2017 Ocak Ayı eş özrü, sağlık özrü özür grubu atama kılavuzu ve duyurusu

2017 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu MEB tarafından yayımlandı. 2017 Şubat özür grubu ataması olarak da bilinen yarıyıl dönemi özür grubu atama takvimi ve atama kılavuzu İKGM tarafından açıklandı.

EDİTÖR:    29 Aralık 2016 Perşembe, 20:10
2017 Ocak Ayı eş özrü, sağlık özrü özür grubu atama kılavuzu ve duyurusu

2017 Ocak Ayı eş özrü, sağlık özrü özür grubu atama kılavuzu ve duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) öğretmenlerin ocak-şubat özür grubu atama duyurusunu yayımladı. MEB illere gönderdiği resmi yazıda özür grubu yer değiştirme işlemleri öncesinde eş durumuna, sağlık özrüne başvuracak olan öğretmenlerin MEBBİS bilgilerinin güncel olmasını, varsa yanlışlık ya da eksik bilgi düzenlenmesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu. 2017 ocak il içi özür grubu yer değiştirme işlemi ile 2017 Ocak il dışı özür grubu atama işlemi aynı anda yapılacak. İl içi özür grubu ataması ve il dışı özür grubu atamasına başvuracak olan öğretmenlerin başvuruları aynı zamanda alınacak.

BEŞ ÇEŞİT ÖZÜR GRUBU ATAMA TÜRÜ BULUNMAKTA

2017 Ocak özür grubu atamasına başvuracak öğretmenler  aile birliği (eş özrü), sağlık, can güvenliği mazereti, engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı özür grubundan yer değiştirme başvurusunda bulunabilecekler. Hizmet süresi bakımından 2017 Ocak özür grubu ataması baz alınacak tarih 31 Mart 2017 olarak açıklanırken, özür grubunda hizmet puanı hesaplamasında başvuruların son günü esas alınacak.

2017 Ocak eş özrü, sağlık özrü, özür grubu atama kılavuzu için TIKLAYINIZ

2017 Ocak özür grubu atama resmi yazı için TIKLAYINIZ

EŞLERDE BİRLİKTE TAYİN İSTEYEBİLECEK

Eş durumu hariç olmak üzere sağlık özrü ataması, can güvenliği özrü, engellilik durumu ve diğer nedenlere bağlı özür grubu atama başvurusunda bulunacak öğretmenin eşi de öğretmense birlikte özür grubu başvurusunda bulunabilecekler. Tüm özür grubu başvuru işlemleri elektronik ortamda MEBBİS üzerinden yapılacak. Özür grubu atamasında istenilen belgeler birinci aşama başvurusunda okul idaresine teslim edilecek, başvuru yapıldıktan sonra başvuru formu çıktısı okul müdürlüğü tarafından onaylanarak bir örneği özür grubu atama başvurusu yapan öğretmene teslim edilecek. Özür grubu başvurusu sürecinde başvurudan vazgeçenlerin başvuruları iptal edilecektir. Özür grubu atama başvurusunda bilgilerinde yanlış olan veya düzeltme yapacak öğretmenin başvurusu MEBBİS’ten okul müdürlüğü tarafından reddedilecek, öğretmen tekrar ilgili yerleri düzenledikten sonra başvuru yapabilecek.

ASKERDE OLAN, HAMİLE OLAN, YURT DIŞINDA OLANIN DURUMU

Doğum izninde, hamilelik izninde olan öğretmenlerin özür grubu atama işlemleri ile askerde ve yurt dışında olan öğretmenlerin özür grubu atama işlemleri için 6 Şubat 2017 tarihine kadar göreve başlayacağını belgelendirmesi gerekmektedir. Önceki yıllarda bu durum 28 Şubat olarak baz alınırken, bu yıl aylıksız izinde olanların 6 Şubat tarihine kadar göreve başlamasının belgelendirmesi gerektiği belirtilmiştir.

ÖZÜR GRUBU ATAMA TAKVİMİ

2017 Ocak-Şubat özür grubu atama takvimi MEB tarafından açıklandı. Özür grubu yer değiştirme takvimine göre başvurular her sene olduğu gibi bu yılda iki aşamalı yapılacak.

Özür grubu birinci aşama işlemleri;

4 -10 OCAK 2017 tarihleri arasında birinci aşama başvuruları yapılacak. Eş durumuna başvuracak öğretmen eşi ile ilgili belgeleri, sağlık özrüne başvuracak öğretmen sağlık özrü ataması için istenilen evrakları, diğer özür grupları için de ilgili evrakları birinci aşamada okul idaresine teslim edecek. Okul idaresi tarafından bu belgeler taratılacak ve MEBBİS’e yüklenecek. ogretmenlericin.com olarak birinci aşamada yapılması gerekenleri kısaca özetlersek; birinci aşamada özür grubu başvurusu yapacak öğretmen kendine ait özür grubu ile ilgili evrakları okuluna teslim edecek başvurusunu yapacak. Birinci aşamada başvuruları onaylanan öğretmenler ikinci aşama özür grubu atamasına başvurabilecek.

Özür grubu ikinci aşama işlemleri;

13-18 OCAK 2017 tarihleri arasında ise özür grubu atama tercih ekranı açılacak. Birinci aşamada başvuruları kabul edilenler ikinci aşamada eşinin & özrünün olduğu yerden açılacak okulları tercih edecek. İkinci aşama tercih, okul seçme aşamasıdır.

NOT: Birinci aşama işlemlerinde başvuran öğretmen başvurusunu onaylayacak, okul idaresi evrakları yükleyip onaylayacak, ilçe milli eğitim müdürlüğü onaylayacak, il milli eğitim müdürlüğü onaylayacak. İkinci aşama yani tercih işlemlerinde ise özür grubu atama tercihi yapan öğretmen tercihlerini yapıp onaylayacak, okul idaresi kontrol edip onay verecek. İkinci aşamada ilçe ya da il milli eğitim onayı olmayacak. Birinci ve ikinci aşama özür grubu işlemlerinde her onaydan sonra özür grubuna başvuran öğretmene MEBBİS’te tanımlı GSM numarasına mesaj gidecek.

 ÖZÜR GRUBU ATAMA BAŞVURULARI İSTENİLEN EVRAKLAR

2017 Ocak özür grubunda özür grubu atama başvurusuna başvuracak öğretmenlerden istenilen belgeler;

Sağlık Özrü Ataması;

Sağlık özrüne başvuracak öğretmenlerden istenilen evraklar ve sağlık özrüne kimler başvurabilir sorusuna yanıt verelim;

Sağlık özrü atamasına başvurmak için gerekli şartlar incelenirse; öğretmenin kendisi, eşi, çocuğu, annesi, babası ve vasi olduğu kardeşinin hastalığının öğretmenin görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmamasından dolayı sağlık özrü başvurusunda bulunabilir. Sağlık özrü ataması için istenilen belgeler arasında en önemlisi sağlık kurulu raporu. Son 6 ay içerisinde devletten ya da özelden alınacak sağlık kurulu raporu şarttır. Ayrıca alınacak sağlık kurulu raporunda şu ifade olmak zorundadır; “Başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremez.” Sağlık özründe eğer vasi durumu söz konusuysa bununla ilgili vasilik mahkeme kararları belgeleri de gerekmektedir.

Eş Durumu/Eş Özrü Ataması;

Eşi sigortalı olarak çalışanlardan istenilen belgeler;

a) Eşlerinin çalışmakta olduğu işyerinden alınacak görev yeri belgesi,
b) Bağlı bulundukları vergi dairesinden veya ilgili meslek kuruluşundan alınacak işyerinin faaliyette olduğunu gösterir belge,
c) Birinci aşama başvurularının son günü itibarıyla son iki yıllık süre zarfında en az 360 gün sigortalı hizmeti olduğunu ve sigortalılığının hâlen devam ettiğini gösterir belge,
ç) İdare merkezi belirli bir ilde olmakla birlikte ülke genelinde faaliyet gösteren şirketlerin şirket merkezi dışında çalışanlarının öğretmen eşlerinden; ayrıca, atanmak istedikleri yerde eşlerinin işyerinin faal olduğuna dair anonim şirketler için kendi işyerlerinden, diğer şirketler için ise çalıştıkları ildeki vergi dairesi, belediye veya ilgili meslek kuruluşundan alacakları belge istenecektir.

Eşi öğretmen olanlardan belge istenmeyecektir. Bu sorun her sene yaşanmaktadır. Eşler öğretmense eş özründe görev yeri belgesi, nüfus aile tablosu vs evrak istenmemektedir.

2017 Ocak eş özrü, sağlık özrü, özür grubu atama kılavuzu için TIKLAYINIZ

ÖZÜR GRUBU ATAMA SONUÇLARI

2017 Ocak özür grubu atama başvurusunda tercih yaparken en fazla 40 tercih yapılabilecek. İl içi ve il dışı atama içinde özür grubu atama tercih sayısı 40 olarak belirlenmiş. İller arası özür grubu atama başvurusu yapan öğretmen isterse 41.tercihi işaretleyerek, tercih dışı atanma talebinde de bulunabilir.

2017 Ocak-Şubat özür grubu atama sonuçları 20 Ocak 2017 tarihinde açıklanacak. Özür grubu ataması gerçekleşen öğretmen 23 Ocak 2017 tarihinden itibaren ilişik kesebilecek, ayrılış yapabilecek.

Öğretmenler İçin

78 Yorum

 1. edebiyatt öluyor

  30 Aralık 2016 at 10:49

  Edebiyata uc bin kontenjan haktir. 46 binle rekora kosuyoruz.

 2. davut

  30 Aralık 2016 at 21:54

  Norm fazlasiyla doldurdular her yeri. Boşuna Özür atamasi yapa(maya)caklar

 3. edebiyatt öluyor

  31 Aralık 2016 at 10:20

  46 bin edebiyatci gorev bekliyor. 3 bin bekliyoruz

 4. Yusuf Tekin

  31 Aralık 2016 at 21:23

  2016 Şubatta atananlar güvenlik gerekçesiyle ilk atama yerine gönderilmedi. Şimdi ise klavuza göre eş durumuna başvuramıyor. Çok mağduruz. Halimizi görecek yetkililere sesleniyoruz. Allah rızası için bizi duyunuz, görünüz

 5. Murat

  1 Ocak 2017 at 04:25

  Mutlu huzurlu yıllar.Eşim il merkezinde ben 120 km uzaklıkta bir ilçede çalışıyorum. İkimizde öğretmeniz bu 3.eş durumu tayini olacak bir türlü çıkmadı. Merkez yazma zorunluluğumun olduğu söyleniyor. Elazığ Arıcakta çalışıyorum malatya bike 9ü km bi çözümü var mı merkez olmasa bile merkeze biraz daha yaklaşmanın.

 6. iliçindemağgurdandamağdur

  2 Ocak 2017 at 14:38

  iliçinde 120km var ilgeneli açılırsa belki biraz yaklaşılır ilçe emri olsun diye ümidediyoruz

 7. fatih

  2 Ocak 2017 at 19:08

  arkadaşlar 2016 şubat ayında atanan öğretmenler diğer nedenlere bağlı olarak atama isteğinde bulunabilir mi?? (adaylık kalkmadan eşinin emekli olmasi durumu) acil yardım gerekli şimdiden teşekkürler.

 8. Yasemin

  2 Ocak 2017 at 22:19

  Benim eşim polis gorev yeri belgesi dışında hangi evraklar gerekiyor bu konuda bilginz var mi

  • Editör

   2 Ocak 2017 at 22:22

   Başka bir evrak istemezler, bazı okul idarecileri nüfusla ilgili aile tablosu isteyebiliyor.

 9. iliçindemağgurdandamağdur

  3 Ocak 2017 at 08:00

  ilçeemri verilecekmi duyan bilen…

 10. iliçindemağgurdandamağdur

  3 Ocak 2017 at 08:03

  norm fazlasından ailelere sıra gelmiyor ililçeemri olmazsa yine ailemizden uzaktayız bunun bir süreside yok ne zaman aileler birleşir nasıl olur

 11. iliçindemağgurdandamağdur

  3 Ocak 2017 at 08:13

  sayın editör sizden bir talebim var bunu gündeme getirirseniz aileler için bir çözüm olabilir
  1..)İliçiözür grubu ilgeneli kadroları görsünler eşin bulunduğu yerde kadro yoksa bile yaklaşabilirler mesela biz 135 km ayrıyız daha yakın bir ilçe yazar en azından eşimiz günübirlik evine gider gelirler
  2..) iliçinde bir km sınırlaması olabilır ne bileyim 70-80 km gibi bu km dışındakiler diğer ilçeleri yazabilir yada il geneli yerleri görebilir bunlardan biri olursa aileler yaklaşmazmı tabi bizde
  ne dersiniz editörüm çözümse çözüm lütfen bu konuyu gündeminize alın aileler ayrı çocukların psikolojileri bozuk daha çok şeyler yazabilirim ama özeti aileler birleşsin

 12. arma

  3 Ocak 2017 at 11:19

  benim eşim polis ve sağlık nedeniyle ailesinin yanına tayin istedi. ilişik kesme ve göreve başlama işlemlerini zamanında halledemeyebilir. bu yüzden ben görev yeri belgesi veremem. tayininin çıktığına dsir belge versem olur mu acaba

  • Editör

   3 Ocak 2017 at 11:22

   Olur atama kararnamesi benzeri belge kabul edilecektir.

 13. Fırat

  3 Ocak 2017 at 22:39

  Benim eşimin 31 aralık 2016 itibari ile sigortalı gün sayısı 358 gündür fakat 4 ocak itibari ile 362 gün etmekte yalnız Ocak ayın sigorta dökümü sisteme düşmediği için sistem 358 gün veriyor ne yapmam gerekir yardımcı olursanız iyi olur iyi akşamlar

  • Editör

   3 Ocak 2017 at 22:45

   Başvuruların son günü baz alınır. Sizin için sorun yok. Dökümü e-devletten kontrol ediniz.

 14. Fırat

  3 Ocak 2017 at 23:11

  Cevap bekliyorum….

 15. Ali

  4 Ocak 2017 at 01:13

  Ben uzman çavuşum eşim öğretmen eş durumu atamasında görev yeri belgesi ve nufus kayıt örneğinden başka bi evrak gerekiyor mu? Sigara dökümü felan yazıyor ama

  • Editör

   4 Ocak 2017 at 01:19

   Sigara derken? SGK sanırım. Belirttiğiniz evraklar yeterli. Ancak kılavuza tekrar bakınız.

 16. Veysel

  4 Ocak 2017 at 13:38

  2016 şubatta atandım adaylığım devam ediyor sağlık özür grubuna başvurabilirmiyim

 17. hilal

  4 Ocak 2017 at 22:06

  Nufus kayit ornegi yazmiyor..nerden cikti???

 18. meryem

  5 Ocak 2017 at 06:10

  Iyi gunler ben eş durumu ile agustos 2016 da atandim.Atandigim okul 25 km uzaklikta simdi tekrar es durumu tayini isteyebilir miyim?

  • Editör

   5 Ocak 2017 at 09:00

   Hangi ildesiniz? Büyükşehir mi? Eşiniz nerede hangi ilçede görevli?

   • meryem

    5 Ocak 2017 at 20:37

    Diyarbakir Ergani’de yaşıyoruz eşim okutman Erganide çalışıyor köy Ergani merkeze 25 km uzaklikta ama gidiş dönüş iki buçuk üç saat oluyor

 19. cemal çakmak

  5 Ocak 2017 at 16:58

  merhaba

  bu 360 gunlük sigortalılık durumu tayin isteyeceğimiz ilde mi olması lazım ben 5 senedir kocaeli de çalışmaktayım 27 arlık 2016 dan beri samsunda sigortalı olarak çalışıyorum bu 360 günlük durum ne şekilde işliyor
  birde işyeri faliyet belgesi için vergi levhası yeterli olur mu

  • Editör

   5 Ocak 2017 at 17:12

   Bulunduğunuz ilde 360 şartı gerekmez.

 20. güller

  5 Ocak 2017 at 18:42

  benim eşimin aralık ayı primi ocak sonunda sistemde gözüküyormus ve gün sayımız 358 gün oluyor aralığı saymazlarsa ne yapmamız gerekir başvuru yapabilirmiyiz

  • Editör

   5 Ocak 2017 at 18:46

   Sayarlar merak etmeyin ayrıca iş yerinden hala görevde ve sigortalı çalıştığına dair ibarenin olduğu bir belge alın.

 21. emin

  5 Ocak 2017 at 19:13

  2017 özür grubu başvuru ekranından başvurumu yaptım ve kaydettim, kişisel mebbis sayfamda “onay bekliyor” ibaresi gözüküyor. Eğitim kurumu iller arası onay butonu mebbis ekranında yok. Başka bu durumu yaşayan arkadaş varmı?

 22. mt

  5 Ocak 2017 at 20:05

  sayın editör eşi tarım bağkuru ödeyen eş durumuna başvurabilecek mi.

 23. Esma

  6 Ocak 2017 at 01:42

  Esim 5 yıldır İstanbul da sigortalıydi.4 ocaktan beri de ankarada sigortalı. Eş durumundan ankarayi secebiliyor muyum.360 gün sigortalilik zamanının hangi ilde olduğu önemli mi

  • Editör

   6 Ocak 2017 at 09:04

   Görev yeri belgesinde neresi yazıyorsa orayı seçebilirsiniz.

 24. eray

  6 Ocak 2017 at 12:12

  Değerli arkadaşlar ben başvuruyu yaptım ama mebbis sistemine evrakları yüklerken resimler jpeg formatında olmalı diye uyarı veriyor.Ama zaten evrakları taratırken jpeg formatında tarattik.Yinede hata veriyor.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varmı.

  • Mustafa Karaca

   6 Ocak 2017 at 14:26

   Evrakların toplam boyutuda önemli sanırım ilk önce boyutlarını küçültmeniz gerekebilir

 25. Fırat

  6 Ocak 2017 at 18:25

  Görev yeri belgesi millieğitim onaylı şart mı başvuru şartlarında böyle bir şey demiyor yardımcı olsanız

  • Editör

   6 Ocak 2017 at 19:00

   Kimin görev yeri belgesi? Belgeyi alacak kişi ne iş yapıyor? Sorunuzu anlamadık.

 26. Fırat

  6 Ocak 2017 at 18:46

  Görev yeri belgesini millieğitim onaylı almadım fakat bazı arkadaşlar millieğitim onaylı olması gerekiyor dediler yardımcı olursanız iyi olur

 27. Fırat

  6 Ocak 2017 at 20:34

  Eşim dersanede büro memuru olarak çalışmaktadır. Çalıştığı dersanede görev yeri belgesi aldım fakat millieğitim de onaylatmadım bazı arkadaşlar millieğitim onaylı olması gerekir ama istenen evraklarda sadece çalıştığı kurumda görev yeri belgesi alınsın diyor. Yardımcı olursanız iyi olur iyi akşamlar

  • Editör

   6 Ocak 2017 at 21:51

   Görev yeri belgesi çalıştığı kurumdan alınır. Sizin eşiniz doğrusunu yapmış. Biz öğretmenler okul müdüründen görev yeri belgesi alıyoruz herhangi bir işlem için. Bunu gidip milli eğtiimden onaylatmıyoruz. Görev yeri belgesi çalıştığı yerdeki amir onayı ile verilir.

 28. Mehtap

  6 Ocak 2017 at 21:12

  Ekim 2017 ihtiyaç fazlası öğretmen olarak başka ilçeye atandım. Eş durumu tayinin de bulunabilir miyim? Bilgi verirseniz sevinirim.

  • Editör

   6 Ocak 2017 at 21:52

   Şartları taşıyorsanız başvurabilirsiniz. MEBBİS’e girip başvurunuzu yapın. Sistem kabul ederse sıkıntı yok.

 29. Mery

  6 Ocak 2017 at 22:25

  Eşim polis , çalıştığım ilçeye esim yeni tayin oldu
  Ilcede çalışıyorum Büyükşehir merkezde ikamet ediyorum tayin isteyebilir miyim
  daha önce arkadaşlardan biri özür gurubu tayininde esiyle aynı ilçede calisirken başka ilçede ikamet ettiği için buyuksehirde olan arkadas tayin isteyip özür gururundan ikamet ettiği yere tayin istedi
  Ben de ikamet ettiğim yere tayin isteye bilir miyim

 30. Emin tümkılıç

  8 Ocak 2017 at 14:15

  Ben şubat 2016 da atandım eş ataması neden olmuyor

 31. hasan

  9 Ocak 2017 at 10:09

  Merhabalar, eşim başka bir üniversitede hem araştırma görevlisi hemde yüksek lisans eğitiminde.
  Yüksek lisans yaptığı yerde göreve başlama işlemi 15 ocaktan sonra yapılacak ve bu yüzden görev yeri belgesi verilmiyor. Acaba yüksek lisans eğitimi mazereti ile eş durumu tayini isteyebilirmiyim.

  • Editör

   9 Ocak 2017 at 11:24

   Yüksek lisans özür ataması yok maalesef.

 32. birdal

  9 Ocak 2017 at 16:53

  edidör bey biz eşimle büyükşehirde aynı merkez ilçede öğretmeniz çocuğumuzun sağlık özründen dolayı taiyin isteyeceğiz (eşim )isteyecek tercihlerde büyükşehrin bütün merkez ilçelerinimi yoksa özrün bulunduğu ilçeyemi taiyn isteyeceğiz il meb e sordum hepsine dedi ancak tercihler otomotik olarak açılırsa ve seçeceğimiz okul sayısı 1 veya 2 ise ne yapacağız şaştık bu milli eğitime akıl sır ermiyor. sağlığı diğer atamayla aynı değerlendiriyor.

 33. Hatice

  10 Ocak 2017 at 16:23

  Editör bey. Samsunda eş durumuna başvurdum. Kaç saattir sistem kapalı. Okul onaylayamıyor. Okul onaylayamadığı için ilçe onaylayamıyor. Son güne de kalmış bulundum. Bugün haberim oldu. Ne yapmam lazım?

  • Editör

   10 Ocak 2017 at 16:27

   Şu anda mesai devam ediyor onaylanması gerekiyor. Son güne kalmanız bir şey değiştirmez bugün sizin başvuru hakkınız var. İlk defa sizden geldi bu bilgi, ancak büyük ihtimal sistemsel sıkıntıdır. Mesai bitmeden Bakanlık Atama birimini telefonla arayın.

 34. Gökçen Tuncer

  10 Ocak 2017 at 16:26

  Ankara’dan yayin isteyen arkadaşlar, il onayladı mı? Bugün son gün ve hala ilden onay bekleniyor. Aradım, sistemde sorun var dediler. Hayırlısı…

  • Editör

   10 Ocak 2017 at 16:28

   Samsun’dan da bir arkadaşın yorumu var. Sistemden kaynaklı sorun varmış.

   • Gökçen Tuncer

    10 Ocak 2017 at 16:34

    Sorun bizden kaynaklanmadığı için mağduriyet durumu olmaması gerekir diye düşünüyorum. Umarım biran önce onayı alabiliriz. Bu bekleyiş çok stresli. Herkesin gönlüne göre olması dileğiyle…

 35. Gökçen Tuncer

  10 Ocak 2017 at 17:15

  Sayın Editör, şimdi mebbise baktığımda onaylandı ve onay bekleniyor yazan kısımların yok olduğunu gördüm. Bu başvurumun onaylandığını mı gösteriyor bilginiz var mı?

  • aysun özüdoğru

   10 Ocak 2017 at 17:27

   aynı durum bende de oldu. okul tercih listesi geldi ama okullar görülmüyor henüz.

   • Gökçen Tuncer

    10 Ocak 2017 at 18:45

    Bana öyle bir tercih listesi bile gelmedi

    • Gökçen Tuncer

     10 Ocak 2017 at 18:48

     Hocam o tercih listesi dediğiniz kısmın başlığı ne? Nasıl yazıyor?

 36. iliçindemağdurdandamağdur

  11 Ocak 2017 at 15:21

  sayın editör benim talebim dışında hepsine cevap vermişsiniz

 37. Keziban

  16 Ocak 2017 at 22:29

  Sn Editör, esim birinci asamayı yaptı basvurdu ancak 2. Asamada modulde ilde alanınızda bos kontenjan yoktur yazıyor.Dolayısıyla 2. Basvuruyu yapamıyor.il emri olacak olursa esimede basvuru hakkı verilir mi? Yoksa sadece 2.asamaya basvuranlara mı hak verilir?

  • Editör

   16 Ocak 2017 at 22:56

   41. seçeneği işaretleyemiyor mu?

   • Keziban

    18 Ocak 2017 at 00:40

    41. Secenek yok modulde cıkmıyor.Sistemde bir hata olabilir mi?Ne yapmalıyız surede bitmek uzere.

 38. Gnsc

  20 Ocak 2017 at 08:38

  Ben il içi yaptım benim esimin is yeri ve ev adresimiz ayni ilçe oldugu için sadece o ilçenin okulları cikti ama şehir büyüksehir neden merkez ilçeler cikmadi

 39. Yalcin dayicik

  20 Ocak 2017 at 15:54

  Il dışı es durumu ne zaman acılanacak bilgisi olan var mi

 40. Seçil

  20 Ocak 2017 at 20:15

  Yine olmadi ne olacak bizim bu halimiz?

 41. Murat

  7 Şubat 2017 at 21:47

  Eşim Ankara’da il içi eş özründen işyerinin olduğu Çankaya’ya tayin oldu.
  İşyerim Çankaya,ikametgahım Yenimahalle’de.
  Yenimahalle’ye tayin isteyebiliyor muyuz bir sonra ki eş özründe?
  Yoksa işyerinin olduğu ilçe’de mi kalması gerekiyor.
  Çok teşekkürler

  • Editör

   8 Şubat 2017 at 01:30

   Büyükşehirlerde eşler aynı ilçede çalışıyorsa tayin istenmez. Ancak siz Yenimahalleye ikametgahınızı aldırın. Sistem açılırsa ancak bu şekilde açılır.

 42. Derya

  7 Şubat 2017 at 23:18

  Merhaba ben de bir soru yöneltmek istiyorum ve cevaplarsanız çok sevinirim. Ben Van ın küçük Bi ilçesinde görev yapıyorum. Ailem Edirne’ nin ilçesinde. Annemde kist tespit edildi büyük bir ameliyat geçirdi ve kemoterapi tedavisi gördü. Kemoterapi bitti ancak tedavi süreci devam edecek ve şuan günlük işlerini yapamayacak durumda. Birinci sorum şu annemin yanında babam ve 2 erkek kardeşim daha var. Onlar yanında olduğu için bana özür grubu hakkı doğuyor mu? İkincisi de ben tayin isteyebilirsem Edirne’ye mi istemem gerekiyor? Çünkü tedaviyi Edirne’de görmedi. Ben ilçemize yakın olduğu için Çanakkale düşünüyorum, istediğim ili seçme hakkım oluyor mu.

 43. erkan

  13 Şubat 2017 at 17:35

  merhabalar ben 20 ekim 2016 da sözleşmeli öğretmen olarak atandım özür grubu atamalarından yararlanabiliyormuyum

  • Editör

   13 Şubat 2017 at 17:39

   4 yıl boyunca özür grubundan yararlanamazsınız. Mevcut düzenleme bu şekilde.

 44. Enver

  20 Mart 2017 at 09:55

  Arkadaşlar Ben esnafım Eşim öğretmen eş durumundan tayyinini agustos atamasında aldık tekrar bu aylarda evrak vermem gerektiği belirtilmişti hiç biyerde bulamadım onuyla ilgili bir bilgi bilgisi olan varsa paylşabilirmi

  • Editör

   20 Mart 2017 at 10:02

   Eşiniz zorunlu hizmet yükümlüsü mü? Zorunlu hizmet yapılan bir okulda mı çalışıyor?

 45. Enver

  20 Mart 2017 at 12:23

  Bir yıl Doğuda Görev Yapıp eş durumundan geldi zorunlu hizmeti bitmedi sanırım samsunun bir ilçesinde görev yapıyor sunda bulunduğu yer zorunlu hizmet bölgesi degil şuanki bilfdiğim kadarıyla

  • Editör

   20 Mart 2017 at 12:53

   Zorunlu hizmetini tamamlamadıysa ve çalıştığı okul zorunlu hizmet değilse rotasyona uğramaması için her yıl dilekçe verecek. Sizle evli olduğunu, sizin işinizi, iş yeri bilgilerinizi vs kanıtlayacak milli eğitime sunacak.

   • Enver

    20 Mart 2017 at 13:06

    Peki bu dilekçenin ne zaman verilmesi gerekiyor tarih hakkında bilginiz varmı ben hiç biyerde bulamadım mayıs ayı diye bir sölenti var sadece

    • Editör

     20 Mart 2017 at 13:16

     Mayın ayının başında verilmesi gerekli. Eşiniz bulunduğu yerin milli eğitim müdürlüğüne danışsın. Geç kalmayın.

 46. Erdal

  21 Mart 2017 at 22:21

  Ilde ve ilcelerd hic bir okulda norm yoksa es durum tayin yapilabilir mi.

  • Editör

   21 Mart 2017 at 23:01

   İlçe/il emri verilmezse yapılamaz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status