Messi’nin Adı Kuran’da Geçiyor Mu?

EDİTÖR:    28 Şubat 2016 Pazar, 14:35
Messi'nin Adı Kuran'da Geçiyor Mu?

Messi’nin Adı Kuran’da Geçiyor Mu? Milat gazetesi, Barcelona’nın yıldızı Messi’nin adının Kuran’da geçtiğini bu nedenle “önüne kim gelirse çarpıp yıkıp geçtiğini” yazdı.

Gazetenin yazarı Süleyman Karakulluk’un “Messi ismi Kur’an’da var” başlıklı yazısında, “Geçen gün yeni başladığım hatmi şerifi okurken Bakara Suresi’nin 275. ayetinegelince şaştım kaldım. Zira ayette Messi kelimesi geçiyor” ifadeleri yer aldı.

“Büyüğüm ve çok saygı duyduğum, yıllardır tanıdığım İstanbul Bağcılar Müftüsü Hasan Hüsnü Sula beyi aradım. Bu keli menin tam olarak ne anlama geldiğini ve kökünü sordum” diyen Karakulluk şunları yazdı:

“DOKUNMAK MANASINA GELDİĞİ GİBİ ÇARPMA VEYA ÇARPARAK…”

“Kelimenin kökü ‘Messe’… Dokunmak demek… Le Yemessühü illel Mutahherûn (Ona dokunamaz. Ancak temiz olanlar başka) ayetinde olduğu gibi… Messe, dokunmak manasına geldiği gibi çarpma veya çarparak dokunma anlamlarına da gelebiliyor… Ayette de böyle… Şeytan’ın çarpmasından (dokunmasından) anlamı çıkarıldığı gibi…”

Futbolcu Messi için neler söylendiğini burada tekrar etmeme gerek yok. Ancak onun, rakiplerini çarptığı, dokunarak haşat ettiği herkesçe malum” diyen Karakulluk yazısını şöyle sonlandırdı:

“ Benimkisi bir fikir jimnastiği… Sadece Pazar günü size biraz tebessüm yaptırabilmek.”

İşte o gazete:

Messi'nin Adı Kuran'da Geçiyor Mu?

Messi’nin Adı Kuran’da Geçiyor Mu?

 

Odatv

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status