Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; 2017 Şubat öğretmen ataması net değil

TBMM Genel kurulunda açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz şubat ayında öğretmen ataması olup olmayacağı konusunda kesin bir açıklama yapmasının doğru olmayacağını belirtti.

EDİTÖR:    12 Aralık 2016 Pazartesi, 00:00
ismet yılmaz

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; 2017 Şubat öğretmen ataması net değil

Aylardır şubat ataması bekleyen öğretmen adayları için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yine ümit vermedi. Bakan Yılmaz tarafından yapılan şubat ayı öğretmen ataması açıklaması geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklama ile hemen hemen benzerlikler gösterdi. Bakan Yılmaz önceki açıklamasında şubat ayında öğretmen ataması kontenjanı hakkında net bilgi vermesinin doğru olmadığını belirtmiş, Maliye Bakanlığı ve diğer bakanlıklarla görüşüldükten sonra 2017 Şubat öğretmen ataması kontenjanları dahil atamanın netleşeceğini vurgulamıştı.

BAKAN: ŞUBAT ATAMASI NET DEĞİL

TBMM Genel Kurulunda konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz milletvekillerinden gelen soruları cevaplandırdı. Bakan Yılmaz CHP Bursa Milletvekili olan MEB personeli ve atama bekleyen öğretmen adayları tarafından popüler olarak takip edilen Ceyhun İrgil’in Şubat ayında öğretmen ataması olacak mı? Sorusuna cevap verdi. Bakan Yılmaz İrgil’in sorusuna bu yanıtı tek başına veremeyeceğini daha önceden de bunun yanıtını verdiğini aktardı. Şubat ayında öğretmen ataması yapılacak ya da yapılmayacak konusunda net bir açıklama yapamayacağını belirten Bakan, önceki açıklamasında belirttiği gibi bu durumun Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı ile görüşüleceğini ifade etti.

HAKİM, POLİS İHTİYACI DA VAR

Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı ile yapılacak görüşmelerde diğer kurumlara ayrılacak kontenjanların da görüşüleceğini ifade eden İsmet Yılmaz, ülkenin polise, hakime, doktora da ihtiyacı olduğunu açıkladı. Bakan Yılmaz yapılacak görüşmelerden sonra Şubat öğretmen ataması kararının ve şubat ayı ataması kontanjan dağılımının belirleneceğine işaret etti.

ŞUBAT ATAMASI OLACAK

Daha önceden de belirttiğimiz üzere yazılarımızı okumayanlara açıklayalım Öğretmenler İçin olarak şubat ayında öğretmen ataması yapılacak haberini sizle paylaşalım. Şubat ayında yapılacak olan öğretmen ataması kontenjanı için verilecek sayı ise tahminimize göre 7-8 bin olacak. Ancak biz bunu daha önceden dile getirdiğimiz gibi aktaralım ve en fazla 10 bin öğretmen ataması yapılacağını tekrar vurgulayalım.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

8 Yorum

 1. Sınıfçı

  12 Aralık 2016 at 14:08

  Atama bekleyen meslektaşlarım adına çok sevindirici bi haber, insallah daha fazla yapılır. Benim sorum ise bu atamadan önce eş durumu yapılacak mı acaba???hiç bi açıklama yapılmıyor hiç bilgi verilmiyor. Bu yapılmayacağına bi işaret değildir sanırım. Bu konuda bilginiz veya fikriniz varsa paylaşırsanız cok sevinirim.

 2. Mehmet

  12 Aralık 2016 at 14:18

  Ihraç edilen öğretmenlerin iade khk sı gündemden düştü. Bu müjde yok mu.

  • Editör

   12 Aralık 2016 at 14:28

   Tek çıkış OHAL in son zamanlarında referandum öncesi.

   • Cinar

    12 Aralık 2016 at 15:27

    Sayın editör iadelerle ilgili bir umut var yani hala sadece sendikadan ihraç edildim inşallah donusumuz olur.

 3. Sınıfçı

  12 Aralık 2016 at 18:47

  Eş durumu yapılacak mı yapılmayacak mı? Unutuldu gitti. Bi haber Yok mu

 4. hasan

  15 Aralık 2016 at 11:40

  yapılacak hocam

 5. CANSU

  16 Aralık 2016 at 13:24

  EN AZ 30 BİN OLMALI..YOKSA TÜM EMEKLERİMİZ ÇÖPE GİTCEK 🙁

 6. isa

  19 Aralık 2016 at 15:14

  isteğe bağlı olarak norm falzası atamaları da derhal yapılmalı. yönetmelik gereği norm fazlası olduk, bir an önce yeni okulumuza geçmeliyiz, eş durumu vs okullar kapanmadan önce norm fazlası ataması yapılmalı. aynı durumda olan var mı arkadaşlar..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status