Açığa alınanların yerine 15 bin öğretmen atanacak

MEB personelleri arasında FETÖ ile bağlantısı olan ve açığa alınan yaklaşık 23 bin öğretmenin yerine 15 bin öğretmen ataması yapılacak.

EDİTÖR:    02 Ağustos 2016 Salı, 23:16
Açığa alınanların yerine 15 bin öğretmen atanacak

Açığa alınanların yerine 15 bin öğretmen atanacak

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ/PDY ile bağlantısı tespit edilen açığa alınmış olan veya meslekten ihraç edilen öğretmenlerin yerine MEB tarafından 15 bin öğretmen ataması yapılması için talimat verdik açıklamasında bulundu.

AÇIĞA ALINANLAR

Yıldırım yapmış olduğu açıklamada MEB personeli olarak toplam kaç kişinin açığa alındığını net olarak hatırlamadığını, yaklaşık 23 bin kişi olarak tahmin ettiğini ifade ederken, bu kişilerin yerine Eğitim Öğretimin faaliyetlerinin aksamaması adına şu anda 15 bin öğretmen atanacağını, bu 15 bin öğretmen atanması için gerekli iş ve işlemlerin yürütülmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) gerekli talimatın verildiğini ifade etti.

İSMET YILMAZ: 20 BİN ATAMA OLACAK

Geçtiğimiz günlerde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, açığa alınan, ihraç edilen MEB personellerinin yerine en az 20 bin öğretmen atanacağını açıklamıştı. Yılmaz öğretmen atama takviminde öğretmen atamasının sadece şubat ayında olmasını planladıklarını ancak yaşanan son gelişmelerden dolayı öğrencilerin mağdur edilmemesi adına 2016 yılında en az 20 bin öğretmen atanacağını ifade etmişti.

Başbakan Yıldırım’ın 15 bin öğretmen ataması talimatını verdik açıklaması atama bekleyen öğretmenleri İsmet Yılmaz’ın açıklamasında yer alan sayısal veriden dolayı pek mutlu etmedi diyebiliriz.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status