Okul öncesi eğitimin zorunlu olacağı 22 pilot il açıklandı, işte pilot iller

2017 2018 eğitim öğretim yılında 22 pilot ilde okul öncesi eğitim zorunlu olarak uygulanacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından zorunlu okul öncesi eğitim verilecek pilot iller açıklandı.

Okul öncesi eğitimin zorunlu olacağı 22 pilot il açıklandı, işte pilot iller

Okul öncesi eğitimin zorunlu olacağı 22 pilot il açıklandı, işte pilot iller

Zorunlu okul öncesi eğitim ile birlikte yaklaşık 600 bin öğrencinin anasınıfına başlaması planlanıyor. Pilot uygulamaya önümüzdeki yıl 22 il ile geçilecek olup sonrasında ise zorunlu okul öncesi eğitim tüm illerde uygulanacak. Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamalarda 2019 yılı sonuna kadar tüm illerde zorunlu okul öncesi eğitimin yürürlüğe gireceği belirtilmişti.

22 PİLOT İL İLE BAŞLIYOR

MEB zorunlu okul öncesi eğitim illeri listesinde 22 ile yer verdi. 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında 22 pilot ilde zorunlu okul öncesi eğitim başlayacak. Zorunlu okul öncesi eğitim verilecek pilot illerin listesi;

Eskişehir, Balıkesir, Kocaeli,

Mersin, Isparta, Kütahya,

Tokat, Hakkari, Şırnak,

Batman, Bingöl, Amasya,

Edirne, Tunceli,

Burdur, Erzincan, Kilis,

Kırklareli, Karabük, Kırşehir,

Nevşehir, Karaman.

OKUL ÖNCESİNE KAYIT YAŞI

Zorunlu okul öncesi eğitimde 54 ayını dolduran çocuklar kayıt yaptırabilecekler. Eylül 2017 itibari ile 54 ayını dolduran çocuklar zorunlu okul öncesi eğitime tabii olacaklar. Zorunlu okul öncesi eğitimde pilot iller uygulamaya geçtikten sonra diğer illere de bu uygulama geçiş için planlama yaptırtılacak. Zorunlu okul öncesi eğitim yaşı 54 ay ve üzeri çocuklar için geçerli olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM