Bakan İsmet Yılmaz; MEB’in öğretmen açığı bulunmamaktadır

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2016-2017 eğitim öğretim yılının iyi bir şekilde başladığını ifade ederken, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerin görevleri ile ilgili iyi bir planlama yapılması halinde öğretmen açığının oluşmayacağını belirtti.

EDİTÖR:    02 Ekim 2016 Pazar, 15:19
Bakan İsmet Yılmaz; MEB'in öğretmen açığı bulunmamaktadır

Bakan İsmet Yılmaz; MEB’in öğretmen açığı bulunmamaktadır

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Hakkari’den Edirne’ye kadar yeni eğitim öğretim yılının huzurlu ve iyi bir şekilde başladığını belirtti. MEB bünyesinde herkesin mutlu ve huzurlu olduğunu vurgulayan Yılmaz, şu anda öğretmen açığının olmadığına dikkat çekti.

PLANLAMA ÖNEMLİ

MEB personeli için yapılacak planlamamın öneminin altını çizen İsmet Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okul Müdürlüklerinin yapacağı iyi bir planlama ile birlikte öğretmen açığının oluşmayacağını ifade etti. Yılmaz, şu anda görev yapan öğretmen sayısının yeterli olduğunu belirtti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlere yönelik iyi bir planlama sonucu gerçekleştirilecek çalışmada ihtiyaç oluşmayacağını vurguladı.

RAKAMLARLA ÖĞRETMEN DURUMU

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 40 binin üzerinde norm fazlası öğretmen olduğunu belirtirken, Şubat 2016’da atanan 30 bin öğretmenin staj sürelerinin bittiğini açıkladı. Bu ay gerçekleşecek sözleşmeli öğretmen atama sonucu 28 bin yeni personel MEB bünyesine katılacak açıklamasını yapan Yılmaz elde bulunan sayısal verilerle bir değerlendirme yapıldığında öğretmen açığının bulunmadığını ifade etti.

İçerik MemurlarNet

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

2 Yorum

  1. ali hoca

    7 Ekim 2016 at 11:39

    egemenler başka iktidarlarıca kendi çocuklarını böyle bir mülakatla geleceğine karar verilse ekmekleri sendikaya girdi çıktı diye ellerinden alınsa o duygu nasıl acaba

  2. ahmet doğan

    10 Ekim 2016 at 15:42

    BAKANLIK YETKİLİLERİNE BİR ÖNERİM …NORM FAZLASI SINIF ÖĞRETMENLERİNDEN YAN ALANI TÜRKÇE OLANLAR BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ YAPARAK HEM NORM FAZLASI SINIF ÖĞRETMELERİ BİRAZ ERİTİLMİŞ OLUR.HEMDE 5.SINIFLARDA İNGİLİZCE VE TÜRKÇE İHTİYACI İÇİN TÜRKÇE ÖĞRETMEN İHTİYACI KAPATILMIŞ OLUR.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status