Memur öğretmenler görev yeri olan sınıflarına dönmelidirler

Memur öğretmenlerin talebi MEB’e öğretmen olarak atanmak ve asıl mezuniyetlerinin gerekliliği olan öğretmenlik mesleğini yerine getirmek.

Memur öğretmenler görev yeri olan sınıflarına dönmelidirler

Memur öğretmenler görev yeri olan sınıflarına dönmelidirler

KPSS’siz dershane öğretmeni atama başvuruları bugün başladı ve yarın sona erecek. MEB personel camiasında KPSS’siz mülakatla öğretmen ataması yapılması çok konuşulacağa benziyor. Uzun bir aradan sonra tekrar MEB’in sözleşmeli öğretmen ataması yapacak olması, arkasından MEB’de yaşanan otuz bine yakın ihraç, son olarak da dershane öğretmenleri arasından beş bin öğretmenin KPSS şartı olmadan atanacak olması gündemi uzun süre meşgul edecek.

MEMUR ÖĞRETMENLER

Alanı itibari ile öğretmen olarak atanma şartlarını taşıyan ancak öğretmen olarak değil kamuda memur olarak görev yapanlar için MEB’in de bir düzenleme yapması gerekmektedir. Öğretmenler İçin olarak memur öğretmenlerden sitemize gönderilen mesajları dile getirmek istedik. Memur öğretmenler sınıflarına dönmek istiyorlar, memur öğretmenler öğretmen olarak görev yapmak istiyorlar.

HAKLI TALEP

Memur öğretmenlerin bu talebi, KPSS şartı olmadan dershane öğretmenlerinin atanması ile karşılaştırıldığında haklı bir taleptir. Eğer dershane öğretmenlerinin bu şekilde MEB’de sözleşmeli öğretmen olarak atanması söz konusu ise memur öğretmenlerin de MEB’e atanmaları değerlendirilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
FETÖ memur öğretmen

BİRDE BUNLARA BAKIN

16 yorum

 1. Artik yeter…Dersaneciler, sozlesmeliler,sporcular…vs. biz kendi meslegimizi yaomak istiyoruz…Lutfen sesimizi duyun artik…

 2. Tüm sınavlara girmiş, formasyon almış yıllardır MEB’in tüm birimlerinde çalışmış biri olarak KPSS’siz öğretmen olarak atanmak istiyoruz. Hakkımızın verilmesini talep ediyoruz.

 3. Arkadaşlar artık bu süreçte de esas alanı öğretmenlik olan ve KPSS sınavından başarı ile geçip, hasbel kader memur olan, küçük puanlarla öğretneliği kaçıran bizlerin kendi mesleğimiz olan öğretmenliğe atanması ile ilgili çalışılması gerekiyor.Yeter artık bunca zamandır çektiğimiz.

 4. meb’nın öğretmen ihtiyacı var iken kamuda 657 ye tabi olan memur öğretmenler neden halen meb’na geçirilmesin hali hazırda çalışmakta iken, göldür artık meb yüzümüzü

 5. son derece özet ve net bir haber olmuş. KPSS ye girerek yetersiz kontenjan nedeniyle kendi mesleklerini yapamayıp, memur olarak hizmet veren bizler artık kendi mesleğimize geçmek istiyoruz. 2012 yılında bir gecede değişen yönetmelik ile mağdur durumdayız. MEB yetkililerinden bu talebin değerlendirilmesini talep ediyoruz.

 6. Asıl mesleği öğretmenlik olan kamuda hizmetli memur şoför kadrolarında çalışan memur öğretmenlere haksızlık son bulmalı.Eğitimini aldığımız alanda çalışmak anayasal ve insani bir haktır Kurumlararası ilk atama ile öğretmenliğe geçiş sağlanmalıdır.

 7. Sn yetkililerden KHK ile Meb e geçme talebimize karşılık olarak çalışma başlatmalarını bekliyoruz.

 8. Bizlerin sesi olduğunuz için teşekkürler.Sn yetkililer bizlere bir müjde verirse mutlu oluruz.

 9. Öğretmenlik bizlerin gerçek mesleği.biz kendi mesleğimizi yapmak istiyoruz memurluk değil..yetkililer duysa artık…

 10. Atanmak öğretmen olmak mesleğimizi yaparak daha verimli olmak bizim de en büyük isteğimiz hakkımız.lutfrn hakkımız olanı bize geri verin…

 11. Kusuratla ogretmenlige atanamadigimiz ve ayni zamanda yuksek memurluk puanina sahip oldugumuz icin memur olarak tercih yaparak memur olarak calismak zorunda kalan bizlerin sesini duyun lutfen.kopyacilar bizim yerimize ogretmen olarak atanirken biz memurluk tercihi yapmak zorunda kaldik ve yogun is temposu nedeniyle tekrar kpss ye calisma inkanimiz olmadigi icin hizmet gunune gore atanma hakkimizdan faydalanmayi dusunduk ama ansizin atamaya 1 gece kala belkide tercih yapip ogretmenlige atanacagimiz sirada hizmet gunune gore atama hicbor aciklama yapilmadan kaldirildi. Bizler zaten kopyacilar yuzunden mahdur olmusuz birde habersizce sinava bile girmedigimiz halde esitlik adi altinda herkes kpss ile atanacak deniyor. Her editlik adalet anlamina gelmiyor biz sabah 8 aksam 5 mesai yaparken gece gunduz kpss calisanlarla ayni kulvarda yaristirilmamiz esitlik mi adalet mi? Bi sucumuz varsa amennah ama hibir sucu gunahi olmayan insanlarin hayatlari neden hice sayiliyor?

 12. Herşey Hazır, memur öğretmenler sınıflarına dönüp eğitim öğretim hizmetlerinde yeralmak için KHK bekliyor…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sosyal Medyada Biz
 • YORUM