Öğretmen rotasyonu 2017 yılı yazına kaldı, öğretmene rotasyon yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen rotasyonunu geçici olarak rafa kaldırdı. MEB referandum ve OHAL’den dolayı öğretmen rotasyonunu erteleme kararı aldı. Bakan İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamada öğretmen rotasyonunun önemli olduğu, yapmak istediklerini belirtmiş ancak şu anda uygulamayacaklarını vurgulamıştı. Öğretmen rotasyonu 2017 yaz tatiline kaldı.

EDİTÖR:    11 Şubat 2017 Cumartesi, 19:57
Öğretmen rotasyonu 2017 yılı yazına kaldı, öğretmene rotasyon yapılacak

Öğretmen rotasyonu 2017 yılı yazına kaldı, öğretmene rotasyon yapılacak

Öğretmene rotasyon uygulaması 2017 yılında yapılacak. Bu açıklama Milli Eğitim Bakanlığı tarafından defalarca dile getirildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu başta olmak üzere MEB’in bürokratları MEB personeli için 2017 yılında rotasyon uygulanacağını sık sık dile getirmelerine rağmen yaklaşan referandum öncesi rotasyon askıya kaldırıldı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklamasından da bu anlaşıldı; rotasyon yapmayı istiyoruz ancak şartlar müsait değil!

“ŞU ANDA” YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ

Bakan Yılmaz, öğretmen rotasyonu kaldırıldı açıklaması yapmadı ya da öğretmen rotasyonu 2017 yılında yapılmayacak açıklamasında da bulunmadı. Yılmaz’ın açıklamasında şu anda rotasyon yapılmasını düşünmedikleri ifadeleri yer alırken ogretmenlericin.com olarak aldığımız bilgiler ışığında “şu anda” kavramını açıklıyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra süren OHAL süresi halen devam ediyor, Olağanüstü Hal sürecinde tüm kurumlar belirli oranda her hususta dikkatli olmak durumundalar. OHAL içerisinde öğretmen rotasyonu yapmak istenmiyor. İkinci bir husus ise 16 Nisan 2017 tarihinde yapılması kesinleşen referandum süreci.

OHAL VE REFERANDUM

OHAL süresi ile referandum süreci Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen rotasyonu uygulanması için bir nevi engel, bu yüzden öğretmen rotasyonu da ertelendi. Yapılan açıklamalarda 2017’de öğretmen rotasyonu için kesin ifadeler yerini geciktiren ifadelere bıraktı. Bakan Yılmaz’dan sonra öğretmen rotasyonunu herhangi bir yetkili dile getirmedi. Bakanın açıklamasının da referandum ve OHAL bitiminden sonra değişeceğini düşünüyoruz.

kamu haberleri meb

2017 YAZ TATİLİNDE

Öğretmen rotasyonu ayrıntıları Milli Eğitim Bakanlığında hazır ve sürecin başlaması bekleniyor. Ana hatları ile belli olan öğretmen rotasyon uygulamasında bazı değişiklikler ve ayrıntılar ele alınacak. Tahmini olarak Mayıs ayı gibi tekrar gündeme getirilecek olan öğretmen rotasyonu da 2017 il dışı atama sonuçları sonrasında yapılacak. Temmuz ve Ağustos ayı öğretmen rotasyonuna ayrılacak.

İsmet Yılmaz

Öğretmene rotasyon uygulanmayacak

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

11 Yorum

 1. Ali ER

  12 Şubat 2017 at 16:18

  MEB şu ara referandumdan dolayı yalancı bir kuzu postuna bürünme peşinde.Tabiki de öğretmene rotasyon yapacaklar ama referandum geçinceye kadar yok deyip öğretmenleri avlama peşinde.buna av olacak öğretmenlere vah vah.

 2. Ali ER

  12 Şubat 2017 at 16:52

  Zaten yazın yapılacak .neyin haberi bu ki?

 3. Eylul Aa

  12 Şubat 2017 at 18:47

  açıktan donenler hayırlı olsun rotasyon

 4. Cuma

  13 Şubat 2017 at 20:05

  Rotasyon yarardan çok zarar verir egitim sistemimize.rotasyon haberi bile bunaltıcı.

 5. VEHBİ

  14 Şubat 2017 at 09:12

  SAYIN GENEL MÜDÜRÜM;
  KANUN 2015″ DE ÇIKTI.HALEN UYGULANMAMIŞ OLMASI HAYRET VERİCİ.PROJE OKULLARINDA BU UYGULANDI.NİYE BİZLER İÇİN DE UYGULANMIYOR.TEBDİLİ MEKANDA FERAHLIK VARDIR.ARTIK BU İŞİ UZATMADAN YÜRÜRLÜĞE KOYUNUZ.ROTASYONU İSTİYORUZ. ROOTASYONU İSTİYORUZ.
  SAYGILARIMLA.

  • Hakan Kılınç

   18 Şubat 2017 at 13:36

   Kesinlikle katılıyorum bir öğretmen olarak rotasyonu destekliyorum. Okullardaki durumu 20 yıldır aynı okulda bulunan öğretmenlerin saltanatını bilenler bilir.Rotasyon yönetmelikte olduğu gibi bir an önce uygulanmalıdır bu rotasyon a uğrayacaklar için de olumlu olacaktır.

 6. ece Sezer

  15 Şubat 2017 at 22:22

  Rotasyon sorunların çözümü değildir ve Bakanımızın beyanatı şu anda düşünmüyoruz demekle bu yılı kastediyor .Yaza kaldı diye yorumlamak yanlış .Öğretmeninin yanında olan Sayın Bakanımız heralde ne dediğini biliyor.Sürgüne hayır hic kimse bedel ödemeden zorunlu hizmetini yapmadan bulunduğu yere gelmedi .Biraz saygı ve empati lütfen

 7. Hakan Kılınç

  18 Şubat 2017 at 13:37

  Her değişikliğe karşı çıkanlar olabilir ancak 20 yıl aynı okulda çalışmış insanın veriminin düşeceğini de herkes kabul edecektir. Rotasyon bir an önce uygulanmalıdır. Teşekkür ederim

 8. sefer

  14 Mart 2017 at 09:23

  Rotasyon konusunda kesinlikle yapılmalı; Çalıştığım kurumda yerleşmiş bir Atalet yeni gelene de kültür olarak aşılanmakta ki bu durum verimi ve performansı düşürüyor…Zira bir şeyler yapmak için kolları sıvayan yeni gelen öğretmene o okuldaki yerleşik düzen; “Eski köye Yeni Adet Getirme; Biz Nelerini Gördük” gibisinden mahalle baskısını elle tutulur gözle görülür şekilde uyguluyorlar. Hem neden bu Rotasyon konusunda istemezuk der ki bir insan tebdili Mekanda Ferahlık vardır. Çalıştığım kurumda 4 yıldan fazla çalışmayan, tayin isteyip sürekli değişiklik yapan birisi olarak şunu belirtmek isterim ki; yeni ortamlar yeni yüzler yeni bir ortam gerçekten insanda çalışma azmini yeniliyor.

 9. Galatasaraylı

  17 Mart 2017 at 10:03

  Arkadaşlar; ara sınıf okutan sınıf öğretmenlerine, 4.sınıfı mezun edene kadar rotasyona uğramama hakkı verilirse okul müdürlerinin yapacağı ayarlamalar sonucunda bu öğretmenler kolay kolay rotasyona uğrayamayacak.Branş öğretmeni arkadaşlar rotasyona uğramış,sınıf öğretmenlerinin keyfi bozulmamış olur.Rotasyon sınıf ve branş öğretmenlerine eşit olmalıdır.Saygılar…

 10. ALİ ANDAÇ

  26 Nisan 2017 at 22:26

  BAKANLIK DAHA NEYİ BEKLİYOR Kİ….ROTASYONDAN ETKİLENECEK ÖĞRETMENLERDEN BİRİ OLARAK DİYORUM Kİ, ROTASYON DERHAL UYGULANMALI…OKULLARDAKİ ÇOK YILLIK ÖĞRETMEN ANARŞİSİNE SON VERİLMELİ….BAKANLIK ROTASYONU GECİKTİREREK GÜVENİNİ ZEDELEMEKTEDİR….BU KONUDA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN UYARILARINI BEKLİYORUZ.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status