Öğretmenlere Sigara Uyarısı! Dikkat!

EDİTÖR:    25 Ocak 2016 Pazartesi, 14:27
Öğretmenlere Sigara Uyarısı! Dikkat!

Öğretmenlere Sigara Uyarısı! Dikkat! Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Valiliklere gönderdiği 15.01.2016 tarihli Tütün Kontrolü Çalışmaları konulu yazıda MEB’e bağlı kurumların önlem ve tedbir alınması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Sağlık Bakanlığı, okullarda öğretmenlerin sigara içmesiyle ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını ve bu durumun rahatsızlık yarattığını vurguladı. Bunun için Sağlık Bakanlığı, MEB’den öğretmenlerin öğrencilerin görebileceği yerlerde sigara içilmesinin yasaklanmasını talep etti.

MEB, resmi yazı ile öğretmenlerin sigara içmelerine bazı yasaklar getirdi. Okul Öncesi, İlköğretim, Orta Öğretim ve bu düzeydeki tüm eğitim kurumlarının yakınlarında sigara içilmesini yasakladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Okul Öncesi, İlköğretim, Orta Öğretim Okulları ile Kültür ve Sosyal Hizmet binalarının açık ve kapalı alanlarında 4207 sayılı kanunun 2. fıkrasının uygulanmasını istedi.

 

Öğretmenlere Sigara Uyarısı! Dikkat!

Öğretmenlere Sigara Uyarısı! Dikkat!

Öğretmenlere Sigara Uyarısı! Dikkat!

 

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status