İLKSAN’dan 260 bin üyesine yarıyıl tatiline özel ikraz uygulaması

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) 260 bin üyesine 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl tatiline özel ikraz uygulaması başlattı.

İLKSAN’dan 260 bin üyesine yarıyıl tatiline özel ikraz uygulaması

İLKSAN’dan 260 bin üyesine yarıyıl tatiline özel ikraz uygulaması

İLKSAN tarafından yapılan açıklamaya göre İLKSAN üyesi yaklaşık 260 bin üye yarı yıl tatiline özel ikraz uygulamasından yararlanabilecek. Yarıyıl Tatili Özel Günler İkrazı ismiyle faaliyete geçirilen ikraz uygulamasına ilginin yoğun olması bekleniyor. İLKSAN düşük faizle verdiği krediler ile dikkat çekmekte olup. Faiz oranlarında bankaların ortalamasından daha aşağıda ikraz kredisi vermektedir.

ÖZEL GÜNLER İKRAZI

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) tarafından yapılan açıklama;

İLKSAN’DAN EĞİTİMCİLERE

YARIYIL TATİLİNDE ÖZEL GÜNLER İKRAZI

        İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı(İLKSAN) 2016 – 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı, Yarıyıl tatilinde, eğitimcilerin finansal ihtiyaçlarının özel nema oranları ve uygun vadelerde geri ödenmesine imkân tanıyacak şekilde karşılanması amacıyla “Yarıyıl Tatili Özel Günler İkrazı” uygulanması kararı aldı.

         İLKSAN Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 16 Ocak 2017 tarihinde başlatılacak olan Yarıyıl Tatili özel Günler İkraz uygulaması 17 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir.

    Sandık üyesi Öğretmen ve eğitim çalışanlarının mevcut durumda, sandığa borçları olup olmadığına bakılmaksızın 5000.-TL’ye kadar ve 12 ila 24 ay vade ile verilecek ikraz meblağı için %0,91 ila %1 arasında nema masrafı alınacak olup, 5000.-TL ikraz alan bir üye 12 aylık sürede aylık 441,70.-TL geri ödemede bulunacak ve aylık geri ödemeler, doğrudan kişilerin maaş tahakkukundan kesilecektir.

          Daha önceden Sandıktan Özel Günler ikrazı kullanan üyeler ise bu ikrazlarından kalan borçlarını defaten kapatmaları halinde yeniden Özel Günler İkrazı kullanabileceklerdir.

 Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

 1. ‘kandırmaca ‘ DEDİĞİM ŞEY; İKRAZ ÇEKMEDE KARŞIMIZA ŞİMDİYE KADAR SUNULAN ENGELLERDİ…..SAYIN ERSOY ENGELLERİN KALKTIĞINDAN BİHABERDİM….SİZLER GEREKEN DÜZENLEMELERİ ZATEN YAPMIŞSINIZ…BUNDAN DA BEN DE YARARLANDIM…SİZLERİ DÜZENLEME YAPASINIZ DİYE AZ DA OLSA ETKİLEMEYE ÇALIŞTIM…EDEBİMİZ KENDİMİZE OLAN SAYGIDIR..YANİ İNSANLARA..TEŞEKKÜRLERİMLE..SAĞOLUNUZ…

 2. Değerli Meslekdaşlarım İCRA borcu olan arkadaşlarımız İLKSAN’da 25.000.-TL’ye kadar KEFİLSİZ olarak İCRA İKRAZI ÇEKEBİLİRLER…
  İLKSAN’da Kandırmaca olmaz Lütfen Edep Kuralları dahilinde eleştiri yapalım.

 3. hem SONRA;İCRALIK ÖĞRETMENE KİM KEFİL OLUR Kİ? ;UYGULANABİLİR BİR KURAL-YASA DEĞİL BU..BU BİR AVANTAJ DEĞİL; SADECE KANDIRMACA….DİKKATLERİNİZİ ÇEKMEZ Mİ BU YAZI…?

  • Değerli Meslekdaşlarım İCRA borcu olan arkadaşlarımız İLKSAN’da 25.000.-TL’ye kadar KEFİLSİZ olarak İCRA İKRAZI ÇEKEBİLİRLER…
   İLKSAN’da Kandırmaca olmaz Lütfen Edep Kuralları dahilinde eleştiri yapalım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM