal süresinin (OHAL) uzatılması konusunda açıklama da yapan Kurtulmuş, OHAL süresinin uzatılacağı yönünde imada bulundu.

OHAL SÜRESİ UZATILACAK MI?

OHAL’in ihtiyaçtan dolayı çıkarıldığını açıklayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ülkenin içerisinde yer aldığı terör saldırılarından dolayı OHAL süresinin tekrar uzatılabileceğini belirtti. OHAL süresi uzatılacak mı sorusunun yanıtını da vermiş olan Kurtulmuş, gerek terör olayları gerekse de FETÖ’nün devlet içerisindeki sızma teşebbüslerinin bertaraf edilmesi konusunda OHAL süresinin gerektiği kadar devam edeceğini açıkladı.

SON RÖTUŞLAR YAPILIYOR

Yeni KHK’lerin en kısa sürede yayımlanacağını da açıklayan Kurtulmuş, çalışmalarda sona gelindiğini vurgularken, son rötuşların yapıldığını, en kısa süre içerisinde yeni Kanun Hükmünde Kararnamelerin çıkarılacağını belirtti. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, yeni Kanun Hükmünde Kararname hazırlıklarının bitmesinden sonra yeni KHK’lerin kamu ile paylaşılacağını ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

9 yorum

  1. Hatalar yapılıyor mücadelede ama ben fetö bağsız temiz insanların ihraç olsada döneceğine inanıyorum.Ben de 14 ekimde açığa alınmiş öğretmenim kriterim yok,tanıdığım bile yok. Sanırım sevmeyen birinin iftirası veya operatör ip hatası…vs nedeniyle açığa aldılar.Fettoş olmadığım elbette er yada geç ortaya çıkacak ama yinede stresli geçiyor günler…haa destekleyen işin içinde olanda yerin dibine batsın

  2. 15 ay istifa ettiğim sendikadan yüzünden 672 ile ihrac oldum.evet ben vatan sağolsun ne olacak derim sorun olmaz.bir an önce bir hal çare bulun.allah aşkına benden vatan haini mi olur ya çocuğumun hastalığına düşmüşüm. Geçim derdine düşmüşüm allah aşkına hak mı yani bu yaptığınız.pis fotonun oyunlarına gelmeyin.arkadas ısrar etti yaptık bir esseklik üye olduk ama istifa etmeyide bildik.lutfen allah rızası için khk da adımı görmek istiyorum iade olduğun gün herhalde kalpten ölürüm.ama şerefimle ölmek istiyorum.bunu çok görmeyin. Allahım sizleri korusun

  3. teröristsem neden hapiste değilim, terörist değilsem neden görevimde değilim!

  4. 672 khk kararı ile 1 Eylulde ihrac oldum.2015 yılının Şubat ayında istifa etmiş olduğum sendika yüzünden.Ayrica itiraz dilekçem 12 Ekimden beri MB.da gelen evrak kaydedilmiş şeklinde halen bekliyor.Umarım iade komisyonu tarafsız değerlendirir.En kisa zamanda iade khk sı ile görevlerimize döneriz.

  5. Yine gunahsiz binlerce insani ihrac edip.. 2 3 torpilliyi iade ederler..adinada iade khksi derler.. magdur yok derler %1 bile yanilmadik derler..iyiki ölüm var.. tanidigim o kadar gunahsiz masum var ki..yok swnsikaya uye olmus 15 ay sonra istifa etmis.. yom bankaya para yatirmis.. kapatsaydin kardesim kapatamadiysan memuruna yazi yazip uyarsaydin..koynundan cikmadigin feto icin millet seni.affedecek Ama Allah affetmez insallah..

  6. vallahi de billahi de ben ne terörist,ne de hainim. sendikaya üyeliğimden dolayı ihraç edildim.terör ve örgütleriyle alakam olmaz da olamazda. biran önce iade khk ları çıksın artık. gücümüz kalmadı.bu yaşıma kadar yasal olmayan hiç bir şeyle uğraşmadım. vatanımı ve milletimi en az 79 milyon insan kadar seviyorum. 2017 herkese umut olsun slm

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM