Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Kılavuzu Yayımlandı

2016 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru yayınlandı.

EDİTÖR:    17 Mayıs 2016 Salı, 11:29
Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Kılavuzu Yayınlandı

Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Kılavuzu Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) Öğretmenlerin 2016 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru yayınladı.

İller arası atama yani İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme başvuruları 16-22 Haziran 2016 tarihleri arasında alınacak, iller arası atama sonuçları 27 Haziran 2016 tarihinde açıklanacak.

Öğretmenler İçin olarak yazımızı ayrıntılı olarak güncelliyoruz…

İller Arası Yer Değiştirme Duyurusu İçin TIKLAYINIZ

Valiliklere Gönderilen Yazı İçin TIKLAYINIZ

MEBBİS KAYITLARI GÜNCELLENMELİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gönderdiği yazıda İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme başvurusunda bulunacak personelin başvuru ve atamalarına etki edecek bilgilerinin güncellenmesi gerektiğini ifade etti.

İL DIŞI ATAMA TARİHİ

İl dışı atama için başvurular 16-22 Haziran 2016 tarihleri arasında alınacak, atama sonuçları 27 Haziran 2016 tarihinde açıklanacak. İl dışı ataması gerçekleşen öğretmen ilişik kesme işlemini 28 Haziran 2016 tarihinden itibaren yapabilecek. İl dışı atama sonucu eski görev yerinden resmi olarak ayrılan öğretmenin yeni görev yerinde ne zaman göreve başlayacağı konusunda ayrıntılı bilgi için aşağıdaki haberimizi okuyunuz;

İlişik kestikten sonra kaç gün süremiz var;

İLLER ARASI ATAMAYA BAŞVURU ŞARTLARI

Bulundukları ilde 30 Eylül 2016 tarihi itibari ile 3 yılını dolduran öğretmen il dışı tayin isteyebilir. Burada üç yıllık hesaba lütfen dikkat edelim. Aynı okul değil aynı ilde 3 yılın dolması gerekli. İl içi atamada aynı okulda 3 yıl şartı var ancak il dışı atamada aynı ilde 3 yıl çalışma şartı bulunmaktadır. İl dışı atamada hizmet süresi hesabında 30 Eylül 2016 tarihi baz alınıyor. Hizmet puanı hesabında ise başvuruların son günü yani 22 Haziran 2016 tarihi baz alınacak.

ZORUNLU HİZMETİ BİTMEYENLERİN DURUMU

Zorunlu hizmet olan bir okulda çalışan öğretmen eğer o ilde üç yılını doldurduysa yine zorunlu hizmet olan okulları tercih edebilir ve il dışı tayin isteyebilir. Örneğin Kars’ta zorunlu hizmet süresi 4 yıl olan bir okulda çalışan öğretmen o ilde 3 yılını doldurduysa il dışından zorunlu hizmet olan okulları tercih edebilir. Atama sonucu gittiği okulun zorunlu hizmet süresine göre zorunlu hizmet yükümlülüğünü sürdürür.

ZORUNLU HİZMET ROTASYONU

Atandığı süreçten şimdiye kadar çalıştığı kurumlarda zorunlu hizmet yapmamış öğretmenler kurum müdürlükleri tarafından tespit edilecek. Öğretmenin üç yılı dolduysa ve zorunlu hizmet yükümlüsü tercih yapmak zorunda. Başvuru yapmayanların formları kurum müdürlükleri tarafından doldurularak onaylanacak eğer kurum müdürlükleri zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenleri tespit etmezse, gerekli işlemleri yapmazsa ilgili yöneticilerin haklarında yasal işlem başlatılarak soruşturma açılacak.

ASKERLİK SÜRESİNİN HİZMET SÜRESİNE ETKİSİ

İl dışı atamada aynı ilde üç yıllık sürenin hesabında sözleşmeli öğretmenlik, asker öğretmenlik süreleri sayılacak. Aylıksız izinli geçirilen süreler iller arası yer değiştirme hesabında süreden sayılmayacak.

FARKLI İLLERE ATANAN EŞLERİN DURUMU

Öğretmenler İçin olarak bizlere de sorular sorular arasında. MEB in maddesi ile birlikte açıklayalım. Eşler il dışı atamada farklı illere ataması yapılırsa eşlerden birisi atamasını iptal ettirme hakkın sahip. Ağustos eş durumunda ise atamasını iptal ettiren eş ataması çıkan eşinin yanına özür grubundan tayin isteyecek. Burada önemli olan nokta şu; ESKİ YERİNDEN AYRILIŞ YAPMAYACAK. Örneğin Van’da çalışan eşlerden birisinin tayini Çorum’a diğerinin tayini Kırıkkale’ye çıktı. Kırıkkale’ye tayini çıkan öğretmenimiz çeşitli nedenlerden atandığı yerde göreve başlamak istemedi. Van’daki okulundan ayrılmadan, yani eski yerinden ilişik kesmeden dilekçe vererek ve dilekçesinde eşinin de atamasının çıkmasından dolayı kendisinin iptal ettirmek istediğini belirterek atamasını iptal ettirebilir. Ağustos özür grubu atamasında ise Çorum’a eşinin yanına tayin isteyebilir.

TERCİH SAYISI

İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme başvurusunda öğretmenler 40 tercih hakkına sahipler. Tercihleri dışında 41’inci tercih hakkı, tercih dışı olarak verilecektir. 40 tercihini yapmayan öğretmen 41’inci tercihi işaretleyemeyecek.

İL İÇİ İSTEYENLERİN DURUMU

İl içi isteğe bağlı yer değiştirme duyusunda sizlerle paylaşmıştık, burada da tekrar hatırlatalım. Eğer il içi yer değiştirme başvurusu yaparsanız ve atamanız yapılırsa il dışı tayin isteyemezsiniz. Ancak il içi atamaya başvurdunuz ve tayininiz çıkmadı o zaman il dışı isteğe bağlı yer değiştirme başvurusu yapabilirsiniz.

Öğretmenler İçin

 

MEB Personel, Personel MEB Haber

MEB Personel, Personel MEB Haber

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

133 Yorum

 1. Matematikçiler

  17 Mayıs 2016 at 17:57

  Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenin iller arasında boşaltacağı kadroyu, il içi isteğe bağlı tayinde yazarsak durum ne olur?

  • ÖĞRETMENLER İÇİN

   17 Mayıs 2016 at 17:58

   İl içi atamada o kişinin normu boş gözükmeyebilir, bu yüzden yazamazsınız. İl dışı önce olmuş olsaydı olurdu.

 2. Huseyin

  17 Mayıs 2016 at 23:03

  Eşi sigortali çalışıyor olan biri
  Zorunlu hizmetini tamamlama diysa
  Esinin calistigina dair evraklari ne zaman teslim ediyorr

  • ÖĞRETMENLER İÇİN

   17 Mayıs 2016 at 23:09

   Kurumunuza durumunuzu anlatan açık bir dilekçe ve ilgili evrakları vakit kaybetmeden teslim ediniz. İdarecilerin ne yapacağı belli olmaz.

 3. hatice aslanboğa

  18 Mayıs 2016 at 10:34

  il dışı ataması geçen yıla göre geç yapılmıyor mu ? sanki geçen yıl daha erken yapılmıştı. bir de il dışı yı iki yıla düşürme olayı olmaz mı ? kalktı mı bu mevzu artık gündemden ?

  • şeyda uludoğan

   20 Mayıs 2016 at 10:56

   yok hocam sanki geçen yılla aynı tarihteydi. iki yıl olayı da düşmez. keşke düşse de çoğu kişi gitse. gerçi sınıfçı hep aynı yerinde kalıyor. branşçı güzel yere gidiyor o da ayrı bir mevzu

 4. ibrahim dal

  21 Mayıs 2016 at 13:41

  Gecen yil agustos Özür grubundan eşimin yanina atandim 1 yıldır zorunlu hizmet gorevimi yapiyorim , eşim il disi tayin isteyecek fakat benim puanım daha yuksek olduğundan ben de tercih etmek istiyorum ama benim il disi tercih etme hakkim olur mu ?

 5. Erkn

  24 Mayıs 2016 at 19:44

  Hocam zorunlu hizmeti 6 yıl olan okulda çalışıyorum 30 eylül baz alınınca 5 yıl 11 ay 25 gün çıkıyor 5 gün eksik olduğundan zorunlu hizmet yapıyor gözükür durumda:(. 5 gün kayıp askerlik öğretmenlikten dolayı acemilikte.. Yönetmelikte zorunlu hizmeti 6 Aydan az kalanlar muaf tutulur diye bir madde var mı ilçe milli eğitim bu maddeye göre muaf yapabilir mi ? Yardımcı olursanız sevinirim

 6. gönül

  3 Haziran 2016 at 12:44

  eşlerin ikisi farklı illere çıkarsa biri iptal edebiliyor bu güzel. peki eşlerin ikisi de doğu görevi yükümlüsü, ikisi de bulundukları ilden farklı bir il ama aynı ili tercih yaptı ve ikisine de o ilin birbirinden çok uzak iki köyü çıktı. bu durumda da eşlerden biri atamasını iptal edip ağustosta eş durumu atamasından tercih yapabiliyor mu?

  • Editör

   3 Haziran 2016 at 13:16

   İptal etmenize gerek yok. Ağustos ayında birisi eş durumu ister. Ancak detaylı bilgi verirseniz daha sağlıklı açıklama yaparız.

   • gönül

    6 Haziran 2016 at 09:19

    biz eşimle samsunu yazmayı düşünüyoruz. ikimizin de doğu görevi duruyor. bu il dışı tercih döneminde ikimiz de tercih yaparsak diyelim birimize asarcık diğerimize ayvacık çıktı. nasıl aynı ilçeye gidebiliriz? ikimizde iptal etmeden ağustosu mu beklemeliyiz eş durumu için? ve bir şey daha sormak istiyorum. eşim askerde ve temmuzda bitecek İnşallah. benim araştırmama göre eylülde iş başı yapabildiği için önümüzdeki il dışı tercih döneminde tercih yapabiliyor ben böyle anladım doğru mudur acaba?

 7. Nursal Yıldırım

  7 Haziran 2016 at 22:28

  Esim memur ve 2 yıldır doğuda görev yapıyor.Tayini güneydoğuya çıktı.bende 8 yıldır farklı bir ilde görev yapıyorum.esimin tayininin çıktığı yere İl disi tayin istersem ve tayin olamazsam aynı yıl içinde eş durumu tayini isteyebilir miyim? klavuzda bu duruma dair bir ifade bulamadım.

  • Editör

   8 Haziran 2016 at 09:23

   İstersiniz, herhangi bir engel yok. Hatta il dışı ile o ile gidip, ağustos ta tekrar eş özrü isteyebilirsiniz.

 8. muhammed

  14 Haziran 2016 at 01:49

  3.bölge 5.hizmet alanında 30 eylül itibariyle üç yıl görev yapan bir öğretmen 2.bölgeden 4.hizmet alanına tayin isteyebilir mi?

  • Ali

   15 Haziran 2016 at 03:07

   İsteyebilir 4.5. ve 6. Hizmet alanlarına tayin isteyebilir

 9. Gürkan

  16 Haziran 2016 at 15:23

  İl dışı tayin isteyeceğim. Fakat bazı sorular var kafamda. Cevap verirseniz sevinirim. 1. Benim yazdığım ili eşimde yazmak zorunda mı? (bana Antalya açılıyor fakat eşime açılmıyor) 2. Benim tayinim çıkarsa eşim özür grubundan gelecek. Ben tekrar ne zaman özür grubu tayini isteyebileceğim?

  • Editör

   16 Haziran 2016 at 16:02

   Tabii cevap veririz ne demek.
   1. Eşinizle aynı ili yazma zorunluluğunuz yok zaten eşinize Antalya açılmamış.
   2 Sizin tayininiz Antalya Manavgat’a çıksın. Eşiniz ağustos özür grubundan eğer Antalya Manavgat’a gelirse siz artık eş durumu isteyemezsiniz. Eşiniz Ağustos ayında Alanya’ya gelirse siz şubat ayında tekrar eş durumu isteyebilirsiniz.
   Burada şuna dikkat edin. Gittiğini il büyükşehirse ve ayrı ilçelerdeyseniz eş durumu istersiniz. Büyükşehirlerde aynı ilçedeyseniz eş durumu isteyemezsiniz.
   Kafanıza takılan soru varsa sorunuz.

   • Gürkan

    18 Haziran 2016 at 02:05

    Sayın editör kusura bakmayın kılavuzda bulamadım. O yüzden size soruyorum. Mesela her ikimizinde tercih yapma hakkı varken eşim hiç tercih yapmadı sadece ben tercih yaptım ve benim tayinim çıktı. Eşim ağustos ayında özür grubuna başvurabilir. Mesela eşim ve ben farklı illeri yazdık. Birimizin tayini çıktı, diğeri Ağustos özür grubuna başvurabilir. Mesela bir il bana açıkken eşime açık değil. Ben o ili tercih ettim ve tayinim çıktı. Eşim Ağustos ayında o il için özür grubuna başvurabilir. Bunlar doğru mu? Kılavuzda yazmıyor ve çeşitli dedikodular var. Doğruysa somut bilgi var mı benim göremediğim?

    • Editör

     18 Haziran 2016 at 11:04

     Hocam şunu yapın içinizi rahatlatın 🙂 Sizin tercih edeceğiniz illerden bir iki ilde eşinize zaten gelme ihtimali olmayan çok iyi okullardan birer tercih yaptırın.

     Size açılan ile siz gittiniz eşiniz de Ağustos ta eş durumu ister merak etmeyin. Diğer yorumlara da bakın lütfen

 10. yasemin

  16 Haziran 2016 at 15:57

  Eşim polis memuru ben ogretmenim. Eşim Doğuya tayin istedi. Daha belli olmadi. Ben ise zorunlu görev süresi 5 yıl olan bir okulda 4. yilimi calismaktayim. Zorunlu görev suremin bitmesine 1 yil var. Eşimden bağımsız farkli illeri istesem herhangi bir okula yerlessem eşim bana 1 kez tabi olabiliyor. Eşim benim atandigim ile gelmeye calissa gelemedigi takdirde ben ise agustosta es durumu ile kendinin tayini ciktigi bir yere gecebilirmiyim acaba. Yani önce il dışı yapip sartlar bize uymadigi takdirde esimin tayini ciktigi yere Özür durumu yapabilirmiyim.

  • Editör

   16 Haziran 2016 at 16:03

   İl dışına tayin istedikten sonra ağustos eş durumuna başvuru yapabilirsiniz.

 11. Eraser

  16 Haziran 2016 at 18:08

  Aklıma bir kaç soru takıldı yardımcı olabilecek varsa sevinirim….Eşiminde benimde il dışı isteme hakkımız var ikimizde aynı yerleri yazmak zorunda değiliz değil mi? yani ben gidip Ankara’ yı eşim İzmir’i yazsa ikimizinde tayini çıkarsa ve birini iptal edip özür grubu başvurusunda bulunabilir miyiz? önceki dönemlerde aynı yerleri yazma gibi zorunluluk vardı diye hatırlıyorum. Birde eşlerden biri başvuruda bulunsa diğeri başvuruda bulunmasa başvuruda bulunmayan eş özür grubundan başvuru yapabiliyor mu?

  • Editör

   16 Haziran 2016 at 20:31

   Eşlerin aynı ili yazma zorunluluğu yok. Farklı illere çıkarsa biriniz iptal ettirirsiniz Ağustos ta iptal ettiren eş durumu ister. Eşlerden birisi başvurmasa da dediğimiz geçerlidir.

 12. ezgi

  16 Haziran 2016 at 23:30

  6. bölge 3. hizmet alanında çalışıyorum ve 2. yılım bitmiş durumda. eşdeğer bir bölgeye tayin isteyebilir miyim?

 13. ibrahim

  18 Haziran 2016 at 01:50

  Hocam Merhabalar esimle aynı ilin farklı ilcelerine atamamiz olursa es durumunda ilçe mi baz alınır yoksa ikametgahmi ?teşekkür ederim.

  • Editör

   18 Haziran 2016 at 11:04

   Atandığınız ilin statüsü nedir?

   • ibrahim

    18 Haziran 2016 at 19:49

    Konya ili hocam

 14. harun

  18 Haziran 2016 at 02:16

  merhabalar arkadaşlar. Bir sorum olacak , Ben ve eşim doğuda aynı ilde ilçede görev yapıyoruz. Benim doğu görevim bitti (4yıl) eşimin ise (3yılı) Eş değer bölgeler açıldı yani ikimizde il dışında bulunabiliyoruz. Doğu görevim bittiğinden bana fazla yer açıldı, il dışı istesem ve tayinim çıkarsa . Eşim il dışında bulunmasa da eşime ağustos ayında eş durumu açılır mı ? Bulunda ve farklı bir ile çıksa atamayı iptal edip eş durumu hakkı kazanabilir mi ? 2016 il dışı klavuzunun 19. maddesinde Öğretmen eşlerden yanlızca birinin yer değiştirme şartlarını taşıması halinde diye başlıyor ama bizim duruma bakarsan eşimde benimde il dışı şartını taşıyoruz bu 19. maddenin bize bir faydası olmayacaktır ? bu durumda eşiminde illaki il dışı mı istemesi gerekiyor. teşekkürler

  • Editör

   18 Haziran 2016 at 11:02

   1. Evet Ağustos ta iser.
   2. Bulundu ve ikinizin de farklı yerlere çıktı. Birini iptal ettireceksiniz ve iptal ettiren Ağustos ta diğerinin yanına eş durumu isteyecek.
   3. Böyle bir şart yok ancak şunu yapın yine de. Siz Ankara Haymana istediniz, eşinize gelmesi imkansız Ankara dan iyi bir okul tercih ettirin. En azında aynı ilden bir okul seçmiş olur.

   • harun

    18 Haziran 2016 at 11:20

    iptal ettirmek için ilişiği kesmemek yeterli mi ?

    • Editör

     18 Haziran 2016 at 12:21

     Dilekçe vereceksiniz. Eşimin tayini A li B ilçesi C okuluna çıktı benim tayinim D ili F İlçesi G okuluna çıktı. Kılavuzun şu maddesine göre il dışı atamamın iptal edilmesini istiyorum diye. Belli olur olmaz dilekçeyi hemen verin.

     • harun

      18 Haziran 2016 at 16:22

      1-Eşimin tayini çıkarsa ilişik kesmek gerekiyor mu eski okulundan ?
      2-il dışı ister ve Hiç bir yer çıkmazsa eşime sıkıntı yok değil mi sistemde eş durumu açılır ?
      3-Peki bahsettiğiniz dilekçeyi hangi okula vermemiz gerekir ? tayini çıkan okula mı eski okuluna mı?
      belirsizlik hat safhada yardımcı olursanız çok sevinirim

     • harun

      27 Haziran 2016 at 18:10

      merhabalar bana sakarya eşime kocaeli darıca çıktı benim il dışı tayinimi iptal ettirmem gerek. internette dilekçe örneği ve bilgi bulamadım nasıl bir dilekçe vermemiz lazım ve nereye vericez dilekçeyi. teşekkürler

     • Editör

      27 Haziran 2016 at 19:02

      Buradan indirebilirsiniz: http://goo.gl/kfcDdO

 15. elif

  18 Haziran 2016 at 18:02

  ben il dışı maraş ın turkoğlu ilçesini yazsam eşime ağustostaki il dışı eş durumundan maraş merkezdeki okullar açılır mı yoksa sadece o ilçedeki okul mu açılır.

 16. kutay

  19 Haziran 2016 at 20:35

  merhaba ben il dışında 8 tercih yapıyorum. 41. tercihi işaretlersem acaba hangi ilde boş kontejana atamam yapılacak. Tercih ettiğim illerdeki boş kontenjanlara mı olacak. Yoksa hiç ummadığım bir şehire de atama olabilir mi?

 17. Cosmonot

  19 Haziran 2016 at 22:24

  Merhaba. Bana açılan tüm okulları istememde mahsur yoktur değil mi? Açıldı ise isteyebilir muyum? Yoksa dikkat etmem gerekenler var mıdır?

  • Editör

   20 Haziran 2016 at 11:01

   İsteyebilirsiniz hocam problem yok

 18. ali çavuşoğlu

  20 Haziran 2016 at 17:02

  mrb. eşimle aynı ilde çalışıyoruz.ben yalovaya tayin isteyeceğim.eşime yalova açılmadı.eşimde benle ildışı atamaya başvurmak zorunda mı? yoksa eşim ildışına başvurmadan eş durumunu mu bekleyecek? bu süreçte ağustos ayı eş durumuna kadar beim ilişik kesmem mi doğru?kesmememek mi gerekir?.tşklr

  • Editör

   20 Haziran 2016 at 17:39

   Şu anda yapacağınız şudur, siz il dışı yapacaksınız eşiniz ağustos ayında eş durumu yapacak. Siz il dışı yapınca ilişik kesebilirsiniz de kesmeyebilirsiniz de. Size kalmış. MEB bunla ilgili her sene illere e posta gönderiyor.

 19. HALİL

  20 Haziran 2016 at 23:32

  Merhaba benim de bir sorum olacak. umarım yanıtlarsınız… Ben eşimle birlikte samsuna il dışı isteyeceğiz inşallah. Eşim zaten sınıf öğretmeni ona büyük ihtimalle çıkmayacak. o kısmı sorun değil. diyelim ki bana samsunda bir okul çıktı. eşime çıkmadı. ben hemen ilişiğimi kesmeden eşim samsun için eş durumuna başvurabilir mi? yani sonuçları görmeden tayin olsun istemiyorum. ben ilişiği kesersem ve eşim özür grubundan benim yanıma gelemezse bu sefer iş işten geçmiş olur. malum eşim sınıfçı ve özür grubuda olsa sınıfçılar çok yüksek kapatıyor. düşüncelerinizi almak istiyorum. saygılar…

  • Editör

   20 Haziran 2016 at 23:39

   Merhaba, eş durumuna kadar ilişiğinizi kesmeye gerek yok. İl dışından Samsun İlkadım ilçesinde bir okula atandınız. Ağustos eş durumuna kadar ilişik kesmeyin eşinizin eş durumu gerçekleşirse birlikte ilişik kesersiniz.

 20. Fatma Akay

  20 Haziran 2016 at 23:33

  Eşim Yozgat’ta 5 yıldır öğretmen olarak çalışmaktadır. Zorunlu çalışma yükümlü değiliz.Ben Konya’da öğretmen olarak çalışmaktayım.Eşim Konya’ya iller arası yer değiştirme başvurusu yapacak . Benim çalıştığım ilçeye atanması veya Konya’da başka bir ilçeye atanarak gelmesi durumunda Ağustos ayında eş özrüne bağlı il içerisi benim çalıştığım ilçeye başvuruda bulunabilecek mi?

  • Editör

   20 Haziran 2016 at 23:42

   Eşiniz il dışından sizin olduğunuz ilçeye atanırsa bir daha eş durumu yapamazsınız. Büyükşehirlerde aynı ilçede çalışan öğretmenler eş durumu isteyemezler. Eğer eşiniz sizin çalıştığınız ilçeden farklı bir ilçeye atanırsa o zaman sizin olduğunuz ilçeye Ağustos ta eş durumu isteyebilir.

   • Fatma Akay

    20 Haziran 2016 at 23:47

    Teşekkür ederim

 21. Fatma Akay

  20 Haziran 2016 at 23:37

  Eşim benim öğretmen olarak görev yaptığım ile atama isteyecek.Farklı ilçeye atanırsa Ağustos ayında benim çalıştığım ilçeye eş özrüne bağlı atama başvurusu yapabilecek mi?

 22. merve

  21 Haziran 2016 at 08:40

  merhaba, eş durumundan 2 yıl önce bir doğu ilinden diğer doğu iline geldim. toplam çalışma süremde 3 yıl. bu şartlara göre eş durumuyla gelen birinde de aynı il de 3 yıl çalışma şartı aranır mı ve ben il durumu isteyebilir miyim?

  • Editör

   21 Haziran 2016 at 17:31

   İl dışı atama isteyebilmeniz için şu andaki ilinizde 3 yılı doldurmanız lazım

 23. Semra Boz

  21 Haziran 2016 at 13:34

  Eşimle aynı yerde görev yapıyoruz(Doğuda) il dışı aynı ile tayin isteyeceğiz fakat birimiz isteyip diğerimiz ağustos ayında beklesek bir sıkıntı olur mu? Cevap verirseniz sevinirim…

  • Editör

   21 Haziran 2016 at 17:34

   Hocam örneğin siz tercihinizi yapın eşinize de aynı ilden formalite icabı 1-2 ölü tercih yapsın. Eşiniz Ağustos ta yanınıza eş durumu ister.

 24. Semra Boz

  21 Haziran 2016 at 13:36

  Aynı il derken eşime iyi yerler yok ve uzak…Ağustos Özür grubundan isteyebilir miyiz demek istemiştim…

  • Editör

   21 Haziran 2016 at 17:34

   Gelme ihtimali imkansız 1-2 okul yazın eşinize.

 25. hamit ilker

  23 Haziran 2016 at 23:51

  eş durumundan yararlanamaycak(eşi çalışmayan) birisi de,ağustos sonuna kadar ilişik kesmeye bilirmi?

 26. cem

  24 Haziran 2016 at 12:22

  Puanım 148 okul öncesi öğretmenim Bodrum balıkesır yazdım çıkma ıhtimali nedir

 27. ibrahim

  27 Haziran 2016 at 15:32

  Hocam sonuçlar ne zaman aciklanir?

 28. Aydın K.

  27 Haziran 2016 at 18:52

  Merhabalar; esimle aynı ilde çalışırken başka bir ilin ilçesine tayin istedik. Ona çıktı bana çıkmadı. Bu durumda eşimin tayinini iptal ettirebilir miyiz? Yada ne yapabiliriz? Tesekkurler.

 29. emin

  27 Haziran 2016 at 22:23

  merhaba eşim il dışından bır okul yazdı ve çıktı.oraya goreve başlamadan iptal edip agustos da es durumundan yanıma gelebılır mı.sımdı ıstanbul da tayın ıstedıgı yer balıkesır ben rızedeyım.tesekkurler

  • Editör

   27 Haziran 2016 at 23:15

   Eşiniz ilişik kesmeden kuruma dilekçe versin ancak kabul edeceklerini düşünmüyorum. Yapmanız gereken şu olur, eşiniz atama sonucu yeni görev yerinde göreve başlar ağustos eş durumunda yanınıza tayin ister. MEB personel başlığında ve MEB atama başlığındaki konulara göz atınız.

 30. Serdar esenboğa

  28 Haziran 2016 at 13:14

  Sayın EDİTORUM,eşimin il içine tayini çıktı bulundugum ilçeden farklı bir ilçe…ben de ildışı tayin istedim ve çıktı..eşim üzür grubundan tayin isteyecek…ama biz sonradan kararımızı degiştirdik pişman olduk…il dışına gitmek istemiyorum…bu durumda il dışına gitmemek için ne gibi şansimiz var aydinlatirsaniz çok sevinirim…

  • Editör

   28 Haziran 2016 at 13:19

   Kurumunuza iptal dilekçesi verin. İptal edileceğini düşünmüyorum ancak bir deneyin. Bu süreçte ilişik kesmeyin. Eğer iptal etmezlerse sizi büyük sıkıntı bekliyor. Çünkü il dışı atama kılavuzu 19.maddede il dışı ataması gerçekleşen öğretmen aynı dönemde eş durumundan aynı ile dönemez diyor. Şu andaki kılavuza göre Ağustos döneminde eş durumu yapamayacaksınız, Şubat dönemi eş durumuna başvurabilirsiniz.

 31. tuba

  28 Haziran 2016 at 23:37

  hocam bir sorum olacak . ilk atama olarak atandığım zorunlu hizmet olmayan bir okulda üçüncü yılımı bu yıl doldurdum . bu sene il içi tayinlerde zh olan bir okula tayin istedim ve cıktı. Şu an pişmanım il dışını beklemediğim için. sorum şu; seneye il dışı zh olan bir okula tercih yapabılır miyim ? ilde dördüncü yılımı tamamlıcam .mevzuatı okudum fakat tam istediğim cevap yok.

  • Editör

   28 Haziran 2016 at 23:45

   İstersiniz hocam.

   • tuba

    29 Haziran 2016 at 00:53

    zorunlu hizmette üç yıl şartı benimle ilgili bir durum olmuyor şu an. kurum değil il önemli hocam öyle mi

   • tuba

    29 Haziran 2016 at 00:55

    hocam il baza alınıyor öyle mi bu durumda, zh de aynı kurumda üç yıl zorunluluğu yok

 32. Egemen Ertaş

  29 Haziran 2016 at 11:30

  Merhaba sayın yöneticimiz. Yanıtlarsanız sevinirim.Eşim geçen sene eş özrüyle görev yaptığım Çankırı/Ilgaza yanıma geldi .Görev yaptığımız ilde 1. Yılını doldurdu.İl dışı yapma hakkı yoktu.ben ilk atamayla geldiğim ilçede 3.yılımı doldurdum ve sadece ben il dışı tayin istedim Yozgat Sarıkaya ilçesine atandım.Ancak Henüz ilişiği kesmedim Ağustos ayına kadar eş özrüne kadar bekletmek istiyorum.Bunun bir sıkıntısı olur mu? Eğer eşim Ağustos ayında yanıma gelemezse ben Yozgata çıkan atamamı iptal ettirip tekrar eski yerimde görevime devam edebilir miyim? Bir de eşim ilişiğim kesilmeden benim atama kararnamem ile eş durumu tercihi yapabilir mi? Çok teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için.

  • Editör

   29 Haziran 2016 at 16:13

   MEB in bugün gönderdiği e posta;

   2016 iller arası yer değiştirme döneminde;

   1-Farklı illere atanan öğretmen eşler görev yerlerinden ayrılmadan hangi ilde aile birliğinin sağlanmasını istiyorlar ise eşlerden birisi, aile mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

   2- Yer değiştirme isteğinde bulunup yalnızca birisinin ataması yapılan eşlerden ise ataması yapılmayan eş aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

   Bu kapsamda ataması yapılan öğretmenlerin ilişik kesmeye zorlanmaması gerekmektedir.

   İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

 33. Egemen Ertaş

  29 Haziran 2016 at 13:47

  Merhaba Hocam .Atamayla ilgili soruma cevap verirseniz mutlu olurum.
  Eşim geçen sene eş özrüyle görev yaptığım Çankırı-Ilgaz’a geldi.Beraber görev yaptığımız ilçede şu anda 1 yılını dolduracak.Dolaysıyla il dışı tayin isteme hakkı olmadı.
  Ben Çankırı-Ilgaz’a ilk atamayla geldim be bu sene 3.yılımı dolduruyorum. İl dışı tayin istedim ve Yozgat -Sarıkaya ilçesine atamam çıktı.Ancak henüz ilişiğimi kesmedim.Ağustos ayındaki eş özrüne kadar bekletmek istiyorum.Bunun bir sıkıntısı olur mu? Eğer eşim Ağustos ayında yanıma gelemezse ben Yozgat’a çıkan atamamı iptal ettirip tekrar Çankırı’daki eski görev yerimde devam edebilir miyim?
  Bir de henüz ilişiğimi kesmediğim için eşim benim atama kararnamem ile eş durumu tayini isteyebilir mi?

  Çok teşekkür ederim vereceğiniz her yanıt için.

  • Editör

   29 Haziran 2016 at 16:14

   MEB in bugün gönderdiği e posta;

   2016 iller arası yer değiştirme döneminde;

   1-Farklı illere atanan öğretmen eşler görev yerlerinden ayrılmadan hangi ilde aile birliğinin sağlanmasını istiyorlar ise eşlerden birisi, aile mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

   2- Yer değiştirme isteğinde bulunup yalnızca birisinin ataması yapılan eşlerden ise ataması yapılmayan eş aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

   Bu kapsamda ataması yapılan öğretmenlerin ilişik kesmeye zorlanmaması gerekmektedir.

   İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

   • Egemen Ertaş

    29 Haziran 2016 at 16:28

    peki iptal etme konusunda bir bilginiz var mı?

 34. Nur

  29 Haziran 2016 at 18:14

  Değerli hocalarim eğer net bilgisi olan var ise bir sorum olacak. Okuluma sordum ama Net bişey denmedi. Ben bu sene il disi atama ile başka bir okula atandim. 27 haziran 2016. Ilisigimi de bugün kestim işlemleri tamamladım
  Ama gideceğim yer 20 saat olduğu için havaalanı da yok bu cumaya kadar gidip yetistiremem diyorum. Bayramdan hemen sonra gidip başlamış olsam yeni okulumda bu ara tatilde maasimda kesinti olur mu? Eski okulla alakam kalmadı çünkü. Yeni okula da gidip evrakları veremedim.

  • Editör

   29 Haziran 2016 at 21:58

   15 gün süreniz var. Bu sürede maaş kesilmez.

 35. kenan

  30 Haziran 2016 at 00:21

  Hocam öncelikle iki sorum olacak
  1- eşim özel idarede çalışmakta ben 2016 haziran ataması ile il dışı tayin ile başka ile atandım fakat eşim tayin işlemi tayinimden sonra gerçekleşmedi bu durumda tayinimi iptal ettirebilir miyim ?

  2- ilişik kesme ve yeni göreve başlama tarihleri tam olarak hangi tarihler arasında.. yani ben ağustosta gelip ilişik kesme işlemlerimi yaptırabilir miyim ?

  şimdiden teşekkür ederim.

  • Editör

   30 Haziran 2016 at 16:01

   1. Bu gerekçenizi dilekçenizde belirterek vakit kaybetmeden iptal talebinde bulunun.
   2. Size tebliğinden itibaren ilişik kesme süreci başlar Ağustos a kadar bekletemezsiniz. Eşiniz Ağustos eş durumuna başvuru yapacaksa beklersiniz.

 36. ali çavuşoğlu

  30 Haziran 2016 at 01:53

  merhaba hocam.Bir okulda müdür yardımcısıyım.il dışına batıya tayinim çıktı.eşime tayin istemedik.o ilde hiç bir okul açılmamıştı çünkü.1.sorum eş durumunda ağustosta eşim tayin isteyebiliyor mu?sıkıntı var mı? 2.sorum eş durumu sonuçlanıncaya kadar eski okulumdan ilişkimi kesmeyip eşimle beraber ilişik kesme işlemlerimi yapabilir miyim?net bir bilgi sunabilir misiniz hocam.yada eş durumunu beklemesem bile temmuzun sonunda ev tuttuğumdada ben kendim ilişkimi kesebilir miyim.teşekkürler.

  • Editör

   30 Haziran 2016 at 16:03

   1. Evet isteyebilir.
   2. Evet eş durumunu bekleyebilirsiniz.
   3. Ağustos eş durumuna kadar ilişik kesmeyebilirsiniz.

 37. enes

  2 Temmuz 2016 at 00:46

  ben il dışına tayin istedim fakat eşim isteyemiyordu istemedik benim tayinim cıktı ağustos eş özrü olana kadar ilişik kesmesen ve eşimin tayini çıkınca kessem olur mu eşimin tayini olmazsa atama iptal olur mu sordum kimsenin bilgisi yok yardımcı olur musunuz

  • Editör

   2 Temmuz 2016 at 10:51

   Ağustos ayına kadar ilişik kesmeyin eşinizin özür grubundan ataması çıkarsa beraber kesersiniz. Eğer eşinizin çıkmazsa dilekçe ile kendi atamanızın iptalini isteyin. Cevap gelene kadar ilişik kesmeyin.

   • enes

    2 Temmuz 2016 at 13:39

    tesekkür ederim sayın editör

 38. enes

  2 Temmuz 2016 at 00:46

  eşim eş durumu isteyebilir mi acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

 39. ayşe

  3 Temmuz 2016 at 14:26

  sayın editör, devlet memurları kanunu 62 maddede kanuni izinli olunan sürelerde a ve b maddelerdeki sürelerin(il içinde aynı gün,il dışında 15 gün) izin bitiminde başlayabileceği anlatılıyor.yine DMK 103 maddede öğretmenlerin yaz tatilinde izinli sayıldıkları yazıyor,yine meb izin yönergesi 10. maddede öğretmenlerin yaz tatilinde izinli oldukları belirtiliyor.(yani kanuni izindeyiz)bu kanun ve yönetmeliğe göre göreve başlama işlemini ağustos sonuna kadar bekletebilir miyiz?

  • Editör

   3 Temmuz 2016 at 18:02

   Bekletemezsiniz, atama yer değiştirme işlemlerinde il dışı için 15 günlük mehil müddetiniz bulunmaktadır.

 40. ibrahim

  4 Temmuz 2016 at 10:34

  Hocam lütfen cevaplarsaniz sevinirim. eşimle beraber Büyükşehir statusunde olan aynı ilin farklı ilcelerine il dışı atamamiz oldu öncelikle eşim esdurumunu ağustosta yapabilirmi yaparsada benim olduğum ilceyei yada ikametgahimizin oldugu yere gelebilirmi meb den gelen e posta buna engelmi.saygilarimla hayırlı bayramlar

  • Editör

   6 Temmuz 2016 at 23:27

   Ağustos ta eş durumu yaparsınız. Sorun yok. Eş durumu birinci aşamasında eşiniz sizin çalıştığınız ilçeyi ya da ikametgahınızın olduğu ilçeyi seçebilir. Ancak birini seçebilir. Eş durumu ikinci aşamasında ise seçtiği ilçelerdeki okullar listelenir.

 41. Eş durumu

  5 Temmuz 2016 at 19:19

  Merhabalar. Benim eşim polis. Su anda görevi Mardin Dargecite cikti. Bende agustos eş durumu atamalarinda tercih yaparken sadece Dargecote 90 km uzaklıktaki bölgelerden mi tercih yapabilirim? Yoksa Mardin in tüm ilcelerinden istedigim herhangibirine tercih yapabilir miyim?

  • Editör

   5 Temmuz 2016 at 22:45

   İl dışından eş durumu isteyeceğiniz için size tüm ilçeler açılır. İstediğiniz ilçeden istediğiniz okulu tercih edebilirsiniz.

 42. Eş durumu

  5 Temmuz 2016 at 23:57

  Cok tesekkür ederim. Sanirim daha öncesinde bu 90 km yakınında olma şartı varmış.. cok sükür eğer yoksa… o zaman benim hizmet puanım su anda 18 gibi. Acaba Mardin merkezin gelme şansı olabilir miki? Ben lise matematik öğretmeniyim. Gelmesi zor diyor kimileri tedirgin oluyorum

  • Editör

   6 Temmuz 2016 at 17:14

   Eş durumunda Mardin’e kaç lise Matematik öğretmeni tayin isteyebilir? İl merkezinde kaç açık vardır? Bunlar önemli. Buraya tıklayın ve içerikteki dosyayı indirin ve Mardin’de yer alan açıklara bakınız. Ancak kesin bilgiye pazartesi Martin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iletişim kurarak ulaşırsınız. Arayın norm kadro bölümünü bağlatın ve il merkezinde kaç matematik öğretmeni açığı olduğunu sorunuz.

 43. ibrahim

  6 Temmuz 2016 at 22:20

  Hocam benim sorularma neden cevap veriyorsunuz?

 44. fatma

  13 Temmuz 2016 at 22:45

  lutfen bize yardim edinnn ben polis memuruyum esim ogretmen diyarbakira tayinim cikti benim icisleri bakanligi onayli atama onayimla tayin isteyenilirmi yoksa illaki once benim diyarbakirda baslamami yapmam gerekiyo. izim kurum egm esinizin yeri belli olmadan ilisik kesmeyin keserseniz ve magduriyet yasarsaniz degerlendirmeyiz dedi

  • Editör

   14 Temmuz 2016 at 00:29

   Eş durumu ataması birinci başvuru aşamasında içişleri bakanlığı onaylı atama belgenizi sisteme taratıp yükletin. Sorun olmayacaktır.

 45. Nazlı

  5 Ağustos 2016 at 17:24

  Iyi günler:) ben yeni atandım ve 1in 1i olan bir bölgeye gidiyorum ama sonradan çok pişman oldum senede 10 puan için onca cilenin cekilmeyecegini düşünüyorum ve bu yüzden adaylığım kalkınca il dışı tayinle bir zorunlu hizmet bolgesine gitmek istiyorum bunun için illa 3 sene beklemem gerekli mi yoksa 1 sene sonra tercih yapabiliyor muyum? Cevaplarsaniz sevinirim 🙂

  • Editör

   5 Ağustos 2016 at 22:28

   1 sene dolunca tercih yapabilirsiniz.

 46. h. kübra

  15 Ağustos 2016 at 11:39

  2015 eylülde atandım… zorunlu hizmetle yükumlüyum adaylığım kalktıktan sonra il dışı zorunlu hizmet bölgesi isteyebilir miyim..

  • Editör

   15 Ağustos 2016 at 12:42

   Zorunlu hizmet olmayan yerde çalışıyorsanız isteyebilirsiniz.

 47. h. kübra

  15 Ağustos 2016 at 11:47

  1) 1 yıllık öğretmenim nişanlım özel sektör..2017 eş durumu atamalarında 1 yıl sigorta şartını sağlayamıyor.. ben nasıl onun olduğu yere tayin isteyebilirim bu durumda…
  2) kendisi aynı zaamanda sağlık kurumunda atama bekliyor eğer atanırsa 2017 eş durumu atamalarına kadar 1 yıl sigorta şartı hala aranıyor mu farklı kurumlar olduğu için yoksa direk tayin isteyebilir miyim

  • Editör

   15 Ağustos 2016 at 12:44

   Eşiniz(nişanlınız) özel sektörde çalıştığı için sizin eş durumu isteyeceğiniz dönemde eşinizin son 2 yıl içerisinde 360 günlük sigortasının yatmış olması gerekmektedir. Bu olmazsa olmaz koşuldur.

 48. arya

  21 Ağustos 2016 at 20:52

  merhaba 🙂 ben il içi eş durumunda tayin isteyecem. bu durumda 90 km’ye kadar olan eşimin görev yaptığı ilçelrin yanındaki ilçeleri de tercih edebilir miyim yoksa sadece eşimin görev yaptığı ilçeden mi tercih yapma hakkım var? cevaplarsanız memnun olurum. kolay gelsin.

  • Editör

   21 Ağustos 2016 at 21:37

   Eşinizin görev yaptığı ilçe sınırları içerisindeki okulları seçebilirsiniz.

 49. Hicran

  27 Ağustos 2016 at 20:10

  Hocam mrb ben 22 ekim 2014 te atandım . 2017 haziran da il dışı isteyebiliyor muyum?çünkü tam 3 yıl olmuyo hesapladığımda.

  • Editör

   27 Ağustos 2016 at 20:19

   22 Ekim tarihinde nasıl atandınız? O tarih çok geç değil mi? Maalesef 3 yıl doldurmuyorsunuz isteyemezsiniz.

 50. Gül

  29 Ağustos 2016 at 18:21

  Sayın editörüm benim 2016 temmuz il dışı tayinim çıktı ilişik kesip yeni görev yerinde başladım eşim aile bütünlüğü kapsamında tayin istedi ama çıkmadı puanına göre de çıkacak gibi görünmüyor ben tayinimi eş durumundan iptal ettirip tekrar dönebilirmiyim cevaplarsaniz çok sevinirim teşekkürler

  • Editör

   29 Ağustos 2016 at 18:46

   Maalesef hocam ilişik kesmeseydiniz keşke. İl dışından ataması yapılan ve Eşi öğretmen olanlar Ağustos dönemine kadar ilişik kesmeyebilirdi. Neden kestiniz? O zaman dilekçe ile ihtimali söz konusu olabilirdi ancak şu anda tamamen yeni yerinizde görevdesiniz.

 51. derya

  29 Ağustos 2016 at 19:02

  Atandığımda zorunlu değilken Şubat 2016 da zorunlu h. oldu okul ve mayısta il dışı için ibare vardı; sonradan 4-5-6 olanlar da başvurabilir diye ! peki bu il dışı için niye yararlanamıyoruz? yani 3 yıl doldurmak şart mı?

 52. Gül

  30 Ağustos 2016 at 01:31

  Teşekkürler sayın editör ilişik kestigim için dönemiyorum ama bana meyil süredi dışında uzatamazsınız denildi iptal çıkmayacağı baştan kılavuzda yazıyordu ama çıktı o ayrı konu peki son sorum yeni başladığım yerde 3 yıl beklemeden eş durumu tayinini kullanabilirmiyim yani en yakın ne zaman açılırsa? Teşekkürler

  • Editör

   30 Ağustos 2016 at 14:28

   Yeni başladığınız yerde özür grubundan eş durumu tayininiz en yakın başvuru tarihiniz şubat 2017

 53. Hasan

  30 Ağustos 2016 at 19:29

  Sayin öğretmenlericin.com toplam 6yillik hizmet sürem var dört yıl Silvan ve son iki yıldır Tokatta yim. Şu an okulum kapandı norm fazlasiyim zorunlu hizmetim bitti benim doğuda zorunlu hizmet olan okullara tercih icin il dışı atama hakkım varmı 1.il içi atamada sanırım norm fazlalari bu hakka sahipti ? Saygilar sunarim

  • Editör

   30 Ağustos 2016 at 20:38

   2 Eylül tarihinde sistem açıldığında norm fazlası öğretmenler için bir seçenek sunulacaktır diye düşünüyoruz. Şu anda siz norm fazlasıysanız 2 Eylül de MEBBİS’e başvuru modülüne girerek kontrol ediniz.

 54. Nesibe

  2 Eylül 2016 at 20:57

  İl dişı sayfası açıldiysa bu tercih yapabiliriz anlamına mı geliyor

 55. Pdrpdr

  3 Eylül 2016 at 13:42

  Semineri başka ilde alıyorum il dışı istemem için kendi okuluma mı gtmeliyim

 56. Özcan

  7 Kasım 2016 at 19:00

  Eşim şu an başka ilde zh yapıyor. Benim zorunlu hizmetim eş durumundan ertelenmişti. Çalıştığım okul da zh değil. Eşimin yanına ya da başka bir zh okuluna tayin istemek zorunda mıyım? Eşi zh yapıyor durumda olanlar isterlerse her yıl dilekçeyle bilgilendirme yaparak tayin istemeyebilir rotasyona da uğramaz diyenler var doğru mudur?

  • Editör

   7 Kasım 2016 at 19:12

   Aynı ilde görev yapıyor olsanız zorunlu hizmetinizi erteletebilirsiniz ancak farklı ilde görev yapıyorsunuz. Bulunduğunuz kuruma dilekçe verin görüş sorun. Kurum yazışmaları MEB’e kadar gidecektir ve MEB cevap verecektir.

 57. Savaş

  1 Aralık 2016 at 15:27

  Hocam zorunlu hizmetini yapmış kişi ile zorunlu hizmetini tamamlamamış kişilere tercih sırasında aynı okullar mı görünüyor?

  • Editör

   1 Aralık 2016 at 16:13

   Hayır aynı okullar açılmaz. Zorunlu hizmetini yapmış kişiye tercihteki tüm okullar açılır ancak zorunlu hizmetini yapmamış kişiye listede yer alan zorunlu hizmet okulları açılır.

 58. Savaş

  1 Aralık 2016 at 15:27

  Hocam zorunlu hizmetini yapmış kişi ile zorunlu hizmetini tamamlamamış kişilere tercih sırasında aynı okullar mı görünüyor?

  • Editör

   1 Aralık 2016 at 16:13

   Diğer sorunuzu cevaplandırdım.

 59. mesut

  12 Aralık 2016 at 13:30

  merhaba toplam 5 yıllık doğu görevim bu yıl bitiyor.son okulumda 2.yılım doluyor.3 yıl dolmadan tayin isteyebilir miyim arkadaşlar

  • Editör

   12 Aralık 2016 at 13:41

   Aynı ilde 3.yılınız bitiyorsa il dışı istersiniz.

   • Serap

    20 Aralık 2016 at 21:23

    Zorunlu görev bitse de 3 yıl beklemek şart mı

 60. öğrtmn

  17 Aralık 2016 at 11:01

  hocam ,2016 haziranda il dışı tayinim oldu .eşim özelde en az 1 yıldır kesintisiz sigortalı. şuan bulunduğumuz ilde sigortası başlayalı 10 gün oluyor. eşim şehir merkezinde ben 43 km uzaklıkta köydeyim. bazı yerlerde 1 yıl dolmadan eş durumu tayini oluyor yazmışlar ,ben de 2017 şubatta eş durumu yapabiliyor muyum?

 61. yoncakelleci

  29 Aralık 2016 at 13:43

  2015 şubat atamasıyım 4. hizmet alanındayım en erken ne zaman il dışı şsteyebilirim?

 62. .

  21 Ocak 2017 at 04:05

  Merhabalar hocam. Şubat atamasıyım, Şırnak’ta görev yapıyorum. Nişanlım da Şırnak’ta. 3.5 yılımda tayin isteyeceğim. Benim eşdeğer bölge tayinim çıkar diye düşünüyorum. Sorun şu ki; nişanlımın askerlik durumu var. Benim yazın atamam olursa, nişanlım da askerde olursa o eş durumu tayini isteyebilir mi? Yoksa askerliğinin bitmesini ve bir sonraki eş durumu tayinlerini mi beklemesi gerekecek? Araştırdım ve bu duruma dair bir ibare göremedim. Yardımcı olabilir misiniz?

 63. sencerr

  9 Şubat 2017 at 23:25

  3. bölge 4. alanda görev yapıyorum. seneye 3 yılım dolacak. her 3 bölgenin de tüm alanlarına, özellikle 1-2-3. alanlara tayin isteyebilir miyim. teşekkürler.

 64. Özgür

  10 Şubat 2017 at 11:44

  Selamlar
  Sayım editör yazınızda ikgm nin “Öğretmenlerin ilişik kesmeye zorlanma ması” seklinde e pastasından bahsetmişsiniz.O eposta nın aslına nasıl ulaşabiliriz.Yada resmi yazıya..

 65. Elif

  11 Nisan 2017 at 11:31

  Çocuklarimin okul durumundan dolayi il dışı tayin yapmak istiyorum. Fakat esim serbest calışan ve kendisi suan gorev yaptigim ilcede calismaya devam edecek. Eşimin calistigi ilden başka bir ile il dışı tayin isteyebilir miyim ?

 66. Asya

  11 Nisan 2017 at 18:27

  Bulunduğum okul da 10 yıl,il de 20 yıl oldu.Bu yıl il içi istersem seneye il dışı isteyebilir miyim?Şayet tayinim çıkarsa yeni çalışacağım okul da üç yıl şartı aranacak mı?Teşekkürler.

  • Editör

   11 Nisan 2017 at 19:30

   Bu yıl il içi isterseniz seneye il dışı isteyebilirsiniz sorun yok hocam.

   • Erhann

    15 Nisan 2017 at 01:41

    Sayın Editör, 2014 te göreve başladım hâlâ zorunlu hizmet yükümlüsüyüm 2016 eylül de eş özür tayini ile z.h olmayan bir okula geldim. Eşimin 1 ay önce batıya tayini çıktı ve gitti. ben de ağustosta tekrar eş tayini isteyeceğim. Zorunlu h. Yükümlüsü olduğum için mazeretimi şu an belgeleyemiyorum. Dediğim gibi ağustosta zaten eşimin yanına tayin isteyeceğim, yine de mayısta il içi z.h okullarına tayin istemem mi gerekiyor? İl içi istedikten sonra ağustosta kıvrak ozrunde sıkıntı olur mu?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status