Gönüllü öğretmenlik yapan 6 bayana cinsel saldırı

HaberTürk’ten Melis APAYDIN İDE’nin haberine göre olay İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı bir köyde yaşandı. Köyde kursa gidemeyen 35 öğrenciye gönüllü olarak ders veren bayan öğretmenlere kaldıkları konteyner evde cinsel saldırı yapıldı. Gönüllü öğretmenler tecavüze uğramaktan son anda kurtuldu.

EDİTÖR:    09 Aralık 2016 Cuma, 09:52
Gönüllü öğretmenlik yapan 6 bayana cinsel saldırı

Gönüllü öğretmenlik yapan 6 bayana cinsel saldırı

Yaşları 26 ile 66 arasında değişen altı bayan, köyde yaşayan öğrencilerin eğitimlerine destek olmak için köyde konteyner evde kalarak öğrencilere gönüllü eğitim veriyorlardı. Haftada belirli günlerde köydeki öğrencilere kurs veren gönüllü öğretmenler öğrencilere  Matematik, Türkçe ve İngilizce dersi veriyorlardı.

VELİ ZİYARETİ

Eğitim verdikleri öğrencilerden birisinin akşam yemek davetini kabul eden gönüllü öğretmenler, akşam yemekten sonra kaldıkları konteyner eve gittikleri sırada alkol almış dört kişinin sözlü ve ıslıklı tacizine maruz kaldılar. Alkol alan kişilerle sözlü bir diyaloğa girmeyen öğretmenler kaldıkları konteyner eve gittiler.

İÇERİ GİRMEYE ÇALIŞTILAR

Gönüllü bayan öğretmenlerin kaldığı konteyner eve girmeye çalışan kişiler dışarıda bir kişiyi gözcü bırakıp konteyner evin kapısını zorladılar. Öğretmenlere ait ayakkabı ve terlikleri konteyner evden uzağa atan kişiler gönüllü bayan öğretmenlerin kaçmamaları için de arabalarının lastiklerini patlattılar. Bayan öğretmenlerin şikayeti üzerine İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanıklara 20 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

HAKİM: ORADA NE İŞİNİZ VARDI?

Yaklaşık yedi ay önce yaşanan bu olayın ilk duruşmasında dava hakimi gönüllü öğretmenlere orada ne işlerinin olduğunu sordu. Olayın tedirginliğini üzerilerinden atamayan bayan öğretmenler hakimin bu yaklaşımının da kendilerini üzdüğünü vurguladı. Köye gönüllü olarak gelen öğretmenlere bu yapılanlardan sonra tutuksuz olarak yargılanan kişilere köylülerin de tepki gösterdiği bazılarını ise darp ettiği belirtildi.

BİZ ANLAYAMADIK

ogretmenlericin.com olarak biz bu haberden başka bilgiye ulaşamadık. Haberimiz üzerine bu olayda bahsi geçen bayan öğretmenlerimizden açıklama yapmak isteyen, bilgi vermek isteyen bizle iletişime geçebilir. haberde geçen gönüllü öğretmenlik ve bu bayanların konteyner evde kalmalarını açıkçası anlayamadık.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status