2017 Şubat sözleşmeli öğretmen ataması kesinlikle olmayacak bilgisi geldi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, şubat ayında kesinlikle sözleşmeli öğretmen ataması olmayacak dedi. Bu ifadeyi kamu ile paylaşan ise Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk oldu. Koncuk sosyal medya hesabından kendisine gelen bir bilgiyi paylaştı.

EDİTÖR:    12 Ocak 2017 Perşembe, 17:54
ismail koncuk

2017 Şubat sözleşmeli öğretmen ataması kesinlikle olmayacak bilgisi geldi. İfadesini Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk kullandı.

Türk Eğitim-Sen olarak 2017 şubat öğretmen ataması kontenjanı için 10 bin sayısını az bulduklarını açıklayan Koncuk, şubat atamasında 10 bin atama kontenjanını az bulurken Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın şubat ayında kesinlikle atama olmayacağını söylediği yönünde bilgi aldıklarını belirtti. Koncuk’un ifadesinden anlaşılacağı üzere Maliye Bakanı Naci Ağbal 2017 şubat öğretmen atamasının kesinlikle yapılmayacağını belirtti.

MEB MEYDANI MALİYE BAKANLIĞINA BIRAKMAMALI

Genel Başkan İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığını şubat öğretmen ataması hususunda ağırlığını koyması gerektiğini vurgularken, MEB’in meydanı Maliye Bakanlığına bırakmaması gerektiğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın öğretmen ihtiyacı için bastırması gerektiğini belirtti.

10 BİN ÖĞRETMEN KONTENJANI AZ

Bugün öğretmen haber internet sitelerinde yer alan MEB şubat ayında 10 bin öğretmen ataması yapacak bilgisinden sonra açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanının yaptığı 96 bin öğretmen ihtiyacımız var açıklamasına değindi. Bakan İsmet Yılmaz’ın 96 bin öğretmen ihtiyacımız var ifadesi ile 10 bin öğretmen atama kontenjanı verilmesi arasında hesap bilmezlik olduğunu ifade eden Koncuk, 2017 Şubat öğretmen ataması kontenjanı için daha fazla pay ayrılması gerektiğini vurgulamıştı.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

6 Yorum

 1. Öğretmenim

  12 Ocak 2017 at 18:05

  Dalga geçer gibi oynayın hayallerimizle…

 2. Mağdur

  12 Ocak 2017 at 18:59

  96 bin açık var ve alınmayacak nedir ya 🙁 2015de 50-60bin atama oldu ondan önceki yıllarda da atamalar iyiydi. Bu yıl sınava girenlerin o kadar emek dökenlerin suçu ne hemde 96 bin açık varken… Biraz vicdan gerçekten artık.

 3. edebiyata iki bin kadro

  13 Ocak 2017 at 02:47

  Çaresiz şekilde bekliyorum. Sabir ve dua ile…

 4. besyocu.01

  13 Ocak 2017 at 09:42

  as bayrakları as hayaller suya düşmek üzere. lanet olsun şurada kaç gün kaldı daha açıklamadınız gittiniz. bu kadar basit sizler için bunlar…

 5. Cemalettin

  13 Ocak 2017 at 11:55

  Algı yaratılıyor!!!! Gelmeyelim bunlara tepkiler artmalı.

 6. Biri

  14 Ocak 2017 at 02:06

  Bu nedir ya milyon kişinin hayalleriyle oynuyorsunuz kimisi atama olmadan evlenemiyor yıllarca beklemek zorunda kalıyorlar el insaf ya el insaf

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status