Norm fazlası öğretmen atamaları iptal edildi, sebep norm güncelleme

MEB personeli norm fazlası ataması uygulamasında il milli eğitimler farklı uygulamalar yapıyor. Norm güncelleme işleminin yapılmamış olmasından dolayı iller norm fazlası öğretmen atamasını erteleme kararı aldı.

EDİTÖR:    28 Eylül 2016 Çarşamba, 16:56
Norm fazlası öğretmen atamaları iptal edildi, sebep norm güncelleme

Norm fazlası öğretmen atamaları iptal edildi, sebep norm güncelleme

Norm fazlası öğretmen atama takvimi İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından tam anlamıyla uygulanamıyor. Gerek ilgili milli eğitim müdürlüklerinin iş yoğunluğu gerek işlerin yavaştan alınması gibi sebeplerden dolayı bazı il milli eğitim müdürlükleri norm fazlası öğretmen atama duyurusu tarihini çok geciktirdi.

TAKVİM UYGULANAMIYOR

Norm fazlası öğretmen atama tarihleri kapsamında 23.09.2016 tarihine kadar norm fazlası öğretmenlerin başvuruları alınmalı ve 26.09.2016 tarihinde norm fazlası öğretmen atama sonuçları ilan edilmeliydi. MEB işlerin gecikmesinden ve illerden gelen talepler dahilinde norm fazlası öğretmen atama başvuruları tarihini 27.09.2016 saat 17.00 olarak güncelledi. Dün itibari ile MEB personeli norm fazlası atama başvuruları bitti. Norm fazlası öğretmen atama sonuçları bugünden itibaren açıklanmalı.

NORM FAZLASI ATAMA ERTELENDİ

İl milli eğitim müdürlüklerinde genel anlamda bu sıkıntılar görülürken Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü norm fazlası öğretmen atamalarını iptal ettiğini duyurdu. Nevşehir MEM, norm fazlası olan öğretmenler için duyuruya çıkıp norm fazlası öğretmenlerin başvurularını aldı ancak sonuçları yayımlamadan norm fazlası öğretmen ataması iptal edildi duyurusunu paylaştı.

NORM GÜNCELLEME SORUNU

Norm fazlası öğretmen atamalarının iptal edilme gerekçesi ise, 2016-2017 norm güncelleme işlemi gösterildi. Norm fazlası öğretmen ataması öncesinde norm güncelleme yapılmamasından dolayı Nevşehir MEM norm fazlası atamayı iptal etti. Duyuruya göre norm fazlası öğretmen atamaları norm güncelleme işleminden sonra yapılacak. İlgili duyuru için TIKLAYINIZ

ERTELENDİ

Nevşehir MEM şu anda ilk norm fazlası atama iptal kararı veren müdürlük oldu. Şu ana kadar sonuçları açıklamayan müdürlüklerden de iptal kararı çıkıp çıkmayacağını göreceğiz. Öğretmenler İçin olarak norm fazlası öğretmen ataması öncesinde norm güncelleme işleminin yapılması gerektiğini vurgulamıştık.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status