İkinci il dışı atama yapılmalı, il içi sıralar çalıştırılmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı personelini düşünmeli ve bu yıl ikinci il dışı atama hakkını vermelidir. Ayrıca il dışı atamadan önce il içi sıralar tekrar çalıştırılmalıdır.

EDİTÖR:    01 Temmuz 2016 Cuma, 16:20
İkinci il dışı atama yapılmalı, il içi sıralar çalıştırılmalıdır

İkinci il dışı atama yapılmalı, il içi sıralar çalıştırılmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2016 yılı öğretmenlerin isteğe bağlı il içi yer değiştirme işlemleri ve 2016 yılı il dışı isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri sona erdi. İl içi atama ve il dışı atama sonucu ortaya çıkan sorunların çözümü için MEB, il içi atama sıralarının çalıştırılması için illere talimat vermeli, il içi atama sıraları çalıştırıldıktan sonra  ikinci il dışı isteğe bağlı yer değişikliği sürecini de başlatmalıdır.

İL İÇİ İSTEYENE İL DIŞI YOK

Mayıs ayında öğretmenlerin il içi yer değişikliği tercihleri alınmış, öğretmenlerin il içi atama sonuçları Haziran ayının başında açıklanmıştı. İl içi atama sonucu tayini çıkan öğretmenlerden bir kısmı il içi atamaya başvurup ataması gerçekleştiğinde il dışı yer değişikliğine başvuramayacaklarını bilmediğinden il dışı atamaya başvuramadılar. Takipçilerimize bu durumu ısrarla vurgulamamıza rağmen son dönemde tarafımıza gelen mesajlardan öğretmen arkadaşlarımızın bu konuda mağdur olduğu görülmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı personelinin mağduriyetini gidermek için il dışı yer değiştirme şartlarına sahip ancak il içi yer değişikliği gerçekleşmiş öğretmenlere ve il dışı ataması çıkmamış MEB personeli öğretmenlere ikinci il dışı atama hakkını vermelidir.

İKİNCİ İL DIŞI ATAMA YAPILMALI

İl içi atama sonucu mağdur duruma düşen ve il dışı yer değiştirme şartlarını taşıyan öğretmenler ile, Haziran 2016 il dışı isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunup ataması gerçekleşmeyen öğretmenlere ikinci il dışı hakkı vermelidir.

Geçtiğimiz yıllarda MEB, ikinci il dışı yer değişikliği hakkını vermişti. İkinci il dışında daha fazla norm kontenjanı açılmış ve yer değişiklikleri daha rahat gerçekleştirilmişti.

AĞUSTOS ÖĞRETMEN ATAMASI YOK

MEB’de ağustos ayında öğretmen ataması yapılmayacağını birinci kişi olan İsmet Yılmaz’dan birkaç kez duyduk. Yılmaz, MEB’in artık ağustos ayında öğretmen ataması yapmayacağını, MEB’de öğretmen atamalarının şubat ayında yapılacağını belirtti. Ağustos ayında öğretmen ataması olmuyorsa, Bakanlık Temmuz-Ağustos döneminde mevcut MEB personellerinin yaşadıkları mağduriyetleri gidermek adına çalışmalar yapmalıdır.

İl içi atama tekrar yapılabilir, il içi sıralar çalıştırılabilir ve ikinci il dışı yer değişikliği/ikinci il dışı atama hakkı verilebilir.

MEB Personel, Personel MEB Haber

Milli Eğitim Personel Haberleri

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

15 Yorum

 1. muhammet

  1 Temmuz 2016 at 19:28

  ikinci il dışı haberlerine yer verirseniz seviniriz.tüm öğretmenler bunu sabırsızlıkla bekliyor.

  • Editör

   1 Temmuz 2016 at 19:50

   Zaten şu anda ikinci il dışı haberine yorum yapıyorsunuz.

 2. renk

  2 Temmuz 2016 at 13:09

  açık olan tüm okulların gösterildiği bir tayin evet ikinci il dışı tayin açılsın ne olur sayın bakanımız duysun sesimizi saygılar.

 3. Adna Gök

  15 Temmuz 2016 at 11:31

  2016 yılı il dışı isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri başvuru son günü için saat belirtilmediğinden, bir kaç saat farkla il dışı atama talebinde bulunamadım. Başvuru bitiminin, anılan günün saat 23:59’u olması gerekirken; Bakanlık görevlilerine ulaştığımızda başvuruların 22/06/2016 tarih ve saat 18:00’da sona erdirildiğini ve sisteme girişlerin kapatıldığını öğrendik. Tercih edeceğim okula %100 atanabilecek bir puana sahiptim. Mağdur olduğumu düşünüyorum. Neden son gün diyebilirsiniz; çünkü, tercih edeceğim okulu eşimle beraber yerinde görmüş, incelemiş ve okul yöneticileriyle görüşmüştük. Kararı ve başvuruyu da son güne bırakmıştık. İnce hesap tutmadı. Zira, başvuruların saat 23:59 itibariyle sona ereceğini düşünüyorduk. Atanmayı düşündüğüm okul, görevli bulunduğum İl’e 1400 km. uzaktaydı… Bence de,İKİNCİ İL DIŞI ATAMA YAPILMALI. Saygıyla ve sevgiyle..

 4. Kubilay

  20 Temmuz 2016 at 15:03

  İkinci il dışı mutlaka olmalı,az açılan kontenjanlar yüzünden mağdur olan öğretmenlere bir fırsat daha verilmelidir.Bu konuyu lütfen daha çok haber yapmanızı sitenizden istiyoruz.Twiterda da Müsteşar Bey’e bu konudaki talepleri yazalım.

 5. Menaf

  23 Temmuz 2016 at 23:23

  Gecen senede ikinci il disi için çabalar sonuçsuz kaldı ki 5.5 yıldır guneydogu çalıştıktan sonra istedigim hicbir yer acilmamisken bir tık daha iyi bir yere tayinim çıktı.ikinci il disi yaparlarsa ve ilkinde acilmayan pek cok yeri acarlarsa bizlere büyük haksızlık olur hı ancak il dışında dolmayan yerler icin yeniden acsinlar tabi

 6. Mehmet

  24 Temmuz 2016 at 22:44

  2.il dışı açılmalı dır 1. Bölge 2. Bölge daha önce ki de 5. Bölge 6. Bölgeler açıktı.bu sebeden dolayı açılmalı

 7. Zeyno

  29 Temmuz 2016 at 11:56

  sıraların tekrar çalıştırılması ya da 2. il ici atamaların yapılmasını da gündeme getirebilir misiniz boş kadro olmadığından mayıs ayındaki atamada kimse yer değişikliği yapamadı lütfen sayın bakana sesimizi duyurun

 8. Deniz yuksel

  5 Ağustos 2016 at 17:57

  Lütfen konuyu güncel tutup bu konuda meb e bir şekilde sesimizi duyuralim… il içi sıralar yeniden çalıştırılan ve sonrasında il dışı atamalar yapılsin magduriyetimiz giderilsn. Yıllardır tayin isteyip bekliyorum halen istediğim ilçeye atanamadim …

 9. rasim ünal

  10 Ağustos 2016 at 14:15

  sözleşmeliler yerleştirilmeden ikinci il içi ve özellikle il dışı tayin imkanı verilmesini bekliyorum umarım bakanlığımıza sesimiz ulaşır

 10. Gülşah

  11 Ağustos 2016 at 00:38

  kesinlikle il ici ve dışı atamalar bir daha yapilmali. meb yeni atanacaklardan önce hali hazirda kendi personeline hak vermeli bence..

 11. umut

  11 Ağustos 2016 at 19:24

  2.il disi atama bekliyoruzzzzz

 12. Seda

  15 Ağustos 2016 at 13:19

  İkinci il dışı yapılsın lütfenn…..

  • meryemm

   31 Ağustos 2016 at 16:47

   arkadaşlar 2. il dışı il içi çözüm değil il ilçe emri gelmediği sürece aileler mağdur olmayadevam edecek

 13. Ahmet tümen

  15 Ağustos 2016 at 23:22

  İl dışı tayin deniyor ilçe emrine veriliyor. Nasıl il dışı tayin acaba bence ilçe emri ilçe tayini olur bence

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status