Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘bulun’ talimatı verdiği öğretmen kaçtı

Yaşanan olayda, Sakarya’da 4 yıl önce çarşaf giyip kadın kılığına giren Fen Bilgisi öğretmeni, öğrencisi ve 14 yaşında olan kız öğrenciyi kaçırdı. Kendisinden 20 yaş küçük öğrencisini kaçıran öğretmen için dönemin Başbakanı Erdoğan tarafından bulun talimatı verilmişti.

EDİTÖR:    09 Şubat 2017 Perşembe, 11:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'bulun' talimatı verdiği öğretmen kaçtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘bulun’ talimatı verdiği öğretmen kaçtı

Sakarya’da öğrencisini kaçıran Fen Bilgisi öğretmeni Murat T. için Erdoğan 2012 yılında bulunması yönünde talimat vermişti. Annesi ile dişçiye geldiği sırada çarşaf giyen bir kişi tarafından kaçırılan 14 yaşındaki A.A.nın Fen Bilgisi öğretmeni tarafından kaçırıldığı anlaşılmış, öğretmeni bulmak için çalışmalar başlatılmıştı.

ERDOĞAN: BULUN ÖĞRETMENİ

2012 yılında yaşanan olaydan 115 gün sonra öğretmen bulunup cezaevine gönderildi. O dönemin Başbakanı Erdoğan tarafından verilen talimattan sonra yakalanan öğretmen 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında tahliye edilen Fen Bilgisi öğretmeni Mesut T. tahliye edildi. Yargıtay’da onaylanan cezadan sonra öğretmenin kayıplara karıştığı ve kaçtığı öğrenildi.

EVLENDİLER

2012 yılında öğrencisini kaçıran öğretmen ailenin olayla ilgili televizyon programına katılması üzerine çok konuşulmuştu. Dönemin Başbakanı Erdoğan’a giden bilgi üzerine Erdoğan öğretmenin yakalanmasını istemişti. Öğretmenin tahliye edilmesi ve Yargıtay’ın cezayı onamasından sonra öğretmenin ortadan kaybolması ile konu tekrar gündeme geldi. Öğretmenin 4 yıl önce 14 yaşında olan ve şimdi 18 yaşında olan kendisinden 20 yaş küçük öğrencisi ile kaçmadan kısa süre önce nikahlanarak evlendiği ortaya çıktı.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status