İsmail Koncuk; MEB 2017 Şubat atamasında kaç öğretmen atayacak?

Şubat ayı öğretmen ataması için Milli Eğitim Bakanlığından halen resmi bir açıklama gelmemiştir. MEB öğretmen ataması konusunda açıklama yapmazken, ülke genelinde öğretmen açığının 96 bin olduğunu açıklamıştır.

EDİTÖR:    11 Ocak 2017 Çarşamba, 23:30
ismail koncuk

İsmail Koncuk; MEB 2017 Şubat atamasında kaç öğretmen atayacak?

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk twitter hesabından yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bugün yaptığı açıklamaya değindi. Bakan Yılmaz öğretmen ihtiyacının 96 bin 68 olarak açıklamış, Şubat ayı öğretmen ataması konusunda ise bir açıklamada bulunmamıştı. İsmail Koncuk mesajında, 96 bin 68 öğretmen açığı varsa bu ihtiyacın da karşılanma zamanı olduğunu vurgulayarak, 2017 Şubat öğretmen ataması kontenjanı için rakam verilmesi gerektiğini ifade etti.

ÖĞRETMEN AÇIĞI 96 BİN 68

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bugün öğretmen ihtiyacı hakkında açıklama yaptı. CHP Edirne Milletvekili  Erdin Bircan tarafından verilen yazılı soru önergesini cevaplandıran Yılmaz, MEB bünyesinde 832 bin 26 öğretmen çalıştığını açıklamış, norm kadro verilerinden alınan istatistiklere göre ise 9 Kasım itibari ile ihtiyaç duyulan öğretmen sayısının 96 bin 68 olduğunu ifade etmişti.

İhtiyaç olan branşlarda öğretmen ihtiyacının da Valilikler tarafından ücret karşılığı yapılan görevlendirilmelerle giderildiğini açıklayan Bakan Yılmaz, ihtiyaç olan öğretmen sayısına atama yapılıp yapılmayacağı konusunda ise ayrıca değinmemişti.

KONCUK: ŞUBATTA KAÇ ATAMA YAPILACAK?

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise 2017 Şubat öğretmen ataması yapılması gerektiğini savunarak, Milli Eğitim bakanı İsmet Yılmaz’a bir soru yöneltti. Koncuk mesajında;

Sy İsmet Yımaz net öğretmen ihtiyacı 96 bin 68 diye açıklama yaptı.Şimdi bu ihtiyacı karşılama zamanıdır.Şubat’ta kaç atama yapılacak?

İfadelerini kullanarak, 2017 şubat öğretmen atama duyurusu ve 2017 şubat öğretmen atama kontenjanları konusunda MEB’den ve Bakan Yılmaz’dan açıklama beklendiğini işaret etti.

Öğretmenler İçin

Yorum

  1. edebiyata iki bin kadro

    12 Ocak 2017 at 12:56

    Referandum öncesi yuklu bir alim sart.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status