Müdür yardımcılığında müdür inhasına yargı engeli

Müdür baş yardımcılarının ve müdür yardımcılarının görev sürelerinin müdür inhası ile uzatılmasına yargı freni.

EDİTÖR:    30 Mayıs 2016 Pazartesi, 15:26
Müdür yardımcılığında müdür inhasına yargı engeli

Müdür yardımcılığında müdür inhasına yargı engeli

Mevcut müdür yardımcılarının görev süresi dolduğunda müdür inhası ile görev sürelerinin uzatılmasına yürütmenin durdurulması kararı verildi.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik kapsamında bulunduğu okulda görev süresini dolduran müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarının o okulda tekrar görev yapabilmeleri için görev süreleri okul müdürünün inhası, il millî eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile dört yıl daha uzatılabiliyordu. Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim-Sen) tarafından açılan dava sonucuna göre bu işlem için yürütmenin durdurulması kararı verildi.

KURUCU MÜDÜRLÜK

Müdürün inhası ile görev süreleri uzatılabilen müdür baş yardımcıları ve müdür yardımcılarının görev süreleri yargı kararı göre uzatılamayacak. Ayrıca dava sonucu Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik kapsamında kurucu müdürlük çatısı altında müdürü oalrak görevlendirilenlere verilen 8 puana da yürütme durdurma kararı verilmiş oldu.

HAKSIZLIK YAPILIYORDU

Yürütmenin durdurulması için dava açan sendika Türk Eğitim-Sen’in Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından yapılan yazılı açıklamada; bir haksızlığa karşı daha mücadelenin olumlu olarak sonuçlandığını vurgusu yapıldı. Koncuk; “Türk Eğitim-Sen her zaman haksızlığa karşı onurlu ve dik duruşunu koruyacaktır. Haksızlığa asla müsaade etmeyeceğiz. Bizler olduğumuz sürece, Türk Eğitim-Sen olduğu sürece her türlü haksız, hukuksuz eylemlere karşı mücadelemiz sürecek” açıklamasını yaptı.

Yargı kararı için TIKLAYINIZ

Kamu Haberleri, Kamudan Haber

Kamudan Haber

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

3 Yorum

 1. serhan sevgen

  31 Mayıs 2016 at 11:43

  Çok yerinde bir karar. Geç de olsa adalet tecelli ediyor bazen 🙂 . Ama meb bunu uygular mı yoksa diğer kararlarda olduğu gibi uygulamaz mı bilemiyoruz !

 2. Ali

  14 Haziran 2016 at 13:15

  Aferin koncuk ortalığı yine kariştirdin bide doğru iş yapsan

 3. umut-41

  27 Haziran 2016 at 14:11

  Siz ANASOL_ME’de ki anti demokratik uygulamlarında neredeydiniz? Sizin elinize geçse varya hukuk mukuk tanımazsınız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status