Çürük elmalar kim, PKK destekçileri mi yoksa FETÖ destekçileri mi?

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı başlangıcı ile ilgili twitter adresinden yaptığı açıklamalarda kullandığı “çürük elma” tabiri sosyal medyayı karıştırdı. Yusuf Tekin çürük elma benzetmesini kim için yaptı?

EDİTÖR:    20 Eylül 2016 Salı, 00:05
Çürük elmalar kim, PKK destekçileri mi yoksa FETÖ destekçileri mi?

Çürük elmalar kim, PKK destekçileri mi yoksa FETÖ destekçileri mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin bilindiği üzere twitter hesabını sık sık kullanmakta olup gündemle ilgili MEB camiası ile ilgili açıklamalarını burada paylaşmaktadır. Tekin’i takip eden öğretmenlerin sayısı gün geçtikçe artmakta olup Tekin’in açıklamaları da gündem oluşturmaya devam etmektedir.

FETÖ DESTEKÇİLERİ Mİ?

MEB personelleri twitter başta olmak üzere sosyal medya üzerinden çürük elma benzetmesi üzerine tartışma yaşamaktadır. FETÖ soruşturması kapsamında binlerce öğretmenin ihraç edilmesi, PKK ile işbirliği içinde olan ancak açığa alınıp ihraç edilmeyen öğretmenlerin durumu sosyal medya gündeminin en tepesinde yer almaktadır. Kimi çevrelerin iddiasına göre Müsteşar Yusuf Tekin PKK sempatizanı öğretmenlerin ihraç edilmesi yönünde destek vermemiş. Bu etkinliği başlatan kişilerin ise FETÖ’den ihraç edilen kişiler ve yakınları olduğu iddia edildi.  PkkSevici MüsteşarYusufTekin etiketini kullanarak twitterda gündem yaratılmaya çalışılmıştır.

PKK DESTEKÇİLERİ Mİ?

Bir diğer iddia ise Müsteşar Yusuf Tekin’i atılan twitler ile zor duruma düşürmeye çalışan kişilerin PKK destekçisi açığa alınan öğretmenler ve yakınları olduğu yönünde. 8-9 Eylül sürecinde açığa alınan 11 bin öğretmenin açığa alınmasından sonra Yusuf Tekin’in kullandığı çürük elma tabiri bunlar için kullandığı iddia edildi.

#VatanseverMüsteşarYusufTekin

Müsteşar Yusuf Tekin için yapılan bu twitter gündemine öğretmenlerden tepki geldi ve twitter da #VatanseverMüsteşarYusufTekin etiketi ile destek çalışması yapıldı. Bu destek hala devam etmektedir. Müsteşar Yusuf Tekin ise bu çalışmaya destek veren öğretmenlere, kişilere teşekkür etti.

ÇÜRÜK ELMA KİM?

Öğretmenler İçin olarak Sayın Yusuf Tekin‘in açıklamasında geçen çürük elma tabirini biz Yusuf Tekin’e haksızlık yapıldığı yönünde yorumluyoruz. Tekin çürük elma diyerek FETÖ destekçilerini, suçluları ve PKK destekçilerini, suçluları kastetmiştir. Çürük elma ifadesi Tekin tarafından her türlü terör örgütü destekçileri için kullanılmıştır düşüncesindeyiz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.