MEB Çarşamba Gününü Özel Gün İlan Ediyor!

EDİTÖR:    01 Mayıs 2016 Pazar, 00:28
MEB Çarşamba Gününü Özel Gün İlan Ediyor!

MEB Çarşamba Gününü Özel Gün İlan Ediyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önümüzdeki günlerde Çarşamba günü ile ilgili bir uygulamayı hayata geçirecek. Ankara ili Çankaya ilçesinde pilot uygulaması yapılan proje verimlilikten tam not alırsa tüm ülkede uygulanacak.

ÇARŞAMBA GÜNÜ ÖDEV VERİLMEYECEK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Çankaya’da yürütülen proje uygulamasında öğrencilere çarşamba günleri ödev verilmemesi kararı verildi ve uygulama geçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) geçtiğimiz yarı yıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesi konusunda öğretmen ve idareci personeline uyarılarda bulunmuştu. Yarı yıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemişti.

Takip eden öğretmen arkadaşlarımız hatırlarlar Sayın Nabi Avcı restorantta yemek yerken restorantın oyun bölümünde oynayan çocukların bir taraftan da ödev yaptıklarını görünce çocukların okuduğu özel okulun müdürüne ve öğretmenlerine uyarılarda bulunduğu haberleri yer almıştı. Hatta ödev veren öğretmenlere soruşturma açıldığı hususu basında yer edinmişti.

Milli Eğitim Bakanı Avcı’nın bu konuda tutumu çok net. Öğrencilere ödev verilmeyecek!

YARIYIL TATİLİNDE ÖDEV YOKTU

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ocak ayında İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda öğretmenlerin öğrencilere ödev vermemesi hususuna dikkat çekilmiş, MEB personelini ödev konusunda uyarmıştı.

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü projesi kapsamında hayata geçirilen çarşamba günleri öğrencilere ödev verilmemesi uygulaması eğer olumlu sonuçlanırsa bu projenin ülke genelinde uygulanacağı belirtiliyor. 

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status