MEB Bakan onayı ve mülakatla müfettiş atayacak

Müfettişler, denetçiler, Maarif Müfettişleri, Eğitim Müfettişleri, Milli Eğitim Denetçileri ile İl Eğitim Denetmenleri arasından Bakanlık Maarif Müfettişi seçilecek.

EDİTÖR:    23 Mayıs 2016 Pazartesi, 23:08
MEB Bakan onayı ve mülakatla müfettiş atayacak

MEB Bakan onayı ve mülakatla müfettiş atayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önümüzdeki günlerde mülakat ve mülakatın arkasından bakan onayı ile naklen müfettiş ataması gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Rehberlik ve Denetim Başkanlığı teşkilatı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Teftiş Kurulu Başkanlığı olarak değiştirilmişti. Bu değişiklikten dolayı MEB bünyesinde etkilenen personel için bir düzenleme yapılacak.

BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ

657 DMK, Devlet Memurları Kanunu çerçevesinde müfettişler, denetçiler, Maarif Müfettişleri, Eğitim Müfettişleri, Milli Eğitim Denetçileri ile İl Eğitim Denetmenleri arasından Bakanlık Maarif Müfettişi seçilecek.

Belirtilen kişilere uygulanacak mülakatı başarı ile geçenler daha sonra Milli Eğitim Bakanı onayı ile Bakanlık Maarif Müfettişi unvanı ile atanacak.

Mülakata gireceklerin ifade yeteneği, bir konuyu kavrayıp özetlemesi, temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, davranışlarının ve tepkilerinin mesleğe uygun olup olmadığı, sahip olduğu liyakat özelliği, fiziki görünümü, özgüven ve ikna kabiliyeti, genel kültürü, çağdaş, bilimsel ve teknolojik gelişmelere yatkınlığı gibi özellikleri değerlendirilecek ve bu kriterlere göre mülakatta değerlendirme sonucu başarılı olanlar bakan onayına sunulacak.

MemurlarNet

 

MEB Personel, Personel MEB Haber

MEB Haber

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status