Görevden alınan öğretmen sayısı kadar atama yapılacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, açığa alınan, görevden alınacak öğretmenlerin ve memurların son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

EDİTÖR:    09 Ağustos 2016 Salı, 22:11
Görevden alınan öğretmen sayısı kadar atama yapılacak

Görevden alınan öğretmen sayısı kadar atama yapılacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal son dönemde FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilen öğretmenlerden görevden alınan öğretmen sayısı kadar öğretmen ataması yapılacağını belirtti.

NE KADAR ALINDIYSA O KADAR ATAMA

Ağbal, kamuda yaşanan görevden almalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Ağbal yapmış olduğu açıklamada MEB personelleri başta olmak üzere görevden uzaklaştırılan, açığa alınan öğretmen ve memurların son durumu hakkında bilgi verdi. ‘Görevden alınan öğretmen sayısı kadar MEB’in atama yapacağını’ ifade eden Ağbal görevden almaların kamuda aksamalara neden olmayacağını, gerekli önlem ve tedbirlerin alındığını vurguladı.

AKSAMA YOK

Bakan Naci Ağbal, 15 Temmuz darbe girişimden sonra FETÖ uzantılarının kamudan temizlenmesi için gerekli inceleme ve soruşturmaların titizlikle yürütüldüğünü, bu süreçte kamuda aksama yaşanmadığını, aksamaların yaşanmaması için de gerekli çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.

MEB’DE DURUM FARKLI

Akşam Gazetesinden Miray Çimen’in haberine göre, Ağbal ‘MEB‘de görevden ihraç edilen öğretmen sayısı kadar yeni öğretmen hızla alınacak’ açıklamasında bulundu. Diğer kurumlarda görevden alınan personel sayısı kadar atama olmayabileceğini vurgulayan Ağbal, kurumlardan gelecek ihtiyaç sayısının değerlendirileceğini, talebin değerlendirildikten sonra gerekli sayı kadar alımın Bakanlar Kurulu kararıyla alınacağını ifade etti. Kurumsal olarak personel ihtiyaç sayısına göre alımların yapılacak tespitlerden sonra belirleneceğini vurgulayan Ağbal, kamuda öğretmenlerin durumunun farklı olduğunu, zaten öğretmen ihtiyacının olduğunu, böyle bir olaydan sonra görevden alınacak öğretmenlerle birlikte bu ihtiyacın artacağını, bu ihtiyacın karşılanması için görevden alına öğretmen sayısı kadar öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

2 Yorum

  1. abend

    25 Ağustos 2016 at 13:43

    Arkadaşlar bir sürü arkadaşımız açığa alındı yada hakları da tutuklama verilen binlerce öğretmen arkadaşımız var.Sebep olarak da sendika yada malum bankaya üç beş kuruş faizsiz diye para yatırmaları.Öyle bir süreç ki aynı durumda olup da denetim serbestliği ile bırakılanlar ve aynı durumda olup tutuklama alan arkadaşlarımız var.Şimdi Türkiye de yaşayan asalak gibi kpss ye çalışmayıp gezen bir sürü kişi bu süreci kendilerine çekerek millet de algı oluşturarak bu mağdur insanlarının görevlerinde atılarak kendilerine bir hak doğacağını zannediyorlar.Fakat unuttukları bir şey var Allah var gam yok.Mevlam Hakimlerin en hayırlısıdır şüphesiz.

  2. nısa

    29 Ağustos 2016 at 10:34

    ilçe emri istiyoruz eş özrü tayınımız cıkmadı. bızler ne olacagız böyle

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status