Müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı atamasına FETÖ soruşturması

MEB, müdür baş yardımcısı ve müdür yardımcısı atamasında yönetici adaylarının FETÖ bağlantısı olup olmadığını araştırıyor.

EDİTÖR:    26 Ağustos 2016 Cuma, 23:40
Müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı atamasına FETÖ soruşturması

Müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı atamasına FETÖ soruşturması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tercih başvurularını geçtiğimiz günlerde almaya başladı. MEB başvuruların son gününü 26.08.2016 tarihine kadar uzattı. Müdür yardımcılığı tercih başvuruları bugün sona erdi.

MEB İLLERİ UYARMIŞTI

Milli Eğitim Bakanlığı FETÖ soruşturması kapsamında il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerini 15 Temmuz sonrası yaşanan süreçte uyararak FETÖ bağlantılı MEB personel bilgilerinin tespit edilerek bakanlığın bilgilendirilmesi, gerekli işlemlerin yapılmasını istemişti. FETÖ soruşturması ile ilgili kamuda yaşanan birinci dalga gözaltı listeleri bakanlıklardan direkt il ve ilçe müdürlüklerine oradan da okullara gelmiş ve öğretmenlere tebliğ edilerek öğretmenler açığa alınmışlardı. Şu ana kadar açığa alınan toplam öğretmen sayısı, ihraç edilen öğretmen sayısı MEB tarafından resmi olarak açıklanmazken, görevden ihraç edilecek öğretmen sayısı ve meslekten atılan öğretmen bilgilerinin yakın zamanda KHK’de yayımlanacağı Müsteşar Tekin tarafından dile getirilmişti.

YÖNETİCİ ATAMASINDA FETÖ SORUŞTURMASI

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tercih işlemlerinin bitmesinden sonra yaklaşık 12 il tercih işlemlerine onay verirken diğer iller onay aşamasında ağırdan almaktadır. Milli Eğitim Müdürlükleri bu ağırdan almanın sebebi olarak yaşanan yoğunlukları göstermektedir. Öğretmenler İçin olarak edindiğimiz bilgilere göre bazı il milli eğitim müdürlüklerinin müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tercih onay işlemlerini onaylamama ve ağırdan alma sebebi olarak FETÖ gösteriliyor.

ONAY İŞLEMLERİ 9 EYLÜL’E KADAR SÜRECEK

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitesinde yayımlanan yazıda müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı başvuru işlemlerinin 26.06.2016 tarihinde bittiği ancak başvuruların incelenme işlemlerinin 09.09.2016 tarihine kadar süreceği açıklandı. İlgili yazı için TIKLAYINIZ

İnceleme ve onay işlemlerini yapmayan, 9 Eylül tarihine kadar süreci uzatan İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin yönetici atama başvurusu yapan adayların FETÖ bağlantısı olup olmadığı, adli ve emniyet kaynaklarından soruşturulacak. Bu araştırma ve soruşturma işlemleri için MEB’in il milli eğitim müdürlerini (müdürler bizzat uyarıldı) ısrarla uyardığı bize gelen  bilgiler arasındadır.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

3 Yorum

 1. Leyla doğan

  26 Ağustos 2016 at 23:58

  Bitsin artık bu çile de atanalım . Yeter ya.

  • caner

   30 Ağustos 2016 at 14:29

   atanırsın hoca hanım merak etme idarecilik bayan işi değil derse gir çık eve git yemek yap

 2. alpaslan

  27 Ağustos 2016 at 08:23

  meb ne bilecek.bir kaç kişi birbirini gambazlayacak meb bunları idareci etmeyecek mahkemeler hak hukuk devam.neye göre hangi kriterlere göre bu belirlenmeli ve magduriyet olmamalı.Elbette bağı olanlar zaten idareci olmasın yıllarca yalan yanlış işlerle uydurdukları ayet hadislerle milletin hakkını yedler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status