Suçsuzların göreve iadeleri için mekanizma kurduk, süreci hızlandıracağız

OHAL inceleme komisyonunu işaret eden Numan Kurtulmuş, ihraçlara yaşanan KHK yanlışlıklarını düzeltmek için mekanizma kurduklarını belirtti. Kurulan mekanizmanın Anayasa Mahkemesinin yükünü de hafifleteceğini ifade eden Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş bu mekanizmaya ilgili Bakanlıklardan temsilciler de verileceğini vurguladı.

EDİTÖR:    13 Şubat 2017 Pazartesi, 18:43


Suçsuzların göreve iadeleri için mekanizma kurduk, süreci hızlandıracağız

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş bugün yapılan Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu. Kuruldan sonra gündemdeki konular hakkında açıklamalar yapan Numan Kurtulmuş akademisyenlerin ihraçlarına, KHK’ler ile gerçekleşen kamu personellerinin ihraçlarına, referandum konusuna değindi. Kurutlmuş Kanun Hükmünde Kararnameler ile gerçekleşen meslekten ihraçlar ile diğer kararların hatalı olanlarının düzeltilmesi için mekanizma kurduklarını açıkladı.

KHK YANLIŞLARINI DÜZELTECEĞİZ

Çıkarılan son KHK’da Kurtulmuş’un gündemindeydi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Numan Kurtulmuş kendisine son KHK’de meslekten ihraç edilen akademisyenlerin durumunun sorulması üzerine meslekten ihraç edilen akademisyen ve kamu personelleri için bir mekanizma kurduklarını ifade etti. Kanun Hükmünde Kararnamelerde bir takım yanlışların bulunması dahilinde bu yanlışlıkların da düzeltilmesi ile ilgili bir mekanizmayı geçtiğimi Kanun Hükmünde Kararname ile kurduk açıklaması yapan Kurtulmuş, eğer yanlışlık, yanlışlık iddiası varsa bu mekanizmaya başvurulması halinde gereken düzeltmelerin de yapılabileceğini ifade etti.

MUHALİFLER Mİ İHRAÇ EDİLDİ?

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a muhalif oldukları için akademisyenlerin ihraç edildiği, Ankara Üniversitesinin özellikle ihraçlarla karşı karşıya kaldığı hatırlatıldı. KHK ile verilen kararların nihai bir karar olmadığını vurgulayan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, düzeltilmesi gereken bir durum söz konusu ise düzeltileceğini ve nihai kararın da bu olacağını belirtti.

Numan Kurtulmuş’nun Kanun Hükmünde Kararnameler, OHAL komisyonu ve göreve iadeler hakkında yaptığı açıklamanın videoları;

7 KİŞİLİK BİR KURUM KURULUYOR

Başka bir basın mensubunun KHK kararlarına yapılacak itirazların nasıl yapılacağı, mekanizmanın nasıl işleyeceği hususundaki soruyu da cevaplayan Kurtulmuş, Kanun Hükmünde Kararnameler ile yapılan yanlışlıkların düzeltilmesi için bu mekanizmanın, kurumun kurulduğunu ifade etti. İlgili Bakanlıkların buraya temsilci verecekler açıklamasını yapan Kurtulmuş, hızla bu mekanizmanın kurumun çalışacağını vurguladı.

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Üyeleri
(OHAL Komisyonu Üyeleri)
ÜYE SAYISI KOMİSYONA SEÇİLECEK ÜYENİN
STATÜSÜ
KOMİSYONA SEÇİLECEK ÜYEYİ
SEÇECEK KİŞİ
1 Kamu
Personeli
Başbakan
Binali Yıldırım
1 Kamu
Personeli
Başbakan
Binali Yıldırım
1 Kamu
Personeli
Başbakan
Binali Yıldırım
1 Hakim ve Savcı Adalet Bakanı
Bekir Bozdağ
1 Mülki
İdare Amiri
İçişleri Bakanı
Süleyman Soylu
1 Danıştay
Tetkik Hakimi
HSYK
1 Yargıtay
Tetkik Hakimi
HSYK

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

21 Yorum

 1. Zaza

  13 Şubat 2017 at 18:47

  :))))) allahin sopası yok

 2. Sendika Müstefisi

  13 Şubat 2017 at 18:48

  tek isteğim;burada değil, mahşerde hesaplaşmak.

 3. Zeynepama

  13 Şubat 2017 at 18:49

  editör bey ne olur cevap verin 7 ay sendika üyeliği yanlışlık sayılır mı sizce 2013 te ki.

 4. Zaza

  13 Şubat 2017 at 18:58

  Vatandaşi cahil sanip samimiyetsiz aciklamalarda bulunmak ve Önceki komisyonun balon çikması tabii ki en önemlisi masumlarin ahi, referandum oncesi, hala bu işin cözume kavusmamasinin bedeli agiğır olur kanaatindeyim.

 5. Zaza

  13 Şubat 2017 at 19:01

  Sesimizi duyurmak konusunda burda sayin editör beye cok iş dusuyor. en önemlisi masumlarin duasini almak paha bicilmez

 6. deryadertli

  13 Şubat 2017 at 19:11

  IHRAC KRITERLERINI DEGISTIRMEDIKLERI surece kimse UMUTLANMASIN…Çünkü; sendikaya uye olmus istifa etmisler masum olarak görünecek mi aceba? Bankaya sadece para biriktirmek,tasarruf yapmak ve faizsiz oldugu icin ,yuklu miktarda para yatirmayanlar hesabi olanlar masum olacak mi?Yada sadece cocugu iyi egitim alsin,her ikiside calisan esler tam gun egitim yapildigi icin ozele gonderenler masum olacak mi? Bunlarin hepside yasal,masumane durumlar,ancak kime ne anatiyiruz ki…Allah tum masum ve magdurlara yardim etsin inşallah.Allah vatanımızı ulkemizi korusun.

 7. Öğretmen

  13 Şubat 2017 at 19:11

  Açıklamaya göre komisyon daha kurulmamış

 8. muğdat

  13 Şubat 2017 at 19:12

  inşallah bundan önce de ohal büroları vardı.verdik dilekçeleri ama okuyan bile olmadı. dağ fare doğurmaz diyorum.haberleri takip ettiğimiz kadarıyla suçsuzluğunuzu siz ispatlayın diyorlar. acaba dünyada eşi benzeri böyle bir uygulama var mı sayın editörüm. madem böyle bir işe giriştiniz bırakında hukuk işlesin. komisyon sadece oyalama taktiği güdecek siz suçsuzluğunuzu ispatlayın demekle

 9. Selçuk

  13 Şubat 2017 at 19:39

  Yahu şu yasal sendika üyeliği kriter olmaktan çıksın. 6 yıllık öğretmenim sadece iki yıl bile olmayan bir üyeliğim vardı bu suç olmasın. Şubat 2016 da zaten ayrılmıştım. Para desteğim olmadı himmet yok. Toplantı yok. Bylock yok. Zaten sevmem cemaat işlerini ama ben atildim. Umarım hukuk tez gelir.

 10. A

  13 Şubat 2017 at 19:52

  Ak parti illa biseyi once yanlis yapip sonra duzetmesi gerekir hep boyle oldu.bize dusen onlarin adaletli davranmasi icin dua edip , fetonun da olmesini beklemek.

 11. İbo (eğri oturur doğru söyler)

  13 Şubat 2017 at 21:08

  Gazeteci Ahmet TAŞGETİREN köşesinde şöyle diyor:
  “Şöyle söyleyeyim: “FETÖ ile iltisaklı” diye tasfiyeye uğrayan insanların çok önemli bir kısmı aynı zamanda “AK Parti ile iltisaklı.” Anası – babası oy vermiştir Ak Parti’ye, hısımı – akrabası oy vermiştir ve emin olun o ailede tasfiyeye uğrayan bir veya birkaç kişi, aile gündemine girer.”
  Şimdi soruyorum iktidara ve yetkililere; bu ifade sizce içi boş bir ifade mi?
  Aylardır söylüyorum; bu metod yanlış bir metod, bindiğiniz dalı kesiyorsunuz…

 12. Magdur

  13 Şubat 2017 at 21:15

  Arkadaslar fazla umitlenmeyin ohal kaldirilmadan birsey yapmazlar ben daha oncede yazdim editorden ricamiz Aihm basvurulari hakkinda basindaki yorumlari ve hukuk haberleri veren siteleri haber yapmasi Aihm e basvurup bekleyelim hicbir riski yok tekrar basvuru hakki var

 13. Sami erol

  13 Şubat 2017 at 21:21

  ahirette hakkımı helal etmeyeceğim ilk 3 te numan da var…

 14. ALİ

  13 Şubat 2017 at 21:49

  YA ALLAH AŞKINA SUÇSUZ ÖĞRETMENLERİ NEDEN KİMSE KONUŞMUYOR…

 15. Eylul Aa

  14 Şubat 2017 at 07:24

  valla bankası olan diğerlerini sendikası olan diğerlerini hep suçluyor suçlu kim

 16. İsmail ismail

  14 Şubat 2017 at 08:02

  Komisyon kuracaklarmış ne komisyonu yaaa hepsi ali cengiz ayak oyunları
  Amaç AİHM müracaat ın önünü kesmek
  Gölde nehir de dinamitle balık avlamak gibi iş yapıyor lar ALLAH hesabı nı soracak inşallah

 17. Sumeyye

  14 Şubat 2017 at 20:38

  Haksizligi hak zannedenlere karsi Hakki savunmak bir nevi hakka karsi haksizliktir. Ya hu nerede yaziyor sendika banka dernek suctur su kadar da cezasi var diye.Suc ise 15 temmuzdan sonra suc olur.Ceza hukukuna idari kanunlara eklersin filanca sendika banka vs suctur diye vatandasini uyarirsin. Bu devletin gorevidir. Islendigi zaman suc olmayan birseyden kimse suclanamaz.Bunlari bildikleri icin ohal kaldirilmiyor.

 18. Melda

  14 Şubat 2017 at 22:14

  Sayın editör bir parti ilçe başkanından OHAL komisyonunun illerde komisyon kurulmasına karar verecekler diye duydum sürecin hızlanması için. Sizin bu konuyla ilgili bilginiz var mı?

  • Hukuk

   15 Şubat 2017 at 19:35

   Daha komisyon yok ama.karar var ilde komisyon kuracakmış. Bu ancak turkiyede olur. Reis.ne derse o olacak. Su an meb bakani bile.ne.olacagini bilmiyor kimseye bisey sormaya.luzum.yok.

 19. bekir

  15 Şubat 2017 at 16:28

  Devletimize güvenimiz sonsuz ayrımı yapacağına inanıyorum sabır

 20. yalnizca umut

  17 Şubat 2017 at 15:52

  Feto başımıza bela oldu yahu bize ne bu adamdan bu pislik yüzünden işimizden olduk damga yedik kime anlatayim derdimi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status