MEB imza yetkileri yönergesi değişti, atamaları Müsteşar yapacak

MEB imza yetkileri yönergesinde yapılan değişiklikler dikkat çekiyor. MEB bünyesinde yapılan bu değişikliklere göre proje okullarına atama yetkisi Müsteşar’a verildi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü atamalarında imza yetkisi Bakan yardımcısına verildi.

EDİTÖR:    26 Eylül 2016 Pazartesi, 11:33
MEB imza yetkileri yönergesi değişti, atamaları Müsteşar yapacak

MEB imza yetkileri yönergesi değişti, atamaları Müsteşar yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Merkez Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesi yürürlüğe girdi. Yapılan düzenlemelerde bazı hususlar dikkat çekiyor. 2013 yılında yürürlüğe giren MEB Merkez Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesi yapılan bu değişiklikle yürürlükten kaldırıldı. MEB personellerine ait atama onay işlemlerinde imza yetkileri değişti.

DİKKAT ÇEKEN HUSUSLAR

Proje Okulları

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesi incelendiğinde dikkat çeken hususların başında son dönemde çok tartışılan proje okulları göze çarpmaktadır. Proje okullarına yönetici ataması ve proje okullarına öğretmen ataması imza yetkisi Müsteşar’a verilmiştir. MEB Merkez Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesi kapsamında proje okullarında çalışan öğretmen ve yönetici olan personel atama yer değiştirme işlemlerine ait onay imza yetkisi Müsteşar’a ait olacak.

İlçe MEM Atama

İlçe Milli Eğitim Müdürleri’nin atama onay imza yetkisi ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları’nın atama onay imza yetkisi Bakan Yardımcısı’na verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin atama onaylarını  Bakan yardımcısı imzalayacak.

Müsteşar İmzası

Proje okullarında çalışan öğretmen ve yöneticilerin atama yer değiştirme işlemleri, taşra teşkilatı Şube Müdürleri atama onay işlemleri, öğretmenevi yöneticileri, merkeze bağlı eğitim kurumlarının yönetici atama ve yer değiştirme işlemleri, hizmet içi eğitim merkezlerinde görevli yönetici ve öğretmenlerin atama yer değiştirme onay işlemler Müsteşar tarafından imzalanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesi indirmek için TIKLAYINIZ

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status