Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Ağustos’ta öğretmen ataması yok dedi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Ağustos ayında öğretmen ataması yapılmayacağını söyledi

EDİTÖR:    01 Haziran 2016 Çarşamba, 17:07
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Ağustos'ta öğretmen ataması yok dedi

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Ağustos’ta öğretmen ataması yok dedi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Ağustos ataması yapılmayacağını belirtti. Ağustos ayında öğretmen ataması yapılmayacaksa öğretmen atamalarının sadece Şubat ayında yapılacağı anlaşılmaktadır.

Bakan Yılmaz kendisine yöneltilen; “Ağustos ayında öğretmen ataması yapılacak mı?” sorusuna verdiği cevapla atama bekleyen binlerce öğretmen adayının hayallerini yıktı. İsmet Yılmaz “Ağustos’ta öğretmen ataması yok” dedi.

ŞUBAT’TA 30 BİN AĞUSTOS’TA SIFIR ATAMA

Sözcü’nün haberine göre, TBMM Eğitim Komisyon üyesi olan ve aynı zamanda CHP Bursa Milletvekili olan Ceyhun İrgil, TBMM Eğitim Komisyonu toplantısında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a öğretmen atamaları hakkında soru sordu. İrgil Bakan Yılmaz’a “Ağustos ayında öğretmen ataması yapılacak mı?” yapılacaksa “Ağustos ayında kaç öğretmen ataması yapılacak?” sorularını sordu. Bakan Yılmaz İrgil’in sorusuna direkt olarak Ağustos ayında atama olmayacak cevabını verdi.

Geçtiğimiz Şubat ayında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirmişti. Milli Eğitim Bakanlığı görevinden Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine geçen Nabi Avcı’da son dönemlerde Ağustos ayında atama olmayabilir yönünde açıklamalarda bulunuyordu. Binlerce öğretmen adayı şimdi bu açıklamadan sonra olacakları merakla beklemektedir.

SEÇİM YOK ATAMA YOK

Şubat atamasının seçimden dolayı yapıldığı, Ağustos atamasının da seçim olmamasından dolayı yapılmadığı konuşulmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Ağustos ataması yapmamasının nedenleri arasında aday öğretmenlerin uyum süreci de sebep olarak gösterilmeye başlandı. Şubat ayında atanan aday öğretmenler 1 Mart-1 Eylül tarihleri arasında tercih ettikleri ilde uyum süreci kapsamında aday öğretmen eğitim programına alındılar. MEB Ağustos ayında atama yaptığında uyum sürecinden dolayı sıkıntı yaşayacağını da düşünüyor söylentileri şu anda özellikle internet ortamında öğretmenler ve öğretmen adayları arasında tartışılıyor.

MEB Personel, Personel MEB Haber

MEB Personel

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

4 Yorum

 1. danbo

  2 Haziran 2016 at 08:11

  o kadar emek verdim, borca girdim, sınav berbat geçti, alana çalışıyorum ve bu haberle yıkıldım…hiç mi Allah korkunuz yok? kimse de çıkıp demiyor yaw bunlar öğrenci şimdi ders çalışıyorlar morallerini bozmayalım..hep kendinizi düşünüyorsunuz ama bunun bir de hesap tarafı var..Hiçbirinize hakkımı helal etmeyeceğim, siz beni bu dünyada kahreylediniz Allah da sizi diğer dünyada hesaba çeker inşallah..

  • Bedenegitimci

   2 Haziran 2016 at 09:25

   Amiiinnn

 2. kafkas

  7 Haziran 2016 at 00:23

  doğru olan alımın hiç yapılmaması

 3. kemal ceyhan

  14 Haziran 2016 at 10:07

  Seçim olmadığında öğretmen ataması yapılmasın sadece genel ve belediye seçimlerinde yapılsın

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status