2017 ocak özür grubu atama sonuç kararnameleri okullara ne zaman gelir?

Ocak ayı özür grubu yer değiştirme atama sonuçları MEB tarafından açıklandı. 20 Ocak cuma günü karnelerin verildiği sıralarda açıklanan özür grubu sonuçlarından sonra atamaları gerçekleşen öğretmenler ilişik kesme ve göreve başlama işlemlerini yapacaklar. Özür grubu atama kararnamelerinin okullara gönderilmesi için en yakın tarih pazartesi günü olarak değerlendirilmektedir.

EDİTÖR:    20 Ocak 2017 Cuma, 19:16
öğretmen atama kararnamesi

2017 ocak özür grubu atama sonuç kararnameleri okullara ne zaman gelir?

2017 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu ile Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları MEB tarafından açıklandı. MEB tarafından özür grubu sonucu oluşan minimum puanlar açıklanmadı ayrıca özür grubu atamalarında il emri ve ilçe emri uygulaması yapılmadı. Atama sonuçlarında ataması çıkmayan öğretmenlerin durumu hakkında MEB’den herhangi bir resmi açıklama gelmezken, il emri verilmemesi durumunda eş özrü ve sağlık özrü özür grubu başta olmak üzere ataması gerçekleşmeyen birçok öğretmen mağdur edilecek.

ATAMA KARARNAMELERİ

Özür grubu atama sonuçlarının cuma günü açıklanması ve araya iki günlük hafta sonu tatilin girmesinden dolayı 2017 yılı Ocak özür grubundan ataması çıkan öğretmenlerin özür grubu atama kararnamelerinin okullara gelmesi 23 Ocak Pazartesi öğlen saatlerini bulacaktır. İl içi özür grubu yer değiştiren öğretmenlerle iller arası yer değiştiren öğretmenlerin atama kararnameleri pazartesi günü en geç öğlen saatinde gönderilecektir.

İLİŞİK KESME

Özür grubundan ataması gerçekleşen öğretmenin ilişik kesme işlemi 23.01.2017 Pazartesi gününden itibaren yapılacak olup, farklı yere ataması çıkan öğretmenlere ilişik kestikten sonra 15 günlük mehil süresi verilmektedir. İlişik kesmenin yapılabilmesi için atama kararnamelerinin gönderilmesi gerekmektedir.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status