MEB öğretmenlerin 2017 ocak özür grubu atama sonuçları açıklandı

Öğretmenlerin 2017 yılı Ocak dönemi eş özrü, sağlık özrü, diğer nedenlere bağlı özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan özür grubu atama sonuçları için tıklayınız.

EDİTÖR:    20 Ocak 2017 Cuma, 16:18
özür grubu atama sonuçları

MEB öğretmenlerin 2017 ocak özür grubu atama sonuçları açıklandı

Binlerce öğretmenin özür grubu yer değiştirme işlemleri sonuçlandırıldı. İl içi özür grubu atama sonuçları ve iller arası özür grubu yer değiştirme atama sonuçları MEB tarafından açıklanırken, hizmet puanı yetersizliği ve gitmek istediği yerde yeteri kadar norm olmaması nedeniyle atanamayan MEB personelleri de bulunmakta olduğunu Öğretmenler İçin olarak belirtelim. Öğretmenlerin özür grubu atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığın http://atama.meb.gov.tr/ adresinden öğrenilebilmektedir. Özür grubu atama sonuçları.  MEB’in bundan sonraki süreçte il emri ve ilçe emri vermesi için sendikalardan talep gelmesi bekleniyor. MEB il/ilçe emri uygulamasını yapmadığı takdirde özür grubundan atanamayan öğretmenler mağdur olmuş olacaklar.

ÖZÜR GRUBU TERCİHLERİ

Ocak ayının ilk haftasında özür grubu atama işlemleri için başvurular yapıldı ve özür grubu atama başvurusu şartlarını taşıyan öğretmenlerin başvuruları onaylandı. Ertesi hafta 13-18 Ocak 2017 tarihleri arasında ise özür grubu tercih işlemleri yapıldı. Özür grubu okul tercih işlemlerinde başvuru yapan öğretmenlerin bir kısmına gitmek istediği ilçede/ilde yeteri kadar norm kadro boşluğu açılmadı. Hatta ogretmenlericin.com olarak aldığımız mesajlarda yer değiştirmek istenilen yerde atama isteyen öğretmenin branşından hiç açılmadığını da öğrenmiştik.

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na il emri verilmesi için iki defa yazılı başvuru yapılmıştı. Sendika tarafından yapılan başvurularda özür grubu atama başvurusunda bulunan ve hizmet puanı az olan öğretmenler ile alanı itibari ile gitmek istediği yerde norm bulunmayan/az norm bulunan öğretmenlerin mağdur olmamasına dikkat çekilmiş, mağduriyetin ortadan kalması için il emri ve ilçe emri verilmesi istenmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 ocak özür grubu atama döneminde il emri yapılacak ya da il/ilçe emri uygulanmayacak konularında resmi bir açıklama yapmadı. Özür grubu atama sonuçlarına göre yer değiştiremeyen öğretmenlerin mağduriyetine MEB’in çözüm bulmak adına ilçe emri ve il emri vermesi gerekmektedir. 2017 Ocak örğetmenlerin özür grubu atama sonuçları için TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

8 Yorum

 1. Şaşkın

  20 Ocak 2017 at 17:40

  Açığa alındım eş durumundan tayinim çıktı eski okulumla ilişkimi ne zaman kesmem lazım göreve iade edilirsek(İNŞAALLAH) ozamanmı ilişkimizi keseceğiz yoksa şimdikmi ilişkimizi keseceğiz. Zaten bunalımdayız ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kimi ârkadaşlar iade olursanız ozaman ilişiği keseceksiniz diyor kimi de 15 günekadar ilişiği kesmezsen istifa etmiş olursunuz diyor bilen varsa lütfen yazsın

  • Editör

   20 Ocak 2017 at 18:03

   Eş durumundan tayininiz nereden nereye çıktı? İl içi mi il dışı mı ilçeler arası mı aynı ilçe mi? Bu konuda bilgi verirseniz tam cevabı verelim.

 2. Şaşkın

  20 Ocak 2017 at 18:37

  Sayın editör cevap vermenize sevindim şimdiden teşekürler il dışı

  • Editör

   20 Ocak 2017 at 19:01

   Kararnameniz geldiğinde ilişik kesebilirsiniz. 15 gün içerisinde de diğer okulunuzda görevinize başlamanız lazım. Önemli olan sizin kararnamenizin MEB tarafından gönderilmesi. Pazartesi kararnameler gelir.

 3. ahmet

  31 Ocak 2017 at 14:53

  eşim sağlık personeli olduğundan atamaları 27 ocakta yapıldı dolayısıyla özür atamasına yetişemedim. özür durumuna göre 20 ocakta atanamayanlar için yeni bir yerdeğiştirme işlemi yapılabilir mi?

  • Editör

   31 Ocak 2017 at 17:59

   Şu anda mevcut değil.

   • Serkan

    8 Şubat 2017 at 11:28

    2017 sağlık özründen atamam gerçekleşmedi.Denizlide branşımdan hiç boş kadro yoktu hepsi il içi istemişti.Muhtemel açıktı ve kimsenin tayini çıkmadığı için benimde atamam olmadı.Sağlık özrü olmayanlar için il emri yada yeniden bir atama daha yapılacağı ile ilgili bir iki söylem duydum.Bu konuda bilginiz varmı sayın editör.?

    • Editör

     8 Şubat 2017 at 11:31

     Resmi ya da gayri resmi şu anda öyle bir durum söz konusu değil. Biz bu yönde bilgi almadık. İl emri/ilçe emri verirlerse özür grubu isteyen ve çıkmayan herkese verirler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status