Öldürülen pkk’lı Öğretmen Çıktı

EDİTÖR:    01 Mart 2016 Salı, 17:39
Öldürülen pkk'lı Öğretmen Çıktı

Öldürülen pkk’lı Öğretmen Çıktı Şubat ayında atanan Coğrafya öğretmeni Erdal Tekin, Sur’da güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada öldürüldüğü bildirildi.

Doğu ve Güneydoğu’da terör örgütü pkk’ya yönelik operasyonlar aralıksız devam ederken, Diyarbakır Sur’da güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilen bir teröristin öğretmen olduğu ortaya çıktı. 6 gün önce Sur’da güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada öldürülen pkk’lı terörist Erdal Tekin’in kadrolu coğrafya öğretmeni olduğu öğrenildi.

3 AY GÖREV YAPTI

Örgüt içerisinde ‘Zana Andok’ kod adını kullanan Erdal Tekin’in, 2015 Şubat ayında Diyarbakır Lice’de bulunan Ahmet Toprak Çok Programlı Lisesine atandığı belirtildi. Şubat ayında göreve başlayan ve 3 ay lisede eğitim veren Tekin’in Mayıs ayında terör örgütü pkkya katıldığı ortaya çıktı. YPS militanı Tekin’in pkk’nın güvenlik güçleri ile girdiği çatışmalarda yer aldığı ifade edilirken, 6 gün önce Sur’da yaşanan çatışmada öldürüldüğü belirlendi.

ÖĞRENCİLERE pkk PROPAGANDASI

Lice’ye öğretmen olarak atanan fakat terör örgütü pkk’ya hizmet eden Tekin’in, örgüt içerisinde YPS sorumlularından olduğu ve pkk’ya çok sayıda militan kazandırmaya çalıştığı tespit edildi. Okuldan ayrıldıktan 9 ay sonra çatışmada öldürülen terörist öğretmen hakkında, öğrencileri terör örgütüne katılmaya zorlamak suçundan şikâyetler olduğu belirtildi. 3 ay öğretmenlik yapan Tekin’in sınıf içerisinde terör örgütü propagandası yaptığı da daha sonra ortaya çıktı.

İHMALE SORUŞTURMA AÇILDI

Mayıs 2015’te okulu bırakarak terör örgütüne katılan Tekin’in öğretmenlik maaşının Ağustos ayı da dâhil 3 ay hesabına yattığı öğrenildi. Yaşanan bu ihmalkarlığın ise dönemin okul yöneticilerinin, Tekin’in durumunu üst yetkililere bildirmemesi olduğu dile getirildi. O dönem Tekin’in pkk’ya katıldığının bilinmesi üzerinde tutanak tutulduğu fakat üst yetkililere bilgi verilmediği belirlendi.

REZİLLİK

Ona maaş veren de ihmal yapan da pkk’lı kadar suçludur. Acilen gerekenler yapılmalıdır. Öğretmenler İçin olarak konunun takipçisi olacağız.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status