Öğretmenlerin eş özrü, sağlık özrü atama takvimi yayımlandı

2016 yılı Ağustos ayı öğretmenlerin eş durumu, sağlık özrü, can güvenliği ve engellilik durumuna bağlı özür grubu ataması takvimi yayımlandı.

EDİTÖR:    11 Temmuz 2016 Pazartesi, 16:21
Öğretmenlerin eş özrü, sağlık özrü atama takvimi yayımlandı

Öğretmenlerin eş özrü, sağlık özrü atama takvimi yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) 2016 yılı ağustos ayı öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ile engellilik durumu nedenlerine bağlı yer değiştirme takvimini açıkladı.

Birici aşama

Özür grubu atamaları başvuruları iki aşamalı yapılmaktadır. MEB personelleri özür grubu ataması başvurusunun birinci aşamasında özür grubu atama nedenini seçecek ve bu mazeretini belgelendirecek evrakları varsa MEBBİS sistemine yüklenecek. Evraklar, şartlar kontrol edildikten sonra onaylanacak.

Özür grubu atamaları birinci aşaması olan başvuruların kabulü ve onay süreci 11-17 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.

İkinci aşama

Birinci aşamada özür grubu başvurusu yapan öğretmen ikinci aşamaya geçtiği zaman özür grubunda tercih yapacak. İkinci aşama olan özür grubu tercihlerinin alınması ve onay süreci 22-26 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Atamalar ve atama sonucu

2016 yılı Ağustos ayı özür grubu atama sonucu 31 Ağustos 2016 çarşamba günü açıklanacak. Ataması yapılan öğretmenlerin tebligatlarının gelmesi ve ilişik kesme işlemleri 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren yapılacak.

Birinci Aşama
Başvuruların Kabul Edilmesi ve Onay Süreci 11-17 AĞUSTOS 2016
İkinci Aşama
Tercihlerin Yapılması ve Onay Süreci 22-26 AĞUSTOS 2016
Atamalar 31 AĞUSTOS 2016
Tebligat ve İlişik Kesme İşlemleri 1 EYLÜL 2016’den İtibaren
MEB Personel, Personel MEB Haber

MEB Personel, Personel MEB Haber

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status