MemurlarNet; 2017 şubat öğretmen ataması kontenjanı 10 bin olacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı Şubat ayı atamasında 10 bin kontenjana atama yapacak. MemurlarNet sitesinin haberine göre MEB şubat ayında 10 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacak.

MemurlarNet; 2017 şubat öğretmen ataması kontenjanı 10 bin olacak

MemurlarNet; 2017 şubat öğretmen ataması kontenjanı 10 bin olacak

Şubat ayında öğretmen ataması yapılacak mı? Son günlerin en çok tartışılan sorusu bu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından herhangi bir yetkili bu konuda resmi bir açıklama yapmazken, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın dün yanıtladığı yazılı soru önergesinde 96 bin öğretmen ihtiyacının olması 2017 yılında Şubat ayında öğretmen ataması yapılmasını zaruri hale getirmiştir. MEB, halen resmi bir duyuruya çıkmadı ancak şubat öğretmen ataması yapılmasına kesin gözü ile bakılıyor.

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

2017 şubat sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. MemurlarNet sitesi tarafından bugün yayınlanan haberde Milli Eğitim Bakanlığının şubat ayında ya da en geç mart ayında sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağı bilgisi edindikleri yer aldı. MEB işlemlerin yetişmesi halinde şubat ataması işlemlerin gecikmesi halinde ise mart ayı sözleşmeli öğretmen ataması yapacağı belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atama takvimi veya öğretmen atama kılavuzu yayımlandıktan sonra bu ayrıntı netleşecektir.

ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI

Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı atamada ayıracağı kontenjanın ise 10 bin olacağı belirtildi. İlgili haberde MEB 2017 yılı sözleşmeli öğretmen şubat/mart ataması kontenjanı 10 bin olacak ifadeleri yer aldı. İlgili haber için; https://goo.gl/HQk1WI

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

    • Dünyadan bir habersiniz. Bir bakın haber içeriğine sonra yorumlayın ayrıca son haberimize bakın Şubat ayında atama olmayacak diyorlar.

  1. EDİTÖR NOTU: YORUMUNUZ YAYINLANMAYA UYGUN OLMAYIP SİLİNMİŞTİR. BENZER YORUM YAPMANIZ DURUMUNDA YASAL İŞLEM BAŞLATILMASI İÇİN GEREKLİ ADIM ATILACAKTIR.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM