40 bin norm fazlası öğretmene tayin hakkı verilecek

40 bin norm fazlası öğretmen MEB’e devredilen okullara atama hakkı isteyebilecek.

EDİTÖR:    19 Ağustos 2016 Cuma, 13:27
40 bin norm fazlası öğretmene tayin hakkı verilecek

40 bin norm fazlası öğretmene tayin hakkı verilecek

MEB personeli arasında yaklaşık 40 bin norm fazlası öğretmen olduğunu belirten Müsteşar Yusuf Tekin, norm fazlası öğretmen atama süreci hakkında bilgi verdi.

MEB’E GEÇEN OKULLAR

FETÖ soruşturması kapsamında yaklaşık bin okul geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi. MEB’e devredilen okullar bulundukları illerde okul türü ihtiyacına göre ilkokula, ortaokula ya da lise türüne dönüştürüldü. MEB’ devredilen bine yakın okula, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızın isimleri verilecek. Bu okullar eğitim öğretim faaliyetine yetiştirilmeye çalışılıyor. Müsteşar Yusuf Tekin katıldığı televizyon programında kapatılarak MEB’e geçen okulların öğretmen ihtiyaçlarının en kısa sürede karşılanacağını açıkladı.

NORM FAZLASI ÖĞRETMENLER

Müsteşar Yusuf Tekin yaklaşık kırk bin öğretmenin norm fazlası olduğunu vurgularken, norm fazlası öğretmenlere yer değişikliği hakkı verilerek bu okullara tercihlerine göre atanacaklarını ifade etti. Açığa alınan öğretmenlerin son durumları, ihraç kararları da netleştikten sonra oluşan ihtiyaç durumuna göre bir norm fazlası öğretmen atama takvimi açıklanacağını açıkladı.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

2 Yorum

  1. Şükriye taskomur

    25 Ağustos 2016 at 14:05

    Özür gurubu atamalarında branşımda bir tane kontenjan bile açılmadı. Aile bütünlüğümüz yeterince bozuldu ve çok mağduruz. Evlatlarımızın yuzu gulsun biz eşlerımızden ayrı kalmayalım.

  2. Mahmut Ucagac

    26 Ağustos 2016 at 08:18

    Norm fazlası öğretmenlerden ikinci öğretim diplomasi olanlara alan değişikliği hakkı verilebilir

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status