Bursa İl Milli Eğitim Müdürü kurdele tutuyor, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı kesiyor

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde yer alan bir okulun Konferans Salonu ve Z Kütüphane açılışı yapıldı. Açılışta katılımcılar arasında en üst düzey kişi olan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü kenardan kurdele keserken Bursa Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı ise tam ortasından kurdeleyi kesiyor.

EDİTÖR:    23 Aralık 2016 Cuma, 22:01
bursa yıldırım açılış Gülhanım Karasu İlkokulu

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü kurdele tutuyor, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı kesiyor

Resme iyi bakın. Resimde İl Milli Eğitim Müdürü ekrana baktığınızda en sağdaki kişi, ortada yer alan kişi ise bir sendikanın şube başkanı. Sendika şube başkanı tam ortada İl Milli Eğitim Müdürü havasında pardon bir Vali havasında kurdele keserken, İl Milli Eğitim Müdürü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne vekalet bakan Şube Müdürü ise kurdelenin iki ucundan tutuyor.

AÇILIŞTA PROTOKOL SKANDALI

Bursa’nın Yıldırım İlçesinde bulunan Gülhanım Karasu İlkokulu’nda Konferans Salonu ve Z-Kütüphane (Zengileştirilmiş Kütüphane) açılışı yapıldı. Okul yönetimi ve okul aile birliği tarafından yapıldığı belirtilen Konferans Salonu ile Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan Z-Kütüphane açılışı gerçekleştirildi. ogretmenlericin.com olarak dikkatimizi çeken protokol sırasında yukarılarda olan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya açılış sırasında kurdele kesmiyor, kenarda kurdele tutuyor. İlk önce bunu iyiye yorumlayarak, mütevazi davrandığını düşündük. Tam ortadan kurdeleyi kesen kişinin ise Bursa Valisi veya protokolde İl Milli Eğitim Müdüründen daha üstlerde yer alan bir kişi olacağını tahmin ettik. Ancak sendika haberlerimizden dolayı göz aşinalığımız olduğu kişinin Eğitim Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Numan Şeker olduğunu gördük.

MÜDÜRLER KIYIDA KÖŞEDE, SENDİKA BAŞKANI ORTADA

Resimde en sağda Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya yer alıyor. Resimde en solda ise Bursa Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne vekalet eden Yıldırım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Akbulut yer alırken, sağ tarafa yakın hanım efendilerden mavi elbiseli olan ve kurdeleyi kesmek için uzanan kişi Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız yer alıyor. Bu resim sahte veya farklı amaçlarla tarafımıza gönderilen bir resim değildir. Bursa İli Yıldırım İlçesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesinden alınmıştır.

Gülhanım Karasu İlkokulu açılış

Bursa MEM Protokol Skandalı

Protokolde skandal!

EBS Bursa, İl Müdürü

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SKANDALA İMZA ATTI

Daha önceden aday öğretmenlere Eğitim Bir-Sen şubesini gezdiren ve aday öğretmenlere başka sendikalara ziyarette bulundurmayan Bursa İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir skandala imza atmıştı. Bu sefer ise gerek Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü gerekse de Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir skandala daha imza atıyor. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve yetkililerden bu konunun açıklamasını www.ogretmenlericin.com olarak talep ediyoruz. Ayrıca konu ile ilgili protokol kurallarını çiğneyenlerin hakkında gerekli incelemelerin yapılmasını talep ediyoruz. Yetkililer resmi bir açıklamayı tarafımıza gönderirlerse yayınlarız.

NOT: Haberimizden sonra Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sayfasındaki resim farklı bir resimle değiştirilmiştir.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

4 Yorum

 1. Murat Ateş

  24 Aralık 2016 at 09:53

  Taraftar varken müdür de neki

 2. Mustafa E

  28 Aralık 2016 at 20:49

  Resmen Skandal

 3. xxx

  30 Aralık 2016 at 11:01

  yakışır numan başkanıma

 4. Asfh

  12 Ocak 2017 at 23:36

  Müdür normal olanı yapmış,
  Çünkü kendisi de biliyor ki o sendika başkanın oluru olmadan hayatta kendisi müdür olamaz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status