Alman Okulları ve Fransız Okulları Tatil, Türk Okulları Riskte!

EDİTÖR:    21 Mart 2016 Pazartesi, 11:21
Alman Okulları ve Fransız Okulları Tatil, Türk Okulları Riskte!

Alman Okulları ve Fransız Okulları Tatil, Türk Okulları Riskte!

Malum son dönemlerde yaşanan bomba eylemlerinden sonra ülkemizde yer alan yabancı okullar tatil durumunu sürdürüyorlar.

Alman Dışişleri Bakanlığı, terör tehdidi sebebiyle 17 ve 18 Mart günlerinde  Ankara’daki Alman Büyükelçiliği ve okulu ile, İstanbul’daki Başkonsolosluk ve Alman okulunu kapatmıştı. Ankara’da Alman Büyükelçiliğine bağlı Ernst Reuter okulu internet sayfasında paylaştığı bilgide, 21 Mart Pazartesi gününden 1 Nisan Cuma gününe kadar okulun kapalı olduğunu açıkladı.

İstanbul’daki Alman Konsolosluğuna bağlı Alman okulu, 21 Mart Pazartesi günü Nevruz nedeniyle kapalı kalacak. Bu tatillerde Paskalya etkisi olduğu söylense de terör tehdidinden kapalı olduğu aşikar.

Bu arada dün akşam saatlerinde Fransız okullarının da tatil kararı aldığı belirtildi. Müzisyen İskender Paydaş, Twitter hesabından “Oğlumuzun okuduğu Beyoğlu’ndaki Fransız okulu güvenlik sebebiyle yarın (21 Mart) tatil edildi. Normalde e mail atarlar, bu akşam sms ile bildirdiler” diye yazdı.

İskender PAYDAŞ Twitter

İskender PAYDAŞ Twitter

 

 

Almanlar, Fransızlar okulları tatil ediyor, bizim bilmediğimiz onların bildiği unsurlar neler? Bilinen bir tehlike varsa özellikle Ankara ve İstanbul’da bizim okullarımız için nasıl önlemler alındı?

Öğretmenler İçin olarak bu sorulara yanıt bekliyoruz!

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status