İl emri olacak mı? 2016 Ağustos özür grubu mağdurları soruyor

Özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlerin aklında olan tek soru? İl emri verilecek mi? Basında çıkan haberler doğru mu?

EDİTÖR:    01 Eylül 2016 Perşembe, 23:03
İl emri olacak mı? 2016 Ağustos özür grubu mağdurları soruyor

İl emri olacak mı? 2016 Ağustos özür grubu mağdurları soruyor

Ağustos ayı özür grubu atama sonuçları geride kaldı. Özür grubundan ataması çıkan öğretmenlerin kararnameleri illere, ilçelere, okullara gönderildi. Öğretmenlerden ataması gerçekleşenler ilişik kesmeye ve yeni görev yerlerinde görevlerine başlamaya başladılar. İlişik kesen öğretmen kaç gün sonra göreve başlamalıdır, sorusunun cevabı haberimizde yer almaktadır.

MAĞDURİYET VE SENDİKALAR

Özür grubu atamasında il emri verilmedi ve yaklaşık yedi bin öğretmen yer değiştiremedi. Bu süreçte eğitim sendikaları il emri verilmesi hususunda nasıl çalışma yürüttüler öğretmen arkadaşlar sendikaların sitelerinden bakarak anlayabilirler. Sitemiz olarak en çok dikkatimizi çeken, il emri, ilçe emri verilmesi hususunda MEB’e iki defa yazılı talepte bulunan sendika Türk Eğitim-Sen oldu. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un her ortamda il emri verilmesi hususunu dile getirdiğini biliyoruz, takip ediyoruz. En son açıklamasında Bakan’dan olumlu yanıt beklediklerini dile getirmişti.

Bugün Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın twitter hesabından yaptığı açıklamada;

Bakanlıkla yaptığımız görüşmede eş durumundan tayin talebi olan öğretmenlerle ilgili olumlu cevap var.Aile bütünlüğü sağlanacaktır

İfadelerini kullandı. Ali Yalçın’ın bu açıklaması il emri verilecek mi? Sorusunu akıllara getirdi. Ali Yalçın’ın bu açıklaması kamudan haber yapan web sitelerine il emri verilecek olarak paylaşıldı. Sitemiz olarak ilk günden beri özür grubundan öğretmenlerin mağdur olmaması için il emri ve ilçe emri verilmelidir görüşünü vurguluyoruz. Ancak olumlu yönde MEB’in resmi bir açıklaması yetkililerin somut bir ifadesi şu ana kadar olmadı.

DİĞER İHTİMALLER

Özür grubu mağdurlarına il emri, ilçe emri verilebilir. Diğer ihtimal ise özür grubundan ataması çıkmayanlara ikinci il içi ve ikinci il dışı atama döneminde tekrar tercih hakkı verilebilir. MEB personelleri için Bakanlık çözüm bulacak mı, bulduğu çözüm öğretmenleri ne derece mağduriyetten kurtaracak göreceğiz. İkinci il dışı atama başvurusu ile ikinci il içi atama başvurusu yarın başlıyor. MEB’in bu konuda adım atmasını bekliyoruz. Okulların açılmasına çok az bir süre kaldı. Arada bir haftalık Kurban Bayramı tatili de var. Sadece önümüzde 6 iş günü kalıyor. Özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için çözüm yolu yazımızı okuyunuz.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

30 Yorum

 1. Sümeyra

  2 Eylül 2016 at 20:33

  il ilçe emri verilirse il dışından tercih yapıp 41. tercihi açmayanlar da bu haktan yararlanabilecek mi? Bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?

  • Hasan

   3 Eylül 2016 at 10:06

   Bizde 25 tercih yaptık ve 41. Tercih açılmadı haliyle ama başka yere tercihlerden başka gitmek istemiyorum yazıyor biz tercih yapmasak bile sıkıntı olurmu acaba il emri çıkarsa

  • İlkyaz

   20 Eylül 2016 at 11:49

   2015-2016 agustos döneminde ilk etapta sadece 41.tercihi açanlara il-il.e emri verildi.41 i açmayanlara verilmedi.sonrasında sendikalar baskı kurunca 41 iaçmayanlar içinde il ilçe emri verilmişti.bu sefer nasl olur bilmiyoum.

 2. cem

  3 Eylül 2016 at 00:03

  acil yardım
  il dışı atama ile tayinim çıktı ilişik kesmedim eşimin özür grubu atamasını bekledim çıkmadı şimdi il emrini bekliyorum ama hala ilişik kesmedim bir süre varmı ilişik kesmede

  • Szn

   3 Eylül 2016 at 11:02

   Tebligattan sonra 15 is günü süreniz var hocam araya bayram giriyor sıkıntı olmaz

 3. ramazan doğan

  3 Eylül 2016 at 12:05

  Bakanlıktan Çok Acil Açıklama bekliyoruz,il emri varmı yokmu.Açıklama yapmak ve insanları bilgiyasar başından kaldırmak bu kadar zormu.Müjdeli Haberi Sayın Yusuf TEKİN hocam bugün veya yarin verir inşallah.

 4. SA1984

  3 Eylül 2016 at 15:09

  artık neyi bekliyoe devlet büyüklerimiz.günlerdir mahvolduk .İL İLÇE EMRİ İLE ARTIK BİZDE AİLEMİZE KAVUŞUP MUTLU OLMAK İSTİYORUZ. BİR ÖĞRETMENE BUKADAR EZİYET EDİLMEZ.MADEM DOLU İSE BATI BENİ ZAMANINDA ATADIĞIN GİBİ 84 PUANLA ANTEPE GİTTİĞİM GİBİ YİNE SADECE DOĞUYA ATA İLK ATAMALARI

 5. ramazan

  4 Eylül 2016 at 14:36

  Sayın Bakanım İsmet YILMAZ bey şu işe olacak veya olmayacak diyerek son noktayı koymanızı ve biz aileleri beklemekten kurtarmanızı bekliyoruz.

 6. tamer

  4 Eylül 2016 at 20:10

  Sağlık özründen tayin istedik ama olmadı. Bebeğim hasta, tedavisi için il ilçe emri yapılması gerekiyor. Lütfen yardımcı olun.

 7. zerrin

  5 Eylül 2016 at 11:01

  yusuf tekin hocam sizden müjdeli haber bekliyoruz lütfen. Eşim çocuklarım başka şehirde ben başka şehirde kalmayalım, kim bakacak kızlarıma?

 8. Mağdurlar

  5 Eylül 2016 at 11:59

  Çok bekledik artık ailemize kavuşup mutlu olacağımız açıklamasını bakanlığımızdan bekliyoruz lütfen bir açıklama yapılsın artık sayın yetkililerimiz bizi mağdur etmeyin ne olur

 9. ramazan

  5 Eylül 2016 at 13:17

  bu saaten sonra il emri olmaz 8 gün geçti olumlu olumsuz açıklama yapılmasını istiyoruz.inşallah bugün açıklama olur.

 10. sevinc

  5 Eylül 2016 at 15:16

  41.tercihini acmayanlara yonelik olacagi bekleniyormus haberde okudum.boyle sacmalik mi olur.41.tercihi actim ki hangi kosullarda olursa olsun esimle ayni sehirde olayim diye.kac gundur yuregimiz agzimizda bekliyoruz.herkesi esine kavusturun.

 11. sevinc

  5 Eylül 2016 at 15:22

  Haberde 41.tercihi acmayanlara yonelik bir duzenleme var diye okudum.boyle sacmalik mi olur.41i actimki hangi kosullarda olursa olsun esimle ayni sehirde olayim diye. kac gundur yuregimiz agzimizda bekliyoruz.guzel haberi verin artik.

 12. Serap

  5 Eylül 2016 at 18:54

  Hocam lütfen başarılı bir eğitim yılı için aileleri birleştirin il emri açılırsa ayrı kalan ailelere harika bir bayram müjdesi olur noooolur duyun sesimizi

 13. Osman

  5 Eylül 2016 at 19:23

  Umarim bayramdan önce güzel bi haber gelir de sn bakan bizi sevindirir dört gözle bekliyoruz her şey sizin elinizde sesimizi duyar ve duyurursaniz mutlu oluruz.

 14. ramazan

  6 Eylül 2016 at 20:26

  insanlara lütfen değer verin asparagas haber yapmayın bakanlığa soruyorum özür grubunda atanamayanlar için çalışmamız var veya yok demek ve insanları 9 gün boyunca çektikleri çileden kurtarmak çokmu zor,çözüm yoksa bizler başımızın çaresine bakacagız,il dışı isteme,aylıksız izin veya ayrı illerde yaşama devam.bugün 24 kadar insan kaynakları veya sayın müsteşarımızın twitir hesabından bir haber bekliyoruz.

 15. Can

  7 Eylül 2016 at 09:09

  Eşim öğretmen ve il dışı tek bir tercih dahi açılmadı tek çözüm il ilçe emri en öncelikli olan aile bütünlüğüdür yetkililer çözüm güveniyoruz size

 16. ramazan

  7 Eylül 2016 at 09:46

  değerli kardeşim resmiyette bir şey varmı bana onu söyleyin Sayn Ali YALÇIN böyle dedi,Saın İsmil KONCUK şöyle söyledi,ismi belirsiz bakanlık yetkilisi havada kuş uçuyor dedi varmı bir geçerliliği bana Bakanlıktan isim vererek özü gruu ile ilgili Çalışma varmı yokmu bugün 10 gün olmuş onu haber verin.

  • Editör

   7 Eylül 2016 at 16:47

   Resmi yazılar üzerine haber versek bu gündem bu durum oluşmaz.

 17. Gulsum

  7 Eylül 2016 at 13:31

  Çatlamak üzereyim düşünmekten kafayı yiyecem artik bi sey soyleyin icimiz rahatlasiiiinnnnn

 18. ramazan

  7 Eylül 2016 at 14:53

  6500 Kişiyi 10 gün açıklama yapmadan bekletenleri anlamış değilim,tahminim il dışı bitecek ayın 8. akşam açıklama yapacaklar, bu arada eş durumundan 2 il dışında eşlerinin yanlarına istemeyerek tayin isteyen öğretmelerde mağdur olacaklar Lütfen bugün bir açıklama yapınız mağduriyetimizi önleyiniz.Sayın Müsteşarım Yusuf TEKİN Hocam Bir Açıklama bekliyoruz Çalışma var veya yok diye.

 19. Hüsam

  7 Eylül 2016 at 20:06

  Arkadaşlar bu saatten sonra birşey olacağı yok şubat döneminde gerekli hassasiyeti gösterip kimseyi mağdur etmiyeceğiz denilicek ve bizede beklemek düşecek

 20. ramazan

  8 Eylül 2016 at 15:53

  sadece dikkate alınmak ve resmi bir açıklama bekledik olmadı olur olmaz orasını devlet bilir ama açıklama olmadı il dışı tayin istedik bizden sonrakilere müjde verilir mağdur olsakda geride kalanlar mutlu olsun

 21. Linda

  8 Eylül 2016 at 17:56

  Eşimin tayini çıktı ben kaldım eski yerde..ve su an hamileyim eski okulum bir saat uzaklıkta bir koy okulu nerde kalacağım bu halde nasıl gidip geleceğim bİlmiyoruz.lütfen il emri istiyoruz…

 22. ramazan

  9 Eylül 2016 at 15:10

  bu sürecin sağlıklı işlemesine büyük katkılarınız oldu mağdurlara kulak veren sayın Başbakanıma,Bakanıma,Müsteşarıma,Sendika Başkanım Sayın Ali YALÇIN!a,Türk Eğitim Senin Başkanı Sayın İsmail KONCUK’a siz değerli site yetkililerine sonsuz teşekkür eder saygılarımı sunarım.Hayırlı bayramlar değerli öğretmen dostlarım.

 23. ramazan

  9 Eylül 2016 at 15:10

  bu sürecin sağlıklı işlemesine büyük katkılarınız oldu mağdurlara kulak veren sayın Başbakanıma,Bakanıma,Müsteşarıma,Sendika Başkanım Sayın Ali YALÇIN!a,Türk Eğitim Senin Başkanı Sayın İsmail KONCUK’a siz değerli site yetkililerine sonsuz teşekkür eder saygılarımı sunarım.Hayırlı bayramlar değerli öğretmen dostlarım.

 24. Murat

  9 Eylül 2016 at 19:39

  Büyük haksızlık il içi özür grubu da yapılmalıydı.

 25. ismail

  11 Eylül 2016 at 13:12

  Il ici ozur grubu yapilmadi herzaman il disina oncelik veriliyor surekli disardan ogretmen alip kadro doluyor sonra bizde il icinden hicbir sekilde yer degistiremiyoruz il emri yapiliyor ilce emri yapilmiyor surekli eksik calismalar

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status