Bill Gates’e göre geleceğin meslekleri neler olacak?

Microsoft’un kurucusu Bill Gates gelecekte önem kazanacak alanları açıkladı. Bill Gates, geleceğin meslekleri olarak gördüğü alanların değerlendirmesini yaparken talep konusunu dikkate aldığını ifade etti.

Bill Gates’e göre geleceğin meslekleri neler olacak?

Bill Gates’e göre geleceğin meslekleri neler olacak?

Gerçek ismi William Henry “Bill” Gates III olan, 1955 yılında Seattle doğan dünyanın en zengin insanı unvanını yıllardır elinde bulunduran Microsoft’un kurucusu Bill Gates gelecekte önemli bir noktada yer alacağını belirttiği meslek gruplarını ve çalışma alanlarını açıkladı. 2016 yılında Ağustos ayında açıklanan dünyanın en zengin kişileri listesinde 90 milyar dolarlık serveti ile ilk sırada olan iş adamı Gates önümüzdeki yıllarda en çok talep olacak alanların matematik & mühendislik, ekonomi ve fen olacağını açıkladı.

GELECEĞİN MESLEKLERİ BU ALANLARDA

Bill & Melinda Gates Vakfı başkanı da olan Microsoft’un kurucusu Gates mühendislik & matematik, fen bilimleri ve ekonomi alanlarında yaşanacak gelişmeler, talepler ışında bu alanlarda görev yapacak kişilerin önemli meslek grupları içerisinde başta yer alacağını belirtti. Linkedin isimli iş dünyasının profesyonel sosyal medya platformunun yöneticisine röportaj veren Bill Gates, geleceği için üst sıralarda kariyer düşünenlere ipuçları verdi.

KOD YAZMAK ŞART DEĞİL, ANLAMAK GEREKLİ

Microsoft kurucusu Bill Gates, mühendislik alanlarında kod yazmanın önemine değinirken, kod yazmanın şart olmadığını asıl öne çıkması gerekenin ise mühendisler tarafından neler yapılabileceği ve neler yapılamayacağı konularının anlaşılması gerektiğini ifade etti. Matematik ve mühendislik alanlarının gelecekte teknoloji alanlarında büyük önem sahibi olduğunu belirten iş adamı, ekonomi ve fen bilimleri alanlarının ise gelecekteki meslek gruplarının önemli alt yapısı olacağını vurguladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM