Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; 2017 Şubat öğretmen ataması net değil

TBMM Genel kurulunda açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz şubat ayında öğretmen ataması olup olmayacağı konusunda kesin bir açıklama yapmasının doğru olmayacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; 2017 Şubat öğretmen ataması net değil

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; 2017 Şubat öğretmen ataması net değil

Aylardır şubat ataması bekleyen öğretmen adayları için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yine ümit vermedi. Bakan Yılmaz tarafından yapılan şubat ayı öğretmen ataması açıklaması geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklama ile hemen hemen benzerlikler gösterdi. Bakan Yılmaz önceki açıklamasında şubat ayında öğretmen ataması kontenjanı hakkında net bilgi vermesinin doğru olmadığını belirtmiş, Maliye Bakanlığı ve diğer bakanlıklarla görüşüldükten sonra 2017 Şubat öğretmen ataması kontenjanları dahil atamanın netleşeceğini vurgulamıştı.

BAKAN: ŞUBAT ATAMASI NET DEĞİL

TBMM Genel Kurulunda konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz milletvekillerinden gelen soruları cevaplandırdı. Bakan Yılmaz CHP Bursa Milletvekili olan MEB personeli ve atama bekleyen öğretmen adayları tarafından popüler olarak takip edilen Ceyhun İrgil’in Şubat ayında öğretmen ataması olacak mı? Sorusuna cevap verdi. Bakan Yılmaz İrgil’in sorusuna bu yanıtı tek başına veremeyeceğini daha önceden de bunun yanıtını verdiğini aktardı. Şubat ayında öğretmen ataması yapılacak ya da yapılmayacak konusunda net bir açıklama yapamayacağını belirten Bakan, önceki açıklamasında belirttiği gibi bu durumun Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı ile görüşüleceğini ifade etti.

HAKİM, POLİS İHTİYACI DA VAR

Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı ile yapılacak görüşmelerde diğer kurumlara ayrılacak kontenjanların da görüşüleceğini ifade eden İsmet Yılmaz, ülkenin polise, hakime, doktora da ihtiyacı olduğunu açıkladı. Bakan Yılmaz yapılacak görüşmelerden sonra Şubat öğretmen ataması kararının ve şubat ayı ataması kontanjan dağılımının belirleneceğine işaret etti.

ŞUBAT ATAMASI OLACAK

Daha önceden de belirttiğimiz üzere yazılarımızı okumayanlara açıklayalım Öğretmenler İçin olarak şubat ayında öğretmen ataması yapılacak haberini sizle paylaşalım. Şubat ayında yapılacak olan öğretmen ataması kontenjanı için verilecek sayı ise tahminimize göre 7-8 bin olacak. Ancak biz bunu daha önceden dile getirdiğimiz gibi aktaralım ve en fazla 10 bin öğretmen ataması yapılacağını tekrar vurgulayalım.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

  1. isteğe bağlı olarak norm falzası atamaları da derhal yapılmalı. yönetmelik gereği norm fazlası olduk, bir an önce yeni okulumuza geçmeliyiz, eş durumu vs okullar kapanmadan önce norm fazlası ataması yapılmalı. aynı durumda olan var mı arkadaşlar..

  2. Atama bekleyen meslektaşlarım adına çok sevindirici bi haber, insallah daha fazla yapılır. Benim sorum ise bu atamadan önce eş durumu yapılacak mı acaba???hiç bi açıklama yapılmıyor hiç bilgi verilmiyor. Bu yapılmayacağına bi işaret değildir sanırım. Bu konuda bilginiz veya fikriniz varsa paylaşırsanız cok sevinirim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM