Dershane Meselesi İle Yola Çıktık İhanet Şebekesini Deşifre Ettik

EDİTÖR:    20 Mart 2016 Pazar, 19:51
Dershane Meselesi İle Yola Çıktık İhanet Şebekesini Deşifre Ettik

Dershane Meselesi İle Yola Çıktık İhanet Şebekesini Deşifre Ettik Açıklamasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gündemi Değerlendirirken Yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Erken Çocukluk Eğitim Kongresi” kapanış oturumunda konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan;

“Geride bıraktığımız yıllarda, uzun süredir kanayan bir yara olan dershane meselesine el attık, dershane meselesine el attıktan sonra neredeyse başımıza gelmeyen kalmadı. Dershane meselesinde Sayın Bakanımız Nabi AVCI’ya çok teşekkür ediyorum çünkü o da bu mücadeleyi kararlı bir şekilde yürüttü. Aslında bu mücadelenin başlangıcı Sayın Navi Avcı’nın döneminde olmadı. Bunun geçmişi var. Ama geçmiş dönemlerde bunu söylememize rağmen bu mücadele için herhangi bir adım atılamadı. Bizim bu mücadelemizle bürokratik bir darbe teşebbüsü ile maalesef karşı karşıya kaldık. Dershane gibi, eğitimin ruhuna, özüne, mantığına aykırı bir yapıya karşı mücadele etmek için o vurduğumuz neşter, Türkiye’yi örümcek ağı gibi ören bir örgütün can damarlarından birine denk geldi. ‘El hayru fi ma vaka’a’, her olanda hayır vardır. Dershane meselesi diye çıktığımız yolda tarihimizin en büyük ihanet şebekelerinden birini deşifre ettik ve bertaraf ettik.” açıklamasını yaptı.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status