Öğretmenlerin ikinci il içi ve ikinci il dışı ataması başvuru tarihleri

Öğretmenlerin merakla beklediği ikinci il dışı atama ve ikinci il içi atama başvuru tarihleri ilan edildi.

EDİTÖR:    25 Ağustos 2016 Perşembe, 18:42
Öğretmenlerin ikinci il içi ve ikinci il dışı ataması başvuru tarihleri

Öğretmenlerin ikinci il içi ve ikinci il dışı ataması başvuru tarihleri

İkinci il içi atama ile ikinci il dışı atama başvuru tarihleri belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada öğretmenlerin yoğun taleplerine olumlu karşılık verdiklerini belirtti.

YOĞUN İSTEK

MEB personellerinin yoğun bir şekilde ikinci il dışı başta olmak üzere ikinci il dışı ve ikinci il içi talebi olduğunu hatırlatan Tekin, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından bu talebin onaylandığını ifade etti. Tekin’in bu açıklamasından sonra öğretmenler 2016 yılında ikinci defa il içi atama ve il dışı atama tayinlerine başvurmuş olacaklar.

BAŞVURULAR İLK HAFTA

2016 yılı 2.iller arası yer değiştirme ve ikinci il içi yer değiştirme başvuruları Eylül ayının ilk haftası yapılacak. Müsteşar Yusuf Tekin açıklamasında ikinci il içi ve ikinci iller arası yer değiştirme başvuru tarihi olarak 2-8 Eylül tarihleri arasında başvuruların alınacağını ve değerlendirme işleminin yapılacağını açıkladı.

BAŞVURU KILAVUZU

Haber size sunulurken İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından 2016 eylül dönemi ikinci il dışı atama başvuru kılavuzu, 2016 eylül dönemi ikinci il içi atama başvuru kılavuzu yayımlandı.

2. iller arası yer değiştirme ve 2. il içi yer değiştirme kılavuzu için TIKLAYINIZ

İllere gönderilen ikinci il dışı, ikinci il içi resmi yazı için TIKLAYINIZ

İL İÇİ İL DIŞI AYNI ANDA

Öğretmenler İçin sitesi olarak Müsteşar Tekin’in bu açıklamasını il içi yer değiştirme işlemleri ile il dışı yer değiştirme işlemlerinin aynı anda yapılacağını düşünüyoruz. Yaklaşık bir haftalık süreçte iki yer değiştirme işleminin de ayrı ayrı yapılmasına imkan yok gibi gözükmektedir. MEB atama konusunda nasıl bir yol izleyecek göreceğiz. 2010 yılında il içi ve il dışı aynı anda yapılmış tüm açık normlar hem il içi atama isteyene hem de iller arası yer değiştirme isteyenlere açılmıştı. Ancak il içi atama isteyene öncelik verilmişti. Örneğin Bursa’nın Nilüfer ilçesinde yer alan merkez Atatürk İlkokulu normu boşsa bu okul Bursa’nın Mudanya ilçesinde il içi atama isteyen öğretmene de gözüktü, Erzurum Pasinler’den iller arası atama isteyen öğretmene de gözüktü. Hizmet puanı iller arasında atama isteyen öğretmenin yüksek olmasına rağmen öncelik il içi atama isteyen öğretmene verildiği için, il içi atama isteyen öğretmenin tayini gerçekleştirildi. Bu şekilde il içi ve il dışının aynı anda yapıldığı atamada öncelik verilip verilmeyeceği başvuru zamanı netlik kazanacaktır.

2. İLLER ARASI VE İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME

Yukarıdaki paragraf Müsteşar Yusuf Tekin’in açıklamasının ardından sitemiz editörleri tarafından yazılmıştı ve ikinci il dışı/il içi başvuru kılavuzu yayımlandığında haklı çıktığımızı gördük. İl içi atama ve il dışı atama aynı anda yapılacak. Bu konuda MEB’in kılavuzda açıklayıcı olması gerekmekteydi. Verdiğimiz 2010 yılı örneği iller arası yer değiştirme isteyenler için dezavantaj, il içi atama isteyenler için avantaj olmuştu. İl dışında görev yapan ve 200 hizmet puanına sahip öğretmen ile il içinde görev yapan ve 100 hizmet puanına sahip öğretmen atama istediğinde 2010 yılında 100 hizmet puanı olan öğretmen atanmış, öncelik verilmişti. MEB bu konuda aynı senaryoyu yaşatırsa iller arasından atama isteyecek öğretmenler için büyük sıkıntı oluşur.

YER DEĞİŞTİRENLER

2016 Mayıs dönemi il içi atama yapan ve yer değiştirerek yeni görev yerinde göreve başlayan öğretmenler ikinci il içi yer değiştirme hakkından yararlanamıyorlar. İl içi atama yapan öğretmenler bulundukları ilde 3 yıllık süreyi dolduruyorlarsa iller arası yer değişikliği başvurusunda bulunabilirler. İl dışı atama ile tayini çıkan öğretmenler, ikinci il dışı atama hakkından yararlanamazlar. Görev yeri değiştiği için bulundukları ilde üç yıl görev yapmaları gerekmektedir.

AÇIĞA ALINANLAR ÖĞRETMENLER

Açığa alınan öğretmenler ikinci il içi atama isteyebilir mi? Açığa alınan öğretmenler ikinci il dışı atama isteyebilir mi?

Açığa alınan öğretmenler geçtiğimiz günlerde birinci aşaması ve bu hafta ikinci aşaması yapılan özür grubu yer değişikliğine başvurdular. Müsteşar Yusuf Tekin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada açığa alınan öğretmenlerin yer değiştirme taleplerinin MEB tarafından karşılandığını vurgulayarak, açığa alınan öğretmenlerin atama, tayin isteme haklarının olduğunu ifade etmişti.

Buradan yola çıkarak açığa alınan öğretmenlerin özlük hakları çerçevesinde açığa alınan öğretmenler il içi atama isteyebilirler, açığa alınan öğretmenler il dışı atama isteyebilirler. Yorumunu yapabiliriz.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

247 Yorum

 1. Ayfer

  25 Ağustos 2016 at 19:57

  ikinci il dışı ve il içi de bizim problemimizi çözemez gibi, en güzeli il emri, ildeki komisyonun mesafelere göre öğretmenleri yerleştirmesi daha kolay olacaktır.

  • ayşe

   31 Ağustos 2016 at 13:44

   aynen olması gerekende bu zaten

 2. rasim ünal

  25 Ağustos 2016 at 20:15

  ikinci tayin isteğimizi bakanlığımıza ileten sendika yöneticilerimize ikinci tayin isteğimizi olumlu karşılayıp uygulamayı başlatan bakanımız müsteşarımız ve tüm emeği gecenlere çok teşekkür ederim rasim ünal

  • Betül

   29 Ağustos 2016 at 23:14

   Merak ediyorum haziranda il içi sonucunda bir okula tayin olmuş ve göreve başlamış olanlar, bu ikinci il içinde başvuru yapabilecek mi???

   • Editör

    29 Ağustos 2016 at 23:25

    Şu andaki açıklamaya göre başvuru yapamazsınız.

 3. Vedat

  25 Ağustos 2016 at 21:15

  Ne olur delirmek uzereyizbilce emrini de getirin allah kitap askina cok zor durumdayiz perisaniz yollarda egitim bir sen lutfen artik cabslayin

  • Editör

   25 Ağustos 2016 at 22:06

   En çok dile getiren haber siteyiz. Her daim bu konuda haber yapmaya çalışıyoruz.

 4. Adalet

  25 Ağustos 2016 at 22:23

  Sayin sendika yöneticileri şu il emrine bizahmet el atın hakimizi savunun magdurytmz giderilsin sn Cumhurbaşkanımız Allah rızası icin yardımcı olun…

 5. elmas

  25 Ağustos 2016 at 22:38

  3 yıl şartı değilde 2 yıl olsa olmaz mı

  • Işık

   26 Ağustos 2016 at 09:31

   2.bir şans herkese olmalı 3 yıl şartı olmamalı yolluk ta istemiyorum sendikalar gerekli çalışmayı yapmalı En azından eskisi gibi 2 yıl olmalı

 6. Deniz

  25 Ağustos 2016 at 23:53

  Sorum şu ben haziran ayında il dışı yer değiştirme ile tayinim çıktı ama hala ilişik kesmedim . Sebebi eşimin özür grubu sonuçlarını bekliyorum . Diyelimki özür grubu olmadı bende dilekçe verip haziran tayinimi iptal ettirdim tekrar il dışı isteyip daha donra özür grubu olurmu

  • Editör

   25 Ağustos 2016 at 23:58

   Hocam sorunuz güzel 🙂 Lakin bunun cevabını kim verebilir?
   Öncelikle il dışı atamanız çıkmış eşinizin özür grubu ataması gerçekleşmezse kurumunuza hemen dilekçe verin atamanızın iptalini isteyin. Eğer iptaliniz yetişirse ve başvuru sistemde size açılırsa ikinci il dışı istersiniz.
   İkinci il dışı atamadan sonra özür grubu yapılacağını düşünmüyoruz. Şu anda yapılıyor zaten Şubat ayına kalır. Okullar açılıyor özür grubu yetişmez.

 7. istanbullu

  26 Ağustos 2016 at 02:19

  Bu defa illerarası yer değişikliğinde 3 yıl şartı aranmasa. 1 yılını dolduranda ildışı isteyebilse.

  • Hüseyin

   26 Ağustos 2016 at 20:56

   Aynen katılıyorum hocam ben 4,5,6. Bölgeye tayin isteyecegim muaf olduğum için ondanda yararlanamıyorum

 8. Arzu

  26 Ağustos 2016 at 03:51

  Ben bu yil mayista il ici atama ile ayni ilin bir ilçesine atandim.ve goreve başladim.2.il disi atama isteginde bulunabilimiyim.not bulundugum ilde toplam 4 yil çalistim.yeni atandigim ilcede ise 2 aydir calisiyor gorünüyorum tesekkurler

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 10:59

   Başvurabilirsiniz.

   • İbrahim

    30 Ağustos 2016 at 19:10

    Sayın editör mayis ayinda il ici yapan bu atamada ildisi yapabilir diyorsunuz degil mi. Yanlış anlamadim degil mi?

    • Editör

     30 Ağustos 2016 at 20:34

     Mayıs ayında il içi yapan kişi aynı okulda 3 yıl çalışmış demektir. Yani aynı ilde 3 yıl çalışmış anlamına gelir. İl dışı atama için de 30 Eylül baz alındığında aynı ilde 3 yıl çalışma şartı var. Şartlar karşılandığı için istenebilir. Sorun yok.

   • Turgut

    2 Eylül 2016 at 23:26

    Sayın editör ben bugün baktım il ici yaptığından dolayı başvuru yapamazsınız diyor

   • Ercan

    5 Eylül 2016 at 16:05

    Sayın editör, gizem hanım gibi biz de aynı dertten muzdaripiz. il içi yer değiştirmelerinde tayinimiz çıktı. şimdi il dışına başvuramıyoruz. lütfen bunu haber yapar mısınız? çok mağdur ar.

 9. sembolist

  26 Ağustos 2016 at 08:07

  Haziranda il dışı yer değiştirenler bu atamaya başvurabilir mi arkadaşlar?Doğudan geldi doğuya gitmek istiyorum.

 10. Adnan Gök

  26 Ağustos 2016 at 09:49

  Teşekkürler, Sn. Müsteşarım. Bizlerle hemhal olduğunuz için. Teşekkürler, konuyu sürekli gündemde tutan “öğretmenler için.com” sitesi.

 11. Eliw

  26 Ağustos 2016 at 10:51

  Okulu sonradan zorunlu hizmet kapsamına giren öğretmenler il dışına başvurabilir mi

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 22:43

   Mevcut durumunuza göre zorunlu hizmet olan okulda çalışıyorsunuz. Bu şartlarda il dışı atamaya başvuru durumunuz olumsuz olarak yorumlanmaktadır.

 12. Mehmet Gülmüş

  26 Ağustos 2016 at 11:47

  Haziranda il disi tayin edildigim ilde il içi isteyebilir miyiz.

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 14:27

   Hayır isteyemezsiniz. Bulunduğunuz okulda norm fazlası iseniz istersiniz yoksa isteme şansınız yok.

 13. Mehmet Gülmüş

  26 Ağustos 2016 at 11:49

  Hazirandaki il dışı tayinle atandığımız ilde il içi tayin isteyebilir miyiz.

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 14:27

   Hayır isteyemezsiniz. Bulunduğunuz okulda norm fazlası iseniz istersiniz yoksa isteme şansınız yok.

 14. Züleyha

  26 Ağustos 2016 at 13:00

  Eş durumunda tayin olmazsa aylıksız izin almayı düşünüyorum fakat 2.il dışı yapılacakmış. Bu durumda izin alamam değil mi? Diyelim bekledim 2.il dışı da olmadı bu kez aylıksız izin alabiliyor muyum? kafam çok karışık çünü sadece özür durumundan tayini çıkmayanlar aylıksız izin alabilir yazılmıştı kılavuzda :/ Teşekkürler

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 14:29

   İl dışı atamanız çıkmadığında aylıksız izne ayrılma mazeretiniz oluşmaz. Özür grubundan atamanız çıkmadığında aylıksız izne ayrılabilirsiniz.

 15. gizem

  26 Ağustos 2016 at 13:16

  2.il dışı
  öğretmenlerine çok haksızlık oldu yıllardur umarın tüm normlar açılır ve hizmet puanı üstünlüğü göz önünde bulundurulur il içi yapacakalara öncelik vermezler inşallah

 16. Murat

  26 Ağustos 2016 at 14:06

  12 Eylül 2013 de göreve başladım..
  Ama kısa dönem askerlik yaptım..
  Herhangi bir sekilde bu 2.tayinlerde tercih şansım var mı!?

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 14:26

   30 Eylül 2016 tarihi itibari ile 3 yıllık süreniz dolmadığı için isteyemezsiniz.

 17. aynur

  26 Ağustos 2016 at 14:30

  Ben ilk ici tayinle farkli bi ilceye gittim.norm fazlasi oldum.bu ikinci ilce tayin hakkim var mi?

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 14:33

   Norm fazlası iseniz istersiniz.

 18. Doğan AKKAYA

  26 Ağustos 2016 at 14:36

  müdür yardımcılığına başvuru il içi istemeye engel olur mu?

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 14:39

   Müdür yardımcılığa başvuru yaptıysanız zaten pazartesinden sonra sonuçlanacak. İl dışı ve il içi atama öncesi sonuçlanması normların boşalması lazım. NEden müdür yardımcılığına başvurup sonra il içi isteyeceksiniz?

 19. Züleyha

  26 Ağustos 2016 at 15:00

  Peki hocam şubat ayı özür durumuna bağlı yer değiştirmelere kadar aylıksız izin aldık diyelim, izindeyken başvuru yapabiliyo muyuz? değilse ne yapmalıyız çünkü geri dönmek istemiyorum. tekrar teşekkür ederim. Bilgilendirdiğiniz için Allah sizlerden razı olsun.

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 15:56

   Aylıksız izindeyken başvuru yaparsınız ancak aylıksız izninizin Şubat sonunda bitmesi gerekiyor. Sizler de sağolun.

   • Züleyha

    26 Ağustos 2016 at 16:55

    yani ne oluyor Şubat sonu olunca anlamadım hocam? tayin olursa kabul olmuyor mu?

 20. Ceren

  26 Ağustos 2016 at 16:33

  Özür grubundan başvuru yaptım yüksek ihtimal atamam 31 inde olacak atama olduktan sonra ilisik kesmessem 2 eylulde sistem bana acilirmi iptal edip 2.il dışı na basvurabilir miyim?

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 16:38

   Hocam atamanız çıktıysa iptal ettirmeniz için geçerli mazeretiniz olmalı. Ki, bu kadar kısa sürede iptal edilemez. Dilekçe yazacaksınız, bakanlığa gidecek değerlendirilecek derken en az 10 gün geçer.

   • Ceren

    26 Ağustos 2016 at 17:43

    Anladım ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim

 21. Aydın Akkaya

  26 Ağustos 2016 at 17:00

  2015 nisan’da okulu sonradan zorunlu hizmet olan fakat 3 yılını doldurmayan öğretmenler tercih yapabilecek mi?

  • Eliw

   26 Ağustos 2016 at 22:16

   Aynı soruyu ben de sordum ama cevap yok.

   • Editör

    26 Ağustos 2016 at 22:43

    Mevcut durumunuza göre zorunlu hizmet olan okulda çalışıyorsunuz. Bu şartlarda il dışı atamaya başvuru durumunuz olumsuz olarak yorumlanmaktadır.

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 22:44

   Mevcut durumunuza göre zorunlu hizmet olan okulda çalışıyorsunuz. Kurumunuzda 3 yılı da doldurmamışsınız. Bu şartlarda il dışı atamaya başvuru durumunuz olumsuz olarak yorumlanmaktadır.

 22. Mahmut

  26 Ağustos 2016 at 17:56

  Sayin editor 2.il disi atamaya haziran ayinda il disina basvurupta atanamayan ogretmenler mi, yoksa bulundugu ilde 3 yilini dolduran tum ogretmenler mi basvurabilecek?

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 18:02

   Bulunduğu ilde 3 yılını dolduran tüm öğretmenler başvurabilir. Mayısta il içi isteyen ataması çıkan, Mayısta il içi isteyen ataması çıkmayan, haziranda il dışı isteyen ama ataması çıkmayan, ya da hiçbir atamaya başvuru yapmamış… Önemli değil. Önemli olan 30 Eylül 2016 itibari ile ilde 3 yılını doldurmak lazım.

   • Mahmut

    26 Ağustos 2016 at 19:34

    Tskler

    • Osman

     3 Eylül 2016 at 00:15

     Hocam mebbis il içi tayini yaptığınız için tercih Hakkı’nız yok diyor ne yapmamız gerekiyor?

   • Sevilay

    7 Eylül 2016 at 09:58

    Sayın editör.haziran atamasında tayinim çıktı fakat ilişik kesmeden iptal ettirdim.şimdi 2. İl dışına başvuru yapamıyorum.seneye de mi bu durum olacak

    • Editör

     7 Eylül 2016 at 16:43

     Hocam bu durum sadece bu atamaya özgü. MEB farklı davranıyor. 2014 te farklı yaptı şimdi farklı yaptı. Seneye yapılacak atamalar ile bu durumun ilgisi yok.

 23. ece

  26 Ağustos 2016 at 20:30

  Sayın Editör,mayıs ayında il içi tayinim çıktı ve iptal ettiremedim çünkü geçerli bir neden istediler sunamadım .Yaptığım bir anlık hata çok pişman olmama neden oldu.Şimdi kılavuza göre yeniden hakkım yok.Sizce bu kılavuzun değişmesi ya da bir madde eklenerek bu durumun değişmesi mümkün olabilir mi?

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 20:54

   Olamaz hocam, çok zor. Ancak gelişmeleri takip edin.

 24. Yaşar

  26 Ağustos 2016 at 20:57

  Eim ve ben 20 yıldır Doğu’da aynı ilde 6 yıldır da aynı ilçede öğretmeniz 1. si aynı anda ikimizde tayin isteyebilir miyiz.2.si: birimizin tayini olursa eş durumu özür grubu tayinleri de hemen akabinde açılır mı?. 3. sü ikimizde aynı yolluğumu alırız ? selamlar.

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 21:30

   Birincisi;

   Aynı anda il dışı atama istersiniz.

   İkincisi:

   İkinizin de tayini olur ayrı illere düşerseniz, birinizin tayini olur diğerinizin tayini olmazsa Şubat özür atamasını beklemeniz lazım. Şu anda özür grubu ataması yapılıyor. İkinci il dışından sonra özür grubu ataması yapılması için biz de haber yapıyoruz ancak yapılması kesin değil.

   Üçüncüsü;

   Eşlerden birisi tam yolluk diğeri yarım yolluk alır. Eğer atamanız aynı ile çıkarsa.

 25. Hüseyin

  26 Ağustos 2016 at 21:03

  Sn editör 2013 yılında Zorunlu hizmetten muaf edildim bakanlar kurulu kararı ile şimdi 3,4,5. Bölgeye tayin isteyeceğim ama 3 yıl dolmadığı ve muaf gözüktügüm için tayin isteyemiyorum. Dilekçe ile başvusam muafiyetimi iptal edilemez mi???

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 21:31

   Vakit kaybetmeden dilekçenizi yazın ancak olumlu cevap alacağınızı düşünmüyorum.

 26. ramazan özeren

  26 Ağustos 2016 at 22:04

  Eşim il içi özür grubu tayin istiyor, tayini çıkarsa il dışı da isteyebilir mi

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 22:35

   Bulunduğunuz ilde 3 yıllık çalışma süresini sağlıyorsa isteyebilir.

 27. Dilek

  26 Ağustos 2016 at 22:15

  Hocam 2014te atandım 2 yıldır zorunlu görev yapıyorum. Agustosta can güvenliği sebebiyle il içi atamasına başvurdum fakat zorunlu görev yerleri açılmadı.
  -Tercih sonucumla cıkacak olan görev yerime gitmek zorunda mıyım?
  -Yoksa bu 2. il içi/il dışı atamalara başvurabilir miyim?
  zorunlu görevim bitmedi gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum

 28. Mat öğrtt

  26 Ağustos 2016 at 22:31

  Sn editör.ben ve eşim aynı yerde öğretmeniz.olur da tercih ettiğimizde birimize sadece çıksa akabinde özür grubu ataması yapılır mı.yapılmazsa şayet bebekten dolayı eşim aylıksız izne ayrılırsa şubatta aylıksız izindeyken özür grubundan atanır mı şubatta hiç değilse kessin mi .lütfen yanıtlarmısınız

  • Editör

   26 Ağustos 2016 at 22:34

   Hocam ikinci il dışından sonra MEB in özür grubu atama yapma düşüncesi yok. Biz de sizlerin mağdur olmaması için haber yapıyoruz. Bu yüzden kesinlik yok. Bebekten dolayı aylıksız izne ayrılabilirsiniz. Şubatta eş durumu istersiniz ancak eşinizin Şubat sonunda aylıksız izinden dönmesi gerekir.

   • Mat öğrtt

    27 Ağustos 2016 at 00:45

    Yani şubat ayında eşimin özür başvurusu yapması için aylıksız izinde olması engel değil mi

    • Editör

     27 Ağustos 2016 at 01:16

     Hocam geçtiğimiz Şubat özür grubu kılavuzu için şu linkte tıklayın. 9.maddeyi okuyun. Aylıksız izinde olanların aylıksız izninin 28 şubata kadar biteceği gerekmekte diyor. Aylıksız izindeyken istersiniz ancak şubat sonuna kadar aylıksız iznin bitmesi lazım. http://goo.gl/vfSz8r

     • mat öğrtt

      27 Ağustos 2016 at 13:42

      sn hocam peki 2014 yılında da 2.il dışı yapılmış olduğunu gördüm incelediğimde 1.il dışında o kadar çok yer açılmışken bunda çok çok sınırlıydı bu durum bizim için emsal şeklinde mi ne düşünüyorsunuz yorumunuz nedir.yerler 1.sinde dolmuş mudur kaygılıyız

 29. Menaf

  26 Ağustos 2016 at 23:05

  Keşke ikinci il disi tayin olacağı ilk il dışından belirtilseydi 5.5 yil guneydoguda calisip istedigimiz yer acilsin diye sabrettik bu yilsa baktik olacak gibi degil mecburen açılan yerlerden birine il disi tayin istedik.simdi ikinci il disi tayinde bizim yillarca açılmasını bekledigimiz yerlerden biri acilacak olursa bizim sucumuz ne bunun vebalini kim ödeyecek sırf ilk il dışında tayin istedik diye ikinci il dışı bizler icin büyük haksizlik zaten bekariz diye en iyi yerler evli olanlara açılırken biz ikinci sınıf insan muamelesi görüyoruz illa birileri gibi anlasmali evlilikler vs mi yapmamiz gerekiyor insan yerine konmak icin

 30. fatih

  27 Ağustos 2016 at 00:46

  Sayın editör ardahan merkezde görev yapıyorum ve kısa donem askerlik yaptığım için 3 yılım dolmadi. Yürürlükte olan yazının 2. Maddesinin b bendine gore tercih yapma hakkım var midir?

  • Editör

   27 Ağustos 2016 at 01:12

   Kısa dönem askerlikten dolayı öğretmen arkadaşlarımız mağdur oluyorlar. Kısa dönem askerliğin de hizmetten sayılması için çok haber yaptık. Maalesef 3 yılınız dolmadığı için isteyemezsiniz. Dediğiniz madde zorunlu hizmet olmayan yerlerde görev yapanler için. Ardahan merkez zorunlu hizmet olan bir yer.

 31. Benay

  27 Ağustos 2016 at 13:17

  1.tayinde iptal yok 2.tayin yok denildi ne oldu olan ilişik kesip gidene oldu normlar da hata varsa bizde yeni listeleri görelim çocuklarımızla yıllardır bekledigimiz yere düzene geçmek için 3 yıl daha zorunlu ayak üstü yaşamak zorundayız LÜTFEN iptal ve 2. Tayin olacağını bilseydin ilişik kesmezdim kılavuza uydum hata yaptım teşekkürler

 32. Benay

  27 Ağustos 2016 at 13:26

  Lütfen 16 yıl beklediğim yeri listede Görürsem içim yanacak ilişik kesip göreve başladıktan 2 gün sora iptal çıktı 2. TAYİNE bizim durumdakilerde basvursun lütfen listeyi görelim

 33. Ömür Akış

  27 Ağustos 2016 at 13:56

  13.09.2013 bulunduğum okul da göreve başlama tarihim il dışı tayinde isteyebiliyorum
  Değil mi birde merak ettiğim 40 tercihim hiçbiri olmadığında bulunduğum okulda mı kalıyorum tayin durumu yok sayılmış mi oluyor
  Teşekkür ederim

  • Editör

   27 Ağustos 2016 at 14:06

   Eğer izin, askerlik yoksa isteyebiliyor gözüküyorsunuz. 40 tercihiniz gelmezse mevcut görevinize devam edersiniz.

 34. Benay

  27 Ağustos 2016 at 13:58

  İlişik kesip yeni görev yerine başlayanların 2. İl dışı Tayine hakkı olmalı ne olur bir şekilde olmalı suçumuz ne Klavuza uymak mı Yeni listeyi bizde görelim çoluğu çocuğu en az 3 yıl daha surundurmeyelim Belki yatalak anne yaşlı babaya bir basamak daha yakın bir yer görür isteriz buna benzer mecbur İlişik kesip başlayanlar var lütfen Şu hatasız listeyi bizde gorup tayin isteyebilelim

 35. DAVUT KARA

  27 Ağustos 2016 at 14:25

  Birinci il dışı atamayla tek öğretmenli bir köy okuluna tayinim çıktı, aynı zamanda bu okulda müdür yetkili bir öğretmenim, yayımlanan duyurunun 4. maddesinde “- Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenler
  ile eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan
  yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, üç yıllık çalışma şartı aranmaksızın il içinde yer
  değiştirme isteğinde bulunabilecektir. ” ibaresi geçmektedir bu madde çerçevesinde ikinci il içi tayin isteme hakkım var mıdır ?

  • Editör

   27 Ağustos 2016 at 14:34

   Hayır hocam orada yöneticilikten kastı sınavla vs atanan ya da 4 yıllık görevlendirilen müdür, müdür yardımcıları vs idareciler. Müdür yetkililer bu maddeden yararlanamaz.

 36. Züleyha

  27 Ağustos 2016 at 19:04

  Hocam paylaştığınız linki inceledim, aylıksız izin alanlar ocak ayı özür durumuna başvurabilir, Şubat 28 de göreve başlamalıdır diyor. Yani tayin olursa tayin olduğu okula, olmazsa eski okuluna başlamalı, bu yüzden aylıksız izninin bitiş tarihini 28 şubat olarak vermek zorundadır diyor. Doğru mu anlamışım?

  • Editör

   27 Ağustos 2016 at 19:06

   Evet hocam aynen öyle.

   • Züleyha

    27 Ağustos 2016 at 19:09

    Teşekkür ederim

 37. Murat

  27 Ağustos 2016 at 19:26

  İldışı tayinim çıksa ve orda başlayıp bir hafta içinde ücretsiz izine ayrılabilirmiyim

  • Editör

   27 Ağustos 2016 at 20:19

   Geçerli mazeretiniz varsa ayrılırsınız.

 38. Züleyha

  27 Ağustos 2016 at 20:55

  Peki hocam bu ağustos özür durumunda tayin çıkmazsa 1 eylülde hemen aylıksız izin alabiliyo muyuz? bunun için ne yapmak lazım?

  • Editör

   27 Ağustos 2016 at 22:27

   Özür grubu atamanız gerçekleşmezse aylıksız izne ayrılabilirsiniz. Okulunuza/kurumunuza dilekçe yazın.

 39. meltem

  27 Ağustos 2016 at 22:25

  mrb ben il içi eş durumu tayini için başvurdum fakat ilçede kontejan olmadığı için tercihler açılmadı..şimdi 2 eylüldeki atamayı bekliyorum il içi başvuru yapacağım…ben tüm tayin isteyenlere tüm okullar açılacak mı net olarak öğrenemedim ve puan üstünlüğüne göre mi atama yapılacak …ayrıca daha fazla kontejan açılır mı…alanımda pek az okul açılmıştı özür atamalarında…iyi aksamlar..

  • Editör

   27 Ağustos 2016 at 22:30

   Eğer il içi eş durumunda kontenjan açılmadıysa normal il içine hiç açılmaz. Özür grubunda açık varsa tamamı açılıyor. İl içi il dışı atama isteyen öğretmenlere aynı okullar açılacak. Zorunlu hizmeti tamamlayanlara tüm okullar, zorunlu hizmeti tamamlamayanlara zorunlu hizmet okulları açılır. KHK ile meslekten atılacak öğretmenler netleşirse ve onların normları yansırsa size açık oluşabilir. Ayrıca bulunduğunuz yerden özür grubundan yer değiştiren olursa 2 eylüldeki il içi atamaya norm boşalabilir. Şu anda her ihtimal var.

   • meltem

    27 Ağustos 2016 at 22:37

    hocam il içi özürde istediğim ilçe açılmadı fakat farklı ilçelerde açık vardı o ilçelere isteyeceğim… ilk cümlenizde sanırım ilçedeki okulları kastediyorsunuz değil mi?

    • Editör

     27 Ağustos 2016 at 23:04

     Evet dediğiniz gibi. Farklı ilçelerde açık varsa oralara isteyebilirsiniz ayrıca bu ilçelerden de özür grubundan gidecek olabilir, sizin gitmek istediğiniz ancak açık olmayan ilçeden de belki il içi/il dışı başvuru yapacak, gidecek olur.

     • meltem

      27 Ağustos 2016 at 23:07

      çok teşekkürler..

 40. esen

  27 Ağustos 2016 at 22:37

  il içi ve il dışı tercih 8inde son başvuru alıyor. 9u cuma akşamı bayram tatiline giriliyor artık. bayram bitince pazartesi okullar acılıyor. pekiii ücretli öğretmen cağrımını ne zaman yapacak bu koşulda.

  • Editör

   27 Ağustos 2016 at 23:03

   İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin ilanını/duyurusunu takip ediniz.

 41. Sonay

  28 Ağustos 2016 at 00:17

  Birinci il disinda tercih yaptim ve kesinlikle iptal edilmeyecek maddesi oldugu icin ilisik kestim. Ve sonra o madde iptal edildi. Sirf o MADDE yuzunden ilsik kesen ve pisman olan bir sürü kisi var.oyle bir madde konulmasaydi da bizde ilisik kesmeseydik. Simdi ikinci il disindan yararlanmak istiyoruz benim gibi o madde yuzunden magdur olan kisilerde 2. Il ici ve il disindan yararlansin haksizlik yapilmasin.

 42. Ayşe

  28 Ağustos 2016 at 01:07

  Bulunduğum yerde üç yıl şartını dolduramadım ücretsiz izinden dolayı .eşim tayin isteyebilir fakat ben isteyemem olurda eşimin tayini çıkarsa ben ücretsiz izine ayrıla bilir miyim küçük bit oğlumuz var mazeret kabul edilir mi 2.il dışı sonunda 2.özür grubu yapılır mı.bu konuda meb e baskı yapıla bilir mi

 43. Adnan Gök

  28 Ağustos 2016 at 07:48

  Kafamı karıştıran kılavuzun 4. maddesi Sn.Hocam. Asaleten atanmış ve görevini halen yürütmekte olan bir idareci, norm fazlası değilse ya da kılavuzdaki ifadeyle bulunduğu il genelinde branşında ihtiyaç varsa “İl Dışı” atama talebinde bulunamayacak mı?
  Bu durum,”30 Eylül itibariyle il içinde 3 yılını dolduran her öğretmen il dışı atama talebinde bulunabilir” maddesi ile çelişmez mi?

 44. Ögrtmn

  28 Ağustos 2016 at 11:19

  Syn editör, okullar ve kontenjanlar belli mi?

  • Editör

   28 Ağustos 2016 at 12:45

   Hayır belli değil. Şu anda özür grubu bekleniyor ayrıca yönetici atama da belli olacak.

 45. Erhan

  28 Ağustos 2016 at 13:19

  Birinci il dışı atama kılavuzunun 8.maddesinde “4.5.ve 6. Hizmet alanlarında çalışan öğretmenler bulundukları ilde 3 yıl çalışma şartını tamamlamışsa hem il içinde hem de il dışında tayin isteyebilir diye bir madde vardı ama 2.İl dışı tayinleri kılavuzunda böyle bir madde yok. Bulunduğum okulda değil ama bulunduğum ilde 3 yıl çalışma şartını doldurdum, dolayısıyla aynı ile (zorunlu hizmet kapsamında) tayin isteyebilir miyim?

  • Editör

   28 Ağustos 2016 at 13:22

   Zorunlu hizmet olan bir okulda çalışıyorsanız bulunduğunuz ilde 3 yılınızı doldurduğunuz için il dışı atama isteyebilirsiniz. Bulunduğunuz okulda 3 yıl tamamlamadan il içi isteyemezsiniz. Eğer zorunlu hizmet olmayan okulda görev yapıyorsanız zorunlu hizmet olan okullara tercih yapabilirsiniz.

   • Erhan

    28 Ağustos 2016 at 13:44

    Haziran ayında yapılmış olan il dışı tayinlerinde isteyebiliyordum, bunda da isteyebilmem gerekmiyor mu mantık olarak? (istedim ama gelmedi)

 46. Sml

  28 Ağustos 2016 at 13:47

  Sizce il içi ve il dişinin birlikte açılması il dışı isteyecekler için avantaj olabilir mi?Ornegin il dışından bursa yi isteyecegim.Pyanim 213 ancak merkez için umudum yok il içinden bosalabilecek normlar bana muhtemel olarak gorunur mu ya da önce il içini tamamlayıp sonra boşalan yere mi il disini atarlar.Kafam çok karışık ön gorunuz nedir?

 47. Ali

  28 Ağustos 2016 at 14:45

  1.il dışında kurala uygun davranan cezalandırıldı.ilişki kesmeyen ödüllendirildi.2. Il dışına ilisik kesen kesmeyen atanan atanmayan herkes basvurmali.2. Atama olacağını ve iptal olacağını kılavuzda belirtilmeyince bu insanlar tekrar basvurmali.zaten yerinden memnunlar tayin istemeyecektir

 48. Arzu

  28 Ağustos 2016 at 17:15

  Sayin editörum.ben 1.bolgede 4yil calistim.3.Yilin sonunda ayni ilin zorunlu hizmet bolgesine il ici tayin istedim.tayinim çikti.ve bu yerdede 2 aydir calisiyorum.simdi acilacak olan 2.il ici/İl dişi atamalarinda gene zorunlu hizmet bolgesi olan bir yere il dışi tayin isteyebilir miyim.ilginiz için şimdiden çok teşekkur ederim.saygilarimla

 49. Gızem

  28 Ağustos 2016 at 17:17

  Sayin editörum.ben 1.bolgede 4yil calistim.3.Yilin sonunda ayni ilin zorunlu hizmet bolgesine il ici tayin istedim.tayinim çikti.ve bu yerdede 2 aydir calisiyorum.simdi acilacak olan 2.il ici/İl dişi atamalarinda gene zorunlu hizmet bolgesi olan bir yere il dışi tayin isteyebilir miyim.ilginiz için şimdiden çok teşekkur ederim.saygilarimla

  • Editör

   28 Ağustos 2016 at 20:19

   Bulunduğunuz ilde 3 yıl çalıştığınız için il dışında zorunlu yerlere atama başvurusu yapabilirsiniz. İl içi isteyemezsiniz.

 50. Gızem

  28 Ağustos 2016 at 17:20

  Sayin editörum.ben 1.bolgede 3yil calistim.3.Yilin sonunda ayni ilin zorunlu hizmet bolgesine il ici tayin istedim.tayinim çikti.ve bu yerdede 2 aydir calisiyorum.simdi acilacak olan 2.il ici/İl dişi atamalarinda gene zorunlu hizmet bolgesi olan bir yere il dışi tayin isteyebilir miyim.ilginiz için şimdiden çok teşekkur ederim.saygilarimla

  • Editör

   28 Ağustos 2016 at 20:19

   Bulunduğunuz ilde 3 yıl çalıştığınız için il dışında zorunlu yerlere atama başvurusu yapabilirsiniz. İl içi isteyemezsiniz.

 51. mat öğrtt

  28 Ağustos 2016 at 17:24

  sn hocam eşimle ikimiz öğretmeniz.diyelimki ikimiz de tayin istedik birimize çıkmadı o durumda iptal etme şansımız var mı

  • Sml

   28 Ağustos 2016 at 18:10

   Hocam biz de aynı durumdayız.Benim puanim 213 eşim 100 lerde bir ihtimal bana çıkacak gibi ve kilavuzda atamalar yapıldıktan sonra iptal işlemi yapılamayacak diyor.Kafa karışık yani ve ozur grubu açılacak mı belli değil

  • Editör

   28 Ağustos 2016 at 20:18

   Okulunuza dilekçe verin, ilişik kesmeyin, iptal yazısının onaylanmasını bekleyin.

 52. Dicle

  28 Ağustos 2016 at 19:03

  Umarım bu sefer İl dışı isteyenler 2010 yılındaki gibi mağdur edilmez puan üstünlüğü esas alınsın .bu konuda çalışmalarınızı bekliyoruz. İl dışı için bu sene çok önemli olduğunu düşünüyorum

 53. Hüseyin

  28 Ağustos 2016 at 19:13

  Sn editör ben Tsk personeliyim eşim bulunduğumuz ile 1. Bölgeye eş özründen tayin oldu ben istifa ettiğimde eşim ikamet edeceğimiz yere tayin isteyebilirmi ve nezaman başvurabilir?? Eşim zorunlu hizmetten muaf ben istifa ettiğimde eş özrü ortadan kalkacagı için daha önceki görev yerine atanırmı?

 54. Banu

  28 Ağustos 2016 at 20:01

  Merhaba editörüm.Ben 2016 mayıs il içi yer değiştirme döneminde 1.hizmet okulundan zorunlu hizmet alanına(okuluna)tercih yaptım ve atandım.Şimdi 2.yer değiştirmede il dışında başka zorunlu hizmet okuluna tercih yapabilir miyim?( il içinde 3 yılımı doldurdum) teşekkürler.

  • Editör

   28 Ağustos 2016 at 20:15

   Aynı ilde 3 yılınızı doldurduysanız il dışı atama isteyebilirsiniz.

 55. levent

  28 Ağustos 2016 at 20:32

  Sn Hocam,2014 de atandım.Okulum 1. hizmet bölgesi – 3. hizmet alanı. Daha önce de farklı bir ilde 1 sene halk eğitim merkezlerinde usta öğreticilik yaptım.il dışı zorunlu hizmet bölgesine tayin isteyebilirmiyim. Teşekkürler

  • Editör

   28 Ağustos 2016 at 20:36

   Birinci, ikinci, üçüncü hizmet alanında görev yapan öğretmenler zorunlu hizmet olan okullara atama isteyebilir. http://goo.gl/RpeO3T

 56. hüseyin

  28 Ağustos 2016 at 21:30

  slm hocam şuanda antalya muratpaşa ilçesinde zihinsel engelliler öğretmeni olarak çalışıyorum. kütahya ilinden eş özrü ile 2014 yılında antalyaya atandım. eşim tsk personeli. Eşim İstifa edip kütahyaya yerleşmek istiyoruz. Bu yıl atamalarda 3 yılımı doldurmadığım ve muaf oldugumdan dolayı tayin isteyemiyorum. Eşim istifa ettiğinde bana aynı emeklilikte olduğu gibi bir yıl içinde istediğim bir ile tayin hakkım varmı? Varsa atama dönemi haricinde de tayin istiyebiliyormuyum? Veyahut eş özrü ortadan kalktığı için tekrar eski okuluma tayin edilirmiyim

 57. Ozhan

  28 Ağustos 2016 at 22:58

  Hocam Haziran ayında il dışı atamalarda 8. Maddeye istinaden zorunlu görevi yapmakkta olduğumdan il içi yer değiştirdim. Şimdi okulumda 2 aydır görevliyim lakin il içi tayinle gelmedim okuluma. Bu bana il içi için bir hak gerektirmezmi. Ama sonuç olarak sadece il dışı isteyebiliyorum. Sizden ricam, bakanlığa Mayıs Haziran aylarında yer değiştirenlerinde bu tayinlerde başvuru yapabilmesini iletmeniz talep etmeniz. Bize açılan sınırlı tercihlere yaptığımız atanmalardan sonra daha çok alternatif açılacak olan bu tayin dönemi haksızlığa yol açmaktadır. Sygılar.

  • Editör

   28 Ağustos 2016 at 23:09

   Talebiniz not alındı, talebiniz editörler tarafından incelendikten sonra danışmanımız ile birlikte MEB’e iletilecektir.

 58. farah kavaklı

  28 Ağustos 2016 at 23:12

  Mayıs il dışı atamayla il dışına giden Bilim ve sanat merkezi öğretmenlerinin durumunu paylaşmak istedim. Bilim sanat merkezi kadrolu öğretmeniyim. Birinci atamada açık kadro olan BİLSEM leri seçemedik ,açmadılar ve açıklama olarak sınav yapıp ilgili ilden alım yapacağız dendi. Hak verdik. Ben başka bir kuruma geçtim il dışına gitmem gerektiği için. yani sınavla kazanılmış hakkımdan vazgeçmek zorunda kaldım. Sonrada özür gurubuna Bilim sanat merkezlerini aćtılar. Bu ikinci atamanın da sıra tayin olmayacağını bilmiyorduk ve Bilsemler bu atamada açılacaksa ben tayin istemezdim Mayıs ayında. Ve bu dönemm Bilsemleride tercih ederek tayin isterdim. Bize haksızlık yapıldığını düşünüyorum

 59. derya

  29 Ağustos 2016 at 00:00

  Sayın editör sizlere nasıl ulaşabilirim? Şuan ne yapacağımı bilemiyorum. Yol gösterirseniz sevinirim.

 60. Sultan

  29 Ağustos 2016 at 00:28

  Adaylik varken zorunlu hizmeti istesem cikmaz mi? subat atamalarinda zorunlu hizmete yer veriliyor mu?

  • Editör

   29 Ağustos 2016 at 10:23

   Şubat atamasında değil hocam il içi/il dışı atamada zorunlu hizmet yerlerini isteyebilisiniz.

 61. sinan

  29 Ağustos 2016 at 02:30

  merhabalar. 2016 Mayıs ayında il içi atamayla atandım . Açık gösterilen 2 köy okulundan birine 1. sırada yerleştim. Arkadaşlarında bahsettiği üzere atamam iptal edilemeyeceği için göreve başladım. Şu anda Merkezde açık okulların olduğunu biliyorum. 213 puanla ilk sıradan atanan biri olarak bize 2. bir hakkın verilmemesini adaletsizlik olarak görüyorum. bulunduğumuz bu durumu bakanlığa bildirmenizi onlarınsa bizi mağdur etmemelerini temenni ediyorum.

 62. ilhami

  29 Ağustos 2016 at 06:38

  2. il içi ve İl dışı tayinlerinde özür grubu mağduru öğretmenler de başvurabilmeli. Bir çok mağduriyet de önlenmiş olabilir. Özür grubu bir çok öğretmen için kabus oldu.

 63. Murat Kara

  29 Ağustos 2016 at 11:20

  2 yılı bitiren öğretmenim doğuda eş durumu atamasında atanamadım 2. il içi ve il dışına başvurabilirmiyim

  • Editör

   29 Ağustos 2016 at 11:30

   Aynı ilde 3 yılınızı doldurmadan il dışı aynı okulda 3 yıl dolmadan il içi isteyemezsiniz.

 64. Burak

  29 Ağustos 2016 at 11:45

  10 eylul 2013 Başlama ama 4 ay üçretsiz ızin kullanıldı bu sebep ten dolayı il dışı tayin isteme Hakkı’mız yokmu Doğu bölgesinde hıZmet ediyoruz

  • Editör

   29 Ağustos 2016 at 12:04

   Maalesef yaklaşık 3 ay 10 gün ile kaçırıyorsunuz.

 65. Semra

  29 Ağustos 2016 at 21:09

  Merhaba ben ek atama ile 2013 29 kasım da göreve başladım.il içi ve il dışından yararlanamaz mıyım?

 66. Derya

  29 Ağustos 2016 at 21:55

  Sayin editor es durumu ile atandigim okulda iki yili tamamladım ama es durumundan once bir sene de baska okulda gorev yaptim. Toplamda uc yili doldurdum. Calistigim ilce mebde gorevliler ekran aciliyorsa il ici isteyebilirsin dediler. Simdi ben yeni acilan bi okula il ici tayin isteyebilir miyim. Lutfen cevap verin

  • Editör

   29 Ağustos 2016 at 22:01

   Hocam siz o yetkililere gidin söyleyin, öğretmenlere doğru düzgün bilgi veremeyeceklerse o koltukları işgal etmesinler. İl içi atama için aynı okulda 3 yıl çalışmanız lazım. Siz 2 yıl çalışmışsınız. İl içi atama isteyemezsiniz.

 67. abdullah kayabaşı

  29 Ağustos 2016 at 23:57

  Merhaba,1.il dışını iptal ettrenler 2.il dışı icin tayin isteyebilir mi?

 68. Eylem

  30 Ağustos 2016 at 00:28

  Merhaba, acaba il içi ve il dışını aynı anda isteyebilecek miyiz?

  • Editör

   30 Ağustos 2016 at 00:33

   Hayır, il içi ya da il dışı birini seçmeniz gerekecek düşüncesindeyiz.

 69. Emel

  30 Ağustos 2016 at 11:08

  Il ici ve il disi tercihleri aynı anda yapılabilecek mi

 70. Kubra

  30 Ağustos 2016 at 12:56

  Sn hocam okulum 2016 Şubatta zorunlu hizmet oldu haziranda zorunlu hizmet olan yerler açılmıştı. Şimdi 2.il dışında da açılır mi 3 yılımi doldurmadim.

 71. Yasemin

  30 Ağustos 2016 at 13:11

  Öncelikle bakanligimiza teşekkür ederim 3 yıldır 6 saatim yollarda geçiyor Ankaranın Şereflikoçhisar ilceside ogretmenim Yenimahalle de ikametim eşim işveren iki çocuk annesiyim bu atanada ilicine öncelik verilsin lütfen gerçek ten hicbir vazifemi layikiyla yerine getiremiyorum ne öğretmen ne anne ne eş olarak yollarda öleceğiz öncelik ilicine olacak mı

 72. Yasemin

  30 Ağustos 2016 at 15:50

  norm fazlası öğretmenler de başvurabiliyor mu

  • Editör

   30 Ağustos 2016 at 16:03

   Başvurabilir. Bununla ilgili seçenek olacak.

 73. Batikan

  30 Ağustos 2016 at 18:49

  Bulunduğum okulda 3 aydir zorunlu hizmet görevimi yapiyorum.Daha önce ayni ilin 1.hizmet bölgesinde 3 yil çalıştim.Zorunlu çalışma yükümlüsü bir öğretmen olarak,bulundugum ilde toplam 3 yildan fazla çalıştığim için il dişi zorunlu hizmet bolgesine tayin isteyebilir miyim?Teşekkür ederim.Saygilarimla.

  • Editör

   30 Ağustos 2016 at 20:35

   Aynı ilde 3 yıldır çalışıyorsanız il dışı isteyebilirsiniz.

 74. Alu

  30 Ağustos 2016 at 23:08

  2.il içi kontenjanlar açıklanırken acaba normlar guncellenecekmi?

  • Editör

   30 Ağustos 2016 at 23:11

   Norm güncellemek için zaman yok hocam.

 75. Güngören

  31 Ağustos 2016 at 09:27

  Sayın Editör;
  Bir okul yöneticisi, branşında norm fazlası değilse ya da bulunduğu il genelinde branşında ihtiyaç varsa “İl Dışı” atama talebinde bulunabilir mi?

 76. Mat

  31 Ağustos 2016 at 10:27

  Sayın editör, haziranda il ici ile yer değiştiren öğretmenler 2.il disina basvurabilecek mi, bu konuda bir netlik yok,1 yıl bekleme şartı var diyenler var, bu sorunun net cevabını öğrenmek istiyorum

  • Editör

   31 Ağustos 2016 at 10:47

   Hocam neyin netliğini bekliyorsunuz? İl dışı atama için olan şart aynı ilde 3 yıl çalışma zorunluluğu. Siz aynı ilde 3 yıldır çalışıyorsanız il dışı istersiniz. Önceden ister il içi yapın ister norm ataması yapın.

   • Mat

    31 Ağustos 2016 at 11:15

    Bakanlıkta atama şube müdürüne sorulmuş ve olumsuz yanıt alınmış, bu yüzden tereddüte düştüm

    • Editör

     31 Ağustos 2016 at 11:28

     Hocam il içi isteyenler aynı dönemde yapılan il dışı hakkından yararlanamadılar. Ancak bu ikincin il dışı farklı bir atama dönemi. Bunda engel çıkmaması gerekiyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan ikinci il dışında mayıs dönemi il içi atama ile tayin olanlarda istemişlerdi. MEB bu il dışında bunu engellememesi lazım. Yaparsa bu engellemeyi hak kaybı oluşur. Eğer bu engellenirse o zaman bir sene önce il içi isteyen kişiler de bu sene il dışı yapamazlar.

 77. Mat

  31 Ağustos 2016 at 11:14

  Haziranda il.ici yapanlar il disina başvuru yapabilecek mi, 1 sene bekleme sarti mi var, aynı dönemde başvurulama ibaresi var mayıs kilavuzunda

 78. Ayşe

  31 Ağustos 2016 at 15:43

  Mrb hocam..Ben mayısta iliçi atamayla başka bir okula atandım ve orda göreve başladım.şuan görev yaptığım ilde ise 5 yılım doldu. İldışı isteyebiliyor muyum?

  • Editör

   31 Ağustos 2016 at 17:43

   İl içi istenilen dönemde il dışı istenilemiyor. Ancak bu ikinci il dışı istisnai durum olduğundan isteyebilmeniz lazım.

   • Ayşe

    31 Ağustos 2016 at 18:03

    Hocam meb insan kaynakları olumsuz yanıt verdi.Aynı dönem olduğu için olmaz dedi.mayıs kılavuzunda iliçi isteyenlerin ildışına başvuramayacakları net bir şekilde belirtilmiş fakat bu kılavuzda o şekilde bir ibare yok.yeniden bir madde eklenebilir mi yada mayıs kılavuzu baz alınsın denilebilir mi?

    • mat

     31 Ağustos 2016 at 20:20

     hocam insan kaynakları yapılamaz mı dedi size,147 arayanlara yapılabileceği söylenmiş

     • Ayşe

      31 Ağustos 2016 at 21:39

      İnşallah hocam…keşke net bir cevap duyabilsek.bekleyip görmekten başka çare yok.çok teşekkür ederim hocam

     • snm

      31 Ağustos 2016 at 21:52

      Hocam kılavuzda engel yok görünürde ama İnşallah olur. Gerekli birimlere tweet mail atabilirsiniz hocalarım bununla ilgili iyi olur.

 79. ışık

  31 Ağustos 2016 at 15:51

  Müşteşarım lütfen herkese 2. şans 2 yılını dolduranada isteme hakkı tanınmalı

 80. Rabber

  31 Ağustos 2016 at 17:32

  Ben es durumu olarak tercih yaptım olmadı ancak 4. Yılımı doldurduğum için bu atamada il dışı olarak tercih yapabilir miyim

  • Editör

   31 Ağustos 2016 at 17:38

   Bulunduğunuz ilde 4 yılınızı doldurduğunuzu ifade etmişsiniz. İstersiniz

 81. snm

  31 Ağustos 2016 at 18:41

  Sayın editör, bu soru defalarca soruldu sabırla aynı cevapları verdiniz. il içinde ataması gercekleşip ilde üç yılını tamamlayan il dışı basvurusu yapar mı sorusuna. Geçmiş yıllarda yapılmış, kılavuzda aksini belirten bir madde yok evet ama Meb bunu redderse neyi dayanak gösterir böyle bir hakkı var mı. net cevabı ancak başvuru günü mü görebiliriz

 82. Batikan

  1 Eylül 2016 at 00:28

  Sayin editörüm.Zorunlu hizmetini yapiyor olanlar 2.il disi atamaya başvurabilir mi

  • Editör

   1 Eylül 2016 at 00:45

   Bulunduğunuz ilde 3 yılınız dolduysa istersiniz hocam.

 83. Adile

  1 Eylül 2016 at 00:52

  Sayın editör. Müdür yardımcılığı için çalıştığım okula tayin istedim. 2. İl dışı olayı sonra oluştu. Yönetici olarak atamam olursa il dışına öğretmen olarak tayin isteyebilirmiyim? Birde yönetici atamaları il dışına yetismeyecek gibi bu durumda il dışına tayin isteyebilecek miyim?

 84. kübra

  2 Eylül 2016 at 13:37

  sayın editör ben haziran ayında il dışı yaptım şimdi il içi basvurusunda bulunabilir miyim?2014-2015 eğitim öğretim yılında da suprız 2. il dısı olmustu ve yeni il ici yapan arkadasımız ıl dısı yapmıstı 3 yılı dolmaksızın

  • Editör

   2 Eylül 2016 at 13:50

   İl dışı yapan il içi yapamaz hocam. 2014 yılında böyle bir durum yaşanmadı.

 85. Batikan

  2 Eylül 2016 at 20:59

  Sayin editörum.il içi isteyenler3 yil sartini doldurmuş olmalarina ragmen il disi isteyemedik.tum hayallerimiz umutlarimiz yikildi.madem boyle olacakti klavuzda belirtsekerdi de bizleri bosuna umutlandirmasalardi.2014 yilinda verilipte bu atama da vermemeleri gercekten haksizlik.

 86. Arzu

  2 Eylül 2016 at 21:01

  Il ici isteyipte bu atamada il disi isteyenlere ekran acildi mi arkadaşlar.bana açilmadi.sizlerde durum nedir

 87. meltem

  2 Eylül 2016 at 21:27

  Ben basvuru sayfasina girdim fakat sadece il disi gorunuyor neden il ici acilmadi …acele cvp lutfen 🙁

  • meltem

   2 Eylül 2016 at 21:51

   Sayin editor ben uc yildir bu sehirde ayni kurumda calisiyorum fakat goreve basladiktan 3 ay sonra kurumum ticaret meslek lisesinden mes.tek.lisesine donustu…fakat toplamda 3 yildir ayni kurumdayim…bana il ici acilmasi gerekmezmiydi…fKat acilmadi…ne yapabilirim..

 88. Ahmet

  2 Eylül 2016 at 21:49

  İl dısı tayin isteyip okulu beğenmediğim icin iptal ettirmiştim bu tayinde Hakkı’nız bulunmamaktadır diyor hiç şansım yokmu benim

 89. murat

  2 Eylül 2016 at 22:15

  il içi değişen il dışı yazabilir dedi editör açılmıyor insanları yanlış yönlendirmeyin

  • Editör

   2 Eylül 2016 at 22:43

   Hocam siz bizi diğer siteler ile karıştırmayın. Bakın burada her şeyi anlatıldı. http://goo.gl/zltYp6

   • murat

    3 Eylül 2016 at 09:02

    Sayın editör farklı siteler ile karıştırmama gerek yok ekran da uyarı çıkıyor madem böyle başvuru var o yazıyı okudum zaten bende neden ekran açılmıyor il içi başvuran neden aynı dönem de diye il dışı yapamıyor kırmızı yazıyla uyarı çıkıyor ekran açılmıyor bu nasıl çözülür bunun yorumunu yazarsanız en azından yardımcı olunabilir herkese yoksa demekki meb kabul etmiyor demek daha doğru insanlar beklenti içine girdi.

    • Editör

     3 Eylül 2016 at 10:24

     Hocam inanın uğraşıyoruz. Pazartesi mesai saatlerinde daha sağlıklı yanıt bulacağımızı düşünüyoruz. Ancak şu anda da temaslarımız sürüyor. 2014 yılını örnek gösteriyoruz.

 90. mat öğrtt

  2 Eylül 2016 at 22:31

  sn editör eşimle ikimiz öğretmeniz farzedelimki aynı ile çıktık ama farklı ilçeler oldu yaklaşık 6 ay önce eşim doğum yapmıştı yönetmelik 24 ay a kadar aylıksız izin alınabilir diyor biz daha hiç almadık.yukarda bahsettiğim durum gerçekleşirse 28 şubata kadar lık aylıksız izin almamız kesinlikle mümkün müdür?ki eşim şubatta özür grubuna başvurabilsin?

 91. Ayse

  2 Eylül 2016 at 22:51

  Sayın editör eşimin tayin 19unda belli oldu asker es durumunu kaçırdım yani ücretsiz izin verirler mi bana diğer eş durumuna kadar

 92. deniz

  2 Eylül 2016 at 23:04

  sayın editör benim sayfamda da “2016 Haziran döneminde il dışı atamanız olması nedeniyle başvuru hakkınız bulunmamaktadır” yazıyor, ailevi sebeplerden iptal ettirmek zorunda kalmıştım. ancak kılavuzdan ‘ilişik kesmeyen başvurabilir’ anlamını çıkarttım, yanılıyor muyum? teşekkürler

 93. İrfan

  2 Eylül 2016 at 23:16

  Sayın yetkili;
  Ben mayıs ayında il dışından istanbuldan Çanakkale’ye atandım. Eşim özür grubuna müracaat etti ancak tayini çanakkaleye çıkmadı ve eşim hamile. Şu durumda il dışı tayin istemek mi mantıklı yoksa şubata kadar doğum izni alıp şubatta özür grubunu beklemek mi mantıklı? Lütfen yardımcı olunuz.

  • Editör

   2 Eylül 2016 at 23:35

   Sanırım il dışını eşiniz yapacak. Şahsi fikrim il dışı başvurusu yapsın. Doğum öncesi izin doğum sonrası izin istemeniz halinde aylıksız izinle doğum sürecini atlatırsınız.

 94. İrfan

  3 Eylül 2016 at 00:21

  Evet il dışını eşim isteyecek çünkü özür grubu tayini çıkmadı. Asıl soru şu ki il dışında açık olan yer de benim tayinimin çıktığı ilçe değil. Dolayısıyla tekrar bir özür grubu açılırsa ve farklı okullar açılırsa şuan il dışı tayin istememiz avantaj kaybı olur mu?

  • Editör

   3 Eylül 2016 at 00:26

   Hocam her şey ihtimal dahilinde. Bence il dışı başvurusu yapın özür grubundan gelmeyen yer il dışından zaten çok zor gelir.

 95. dkaya

  3 Eylül 2016 at 02:02

  editör bem çaliştiğim kurumda ıkı yılımı doldurdum zorunlu 6 hızmet bolgesındeyım bugun mebbisde ıl ıcı ve ıl dısı butonu acıldı ve tercıh edebılcegım okullar listesi gözukyor bu durumda ben tercıh yapabılır myım ayrıca bır sorum daha olcak aynı ılde 3 yıl sarta meb dısında calıstıgımız ozel okul da sayılırmı ornegın kolejde 2 yıl calıstım aynı ılde mebe gectım 2 yıl da mebteyım kolejdekı yılların hızmet suresıne bır etksı olur mu

 96. Ziya akan

  3 Eylül 2016 at 08:44

  Hocam sirnak ta görev yapıyorum mardin e tercih hakkım. Var mı 2.5 yılım doldu duyumlara göre zorunlu bölgeden zorunlu bölgeye tercih hakkın varmış 3 yılı beklemeksizin doğru mu acaba

  • Editör

   3 Eylül 2016 at 10:25

   Hayır hocam. Zorunlu olmayan dan zorunlu olana öyle bir durum söz konusu.

 97. Ayşe

  3 Eylül 2016 at 09:41

  Mrb hocam…Haziranda il içi yapmıştım.İl içi atamanız olması sebebiyle il dışı yapamazsınız diyor. Bu konuda ne yapabilirim? Yazınızı okudum.2014 yılındaki gibi.yardımcı olursanız çok sevinirim hocam.

 98. Ayşe

  3 Eylül 2016 at 11:06

  Mrb hocam…haziranda il içi istediğim için ” il içi atamanız olması sebebiyle başvuru hakkınız yoktur “diyor.şu durumda il dışına başvuramıyorum.ne yapmamız gerekiyor hocam?

 99. deniz

  3 Eylül 2016 at 12:07

  sayın editör benim sayfamda da “2016 Haziran döneminde il dışı atamanız olması nedeniyle başvuru hakkınız bulunmamaktadır” yazıyor, ailevi sebeplerden iptal ettirmek zorunda kalmıştım. ancak kılavuzdan ‘ilişik kesmeyen başvurabilir’ anlamını çıkarttım, yanılıyor muyum? cevap verirseniz sevinirim, teşekkürler

 100. Mustafa

  3 Eylül 2016 at 12:10

  Merhaba 1. İl dışımı iptal ettim. Başvuru ekranımda şimdi 2016 haziranda atandığınız için başvuru yapamazsınız yazıyor. Bilgilerinizi güncelleyiniz yazıyor. Ne yapmalıyım?

 101. Şerife

  3 Eylül 2016 at 12:43

  Merhabalar eşim ile birlikte doğu görevi için aynı ile tayin isteyeceğiz. Ancak birimizin tayini çıkar diğerimizinki çıkmazsa, çıkan tayini aile birliği mazeretinden iptal ettirebilir miyiz? Klavuzda iptal edilmeyecektir diyor fakat atama yönetmeliğinide kaynak gösteriyor. Bu konuda bir bilginiz var mı acaba?

 102. Zeyno

  3 Eylül 2016 at 14:57

  Sayin editor il ici sayfasi acilmiyor sadece il disi var bu kadar bos kontenjan varken neden aciklar gosterilmiyor lutfen sesimizi duyurun

 103. Arzu

  3 Eylül 2016 at 16:58

  Sayin editörüm.lutfen bizlere yardim edin.yilmadan usanmadan bizlerin sorularina cevap verdiniz.bizlerde umutlandik.mayis ayinda il ici isteginde bulunup tayinim cikmişti.2.il disi atamalarda bulundugum ilde 3 yili doldurmus olmama ragmen il disi tayin isteyemeyecegim ibaresini gorunce şok oldum.2014 yilinda bu durumda olanlar tercih yapabildi.ne olur sesimizi duyun.bizlere yardimci olun.bu talebimizi gerekli yerlere iletin.lutfen yardim edin.

  • Editör

   3 Eylül 2016 at 17:05

   Merak etmeyin hocam bu konuda uğraşan çabalayan bir siteyiz. Bu durumu açıklayan da tek siteyiz. MEB bu yılda bu hakkı vermeliydi. Hala uğraşıyoruz emin olun.

   • ayşe

    3 Eylül 2016 at 19:01

    Sayın editörüm 2014 yılında da 29.08.2014 te valiliklere yazı gönderilmiş ardından 01.09.2014 te tercihler başlamış.Sonrasında 02.09.2014 tarihinde valiliklere tekrar üst yazı gönderilmiş ve ” 2014 yılında yapılan il içi isteğe bağlı yer değiştirme dönemlerinde görev yeri değişen öğretmenler istemeleri halinde tercihte bulunabileceklerdir” denmiştir.Umarım bizim için de bu durum gerçekleşir.Arzu hocamın da dediği gibi bıkmadan sorularımızı yanıtlıyorsunuz.İnşallah bir an önce güzel bir haber alırız.

    • snm

     3 Eylül 2016 at 19:38

     hocam şu an da hem il içi hem il dısı aynı anda olduğu için mi bu durum. 2014 te de bu şekilde mi olmuş bilginiz var mı? Bu MEBin sorumluluğunda. Tayin usulleri bizi mağdur etmemeli. Sonucta hakkımız ilde doldurduk gereken süreyi

    • Editör

     3 Eylül 2016 at 20:00

     Evet sayın hocam bizde o ikinci üst yazının çıkarılması için uğraşıyoruz.

     • ayşe

      3 Eylül 2016 at 21:30

      Hala umudumuz var hocam.Destekleriniz için ve bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederiz.Allah razı olsun.İnşallah pazartesi güzel bir haber alırız.

     • snm

      3 Eylül 2016 at 22:10

      Teşekkür ederiz hocam desteğiniz için. İnşallah sonuç alınır.

 104. deniz

  3 Eylül 2016 at 18:10

  cevap yok

  • Editör

   3 Eylül 2016 at 20:00

   Sorunuz nedir hocam?

   • deniz

    3 Eylül 2016 at 22:59

    sayın editör benim sayfamda da “2016 Haziran döneminde il dışı atamanız olması nedeniyle başvuru hakkınız bulunmamaktadır” yazıyor, ailevi sebeplerden iptal ettirmek zorunda kalmıştım. ancak kılavuzdan ‘ilişik kesmeyen başvurabilir’ anlamını çıkarttım, yanılıyor muyum? cevap verirseniz sevinirim, teşekkürler

 105. Batikan

  3 Eylül 2016 at 23:02

  Sayin editörüm.tek umudumuz sizsiniz.ne olur bizlere p.tesi günu guzel bir haber verin.yoksa ben ve benim gibi bir suru ogretmen arkadaşlarimiz hayal kırikligina ugrayacak.madem bizlere bu hakki vermiyeceklerdi klavuzda belirtselerdi.3 yil sarti koymadan acik ve net yazip bizim hayallerimizi yikmasalardi
  Sayin editorum sizin bizim yanimizda oldugunuzu biliyoruz ve elinizden geleceginizi de yspacaginiza inaniyoruz.lakin bizlerde bir seyler yapmaliyiz.sizce bu durumun çozulmesi için bizler ne yapmali nerelere başvurmaliyiz.tesekkurler

 106. öğretmen

  4 Eylül 2016 at 09:52

  İllerin çoğunluğunun adı yok, ayrıca okul isimleride açılmıyor.Neden acaba?

 107. hakan

  4 Eylül 2016 at 21:12

  Sn editör haziran ayinda il dışı istemistim. Çıktı ancak bazi sebeplerden dolayi iptal etmek zorunda kaldim.şimdi 2. Il dışı için başvuruda bulunabilir miyim? Teşekkürler…

  • hakan

   4 Eylül 2016 at 21:20

   Sn editör, tercih yapma hakkim varsa mebbis ekranimda haziranda atamaniz yapildigi icin tercih hakkınız yoktur. Bu bilgilere gore kayitlarinizin yenilenmesini isteyiniz yazisi bukunmakta ne yapmaliyim.

 108. Ayşe

  5 Eylül 2016 at 09:53

  Sayın editörüm…haziran il içi atamasından dolayı şuan tercih yapamayan öğretmenlerle ilgili yeni bir gelişme var mı? Bir umut var mı? İnanın çok kötü durumdayız. Umarım her defasında böyle sorarak sizi rahatsız etmiyorumdur.sesimizi ancak sizlerin yardımıyla duyurabiliriz.tek dileğimiz bu konuyla ilgili bugün güzel hayırlı bir haber duymak

 109. Gızem

  5 Eylül 2016 at 13:24

  Sayin editorum il ici tayin isteyipte il disi osteyeceklere hala ekran acilmiyor.bizlerde il mebleri ariyoruz lakin tel acmiyorlar.lutfen bizi bu konuda bilgilendirin artil cok zor durumdayiz.psikolojimiz bozuldu.olmuyorsada olmuyor deyin bosuna umutlanmayalim 10 gundur mahvolduk zaten

 110. Yasin

  5 Eylül 2016 at 15:47

  Ben de haziran il dışını evlilik dolayısıyla iptal etmiştim ancak olmadı evlilik ve boş yere iptal ettirmiş oldum. Şimdi iptal edenler tekrar başvuru da bulunabilir diyorlardı ama ekran açılmıyor. Ne olacak sayın editör cevaplar mısınız lütfen

  • Yasin

   6 Eylül 2016 at 10:30

   Cevap yok mu editörüm

 111. arzu

  5 Eylül 2016 at 16:04

  Cok degerli ogretmen arkadaşlar.
  Ben bugun meb bakanliga gittim gorustum.bakanligin bana verdigi bilgiye gore donem icinde il ici tayin isteyen yada il disi tayin isteyipte iptal ettirenlerin 2.il disi atama hakkinin bulunmadigini soylediler.sizlerle paylasmak istedim.

  • Mat

   5 Eylül 2016 at 16:48

   Seneye isteyebilecek miyiz

 112. Aslı

  5 Eylül 2016 at 17:23

  merhaba..bulunduğum yerde 5 yılımı doldurdum..2-8 Eylül arası yapılacak olan yer değiştirmelerde,hem il içi hem il dışı aynı anda tayin isteyebilir miyim?

  • Editör

   5 Eylül 2016 at 17:32

   İfade ettiğiniz bilgilere göre isteyebilirsiniz.

   • Aslı

    6 Eylül 2016 at 01:27

    yani İstanbul’da 5 yılımı..okulumda da 3 yılımı doldurdum..aynı anda hem il içi hem de il dışı isteyebilirim demek ki..klavuzun 1. maddesine göre iki şarta da durumum uygun..147 yi aradığımda bu konuda net bir bilgi yok dediler..İlçe milli eğitim yetkilisi hayır isteyemezsiniz dedi..okul müdürüm evet istersiniz dedi 🙂 sizin de bu yönde cevabınız beni rahatlattı..çok teşekkür ederim..iyi çalışmalar.

 113. Ayşe

  5 Eylül 2016 at 20:13

  Sayın editörüm..il içi istediğimiz için il dışı başvuru yollarımız tamamen kapandı mı? Kesin ve net olarak yapılamayacağı mı söylendi? Eğer öyleyse 2014 yılı emsal olarak gösterilip bir şeyler yapılamaz mı?yanıtlarsanız sevinirim.teşekkürler…

  • Yasin

   5 Eylül 2016 at 22:55

   Benim durumumda sizinkine benzer bir durum. Ben de iptal ettirdigimden dolayı tayin isteyemiyorum. Sayfa açılmıyor yani bana da sizde olduğu gibi. 2014 te olan bu durumun bu sene olmaması hiç hoş bir durum değil. Memurlar.net te yazanlar olmuş 147 yi arayarak talep oluşturun diye siz de deneyin bunu. Talep azligindan dolayı sayfayi açmıyor olabilirler bizlere.denemekte fayda var

   • ayşe

    6 Eylül 2016 at 15:05

    Anladım hocam…Şu dakikadan sonra da olmaz artık herhalde.Olacak diye epey umutlanmıştık ama hayırlısı artık.Çok teşekkürler hocam.

 114. Elif Demir

  6 Eylül 2016 at 16:56

  Sayin editörüm il içi 3 tercih yaptim. 41. Tercih te açılmadı doğal olarak. Bic kaz iptal ettirmek durumunda kaldım çünkü 41. Tercih aktif olup il icinde herhangi bir kurayla atanmak istiyorum çikiyor. Ne yapmaliyim

  • Editör

   6 Eylül 2016 at 17:08

   Hocam sorunuzu detaylı ve anlamlı cümle kurarak sorar mısınız lütfen?

   • Elif Demir

    6 Eylül 2016 at 17:18

    Puanim iyi olduğu için il içi 3 tercih yapıp onayladım. 41. Tercih yani tercihlerim disinda atanmak istiyorum yoktu.Herhangi bir işaretleme yapmadım. Basvurumu müdürüme onaylatmak isteyince bana 41. Tercihi isaretlediğimi söyledi. Birkaç kez denedik olmadı. Ne yapmalıyım

 115. Elif Demir

  6 Eylül 2016 at 17:24

  Sayın editörüm 41. Tercih aktif değil ve işaretlemiyorum ama tercihimi kaydedip kurumumun onayına gidince görünüyor. Bir çözüm bulamadık. Yardımcı olabilir misiniz lütfen ?

  • Editör

   6 Eylül 2016 at 19:27

   Hocam başka tarayıcı deneyin. Explorer kullanıyorsanız chrome deneyin ya da mozilla deneyin.

 116. ogretmen

  6 Eylül 2016 at 17:54

  Bursa ili listede yok.Nedenini söyler misiniz.Bu haksızlık değil mi.İl içinde bile Bursa açılmıyor.

 117. öğretmen

  7 Eylül 2016 at 00:24

  Sayın editör, sınıf öğretmeniyim.Görev yaptığım İnegöl’de bile tayin isteyemiyorum.Çünkü Bursa ili gözükmüyor.İhraç edilen öğretmenlerin yerine tayinle gidemiyor muyuz?

  • Editör

   7 Eylül 2016 at 08:01

   Şu anda mümkün değil.

  • Editör

   7 Eylül 2016 at 16:48

   İhraç edilen öğretmenlerin normları şu anda boş olarak sisteme yansıtılmadı.

 118. neslihan

  8 Eylül 2016 at 01:13

  sayın editör ankarada görev yapıyorum il içi tayin isteyeceğim ancak ankara listede çıkmıyor .ne ilçe ne il bu konu hakkında bilgi veremiyor lütfen siz açıklarmısınız

 119. Mehmet

  8 Eylül 2016 at 08:23

  İl içi il dışı aynı anda yapılıyor acaba öncelik hakkı kime verilecek

 120. Mehmet

  12 Eylül 2016 at 08:56

  İkinci il dışı tayinde tayinim çıktı. İptal etmem mümkün mü?

 121. Sema

  24 Eylül 2016 at 19:02

  Ailevi nedenlerden ıptal ettırem gerekıyo bu mumkunmu

 122. ismail özçelik

  27 Eylül 2016 at 08:45

  2.iller arası yer değiştirme kılşavuzunda 19-23 eylül tarihleri arasında ilişik kesilecektir diyor.ama ben ilişik kesmedim ve eski okulumda göreve devam ediyorum.atamam iptal mi olur veye benim durumum ne olur

 123. öğretmen

  15 Aralık 2016 at 23:53

  Sayın editör, ben görev yaptığım ilde 5 yıldır bulunuyorum.geçtiğimiz haziran ayında(Haziran 2016) il içi tayinle ilçeye tayin oldum.ben önümüzdeki yılın yani 2017 il dışı tercihlerinden yararlanabiliyor muyum? yoksa burada 3 yılı doldurmam mı gerekiyor?

 124. feyzi

  14 Ocak 2017 at 09:08

  zorunlu hizmet görevimi tamamladım ve il dışı tayin istedim.Buna göre çalıştığım yerde 3 yıl şartımı uygulanır yoksa 1 yıl sonra tayin isteyebiliyor muyum? teşekkürler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status