Öğrencilere Belediye Başkanı İçin Slogan Ezberlettirdiler

Öğrencilere Belediye Başkanı İçin Slogan Ezberlettirdiler Denizli’de bulunan Hacı Halil Bektaş Ortaokulu  öğrencilerine “Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu anonsunu duyduğunuzda alkış tutacaksınız” talimatı verildi. Öğrencilere dağıtılacak 106 bisiklet için öğrencilere slogan ezberlettirilerek talimat verildiği iddia edildi. Hacı Halil Bektaş Ortaokulu’nda, Merkezefendi Belediyesi tarafından öğrencilere dağıtılacak 106 bisiklet için öğrencilere slogan attırıldığı, Merkezefendi Belediyesinin tişört ve şapkalarının öğrencilere giydirildiği ve “Merkezefendi Belediye Başkanı […]

Öğrencilere Belediye Başkanı İçin Slogan Ezberlettirdiler

Öğrencilere Belediye Başkanı İçin Slogan Ezberlettirdiler

Denizli’de bulunan Hacı Halil Bektaş Ortaokulu  öğrencilerine “Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu anonsunu duyduğunuzda alkış tutacaksınız” talimatı verildi. Öğrencilere dağıtılacak 106 bisiklet için öğrencilere slogan ezberlettirilerek talimat verildiği iddia edildi.

Hacı Halil Bektaş Ortaokulu’nda, Merkezefendi Belediyesi tarafından öğrencilere dağıtılacak 106 bisiklet için öğrencilere slogan attırıldığı, Merkezefendi Belediyesinin tişört ve şapkalarının öğrencilere giydirildiği ve “Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu anonsunu duyduğunuzda alkış tutacaksınız” talimatı verildiği belirtildi.

Merkezefendi Belediyesi tarafından toplamda 5 bin bisiklet dağıtımıyla ilgili Hacı Halil Bektaş Ortaokul’unda tören düzenlendi. 5 bin bisikletin 106 tanesi okulun 5. sınıf öğrencilerine dağıtıldı.

Yaşanan bu duruma tepki gösteren Eğitim-İş Sendikası Denizli Şubesi Başkanı Kadem Özbay, çocuklara ders saatinde bir saat boyunca slogan ezberletildiğini vurgulayarak;

Mikrofonla herkes bisikletinin yanına geçecek, velilerle beraber Merkezefendi Belediye Başkanımız geldiğinde alkışlayacaksınız talimatları neden verildi? Siz bu çocuklardan ne istiyorsunuz?” açıklamasını yaptı.

Eğitim-İş Sendikası Denizli Şubesi Başkanı Kadem Özbay Denizli’de yaşanan bu olayı İspanya’da, Hollandalı holiganların mültecilere para atıp, onlara şınav çektirmesine benzetti. Özbay, “Hollandalı holiganların mültecilere para atıp, onlara şınav çektirip, yerlerde süründürmesi ile ne farkı var? Bugün senin benim vergimle belediyedeki kaynakla çocuklarımıza bisiklet alanlar kendi şovlarını yapıyorlar. Ben ısrarla şunu söylüyorum. Belediyenin bisiklet dağıtmasına, park yapmasına, gezi düzenlemesine karşı değilim ama bunları kendi siyasi şovları haline getirmelerine çocuklarımızın ve velilerimizin istismar edilmelerine karşıyım. Bunun sorumlusu olup da sorumsuzca davranan bunların peşinde el pençe gezen tüm idarecileri ve milli eğitim yetkililerini kınıyorum. Milli Eğitim Müdürü’ne de bu konu hakkında sorular yönelttim ama bir cevap veren yok. Çok sert bir şekilde kınıyorum. Yazık diyorum.” açıklamasını yaptı.

Odatv

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM