‘Papaz eriğini imam eriğine çevirme’ projesi

TUBİTAK projesi kapsamında bir okulda yapıldığı öne sürülen proje tepki topladı.

EDİTÖR:    13 Mayıs 2016 Cuma, 17:21
'Papaz eriğini imam eriğine çevirme' projesi

‘Papaz eriğini imam eriğine çevirme’ projesi

Bu proje gerçek mi? Sosyal medya başta olmak üzere nereye bakarsanız aynı konu ortaya çıkıyor. TUBİTAK projesi kapsamında bir okulda yapıldığı öne sürülen proje ses getiriyor. Projenin ses getirme sebebi “buluş” değil. Ses getirme sebebi eriklere gusül abdesti aldırarak papaz eriğinden imam eriğine çevrilmesi…

Haber sitelerinde yer alan bilgi birkaç satırdan öteye geçemiyor ancak haber siteleri tarafından içerikte yer aldığı gibi proje TUBİTAK projesi mi? Proje bir okul tarafından yapılmış ve o okulda sergileniyor. Proje ile ilgili zaten basında sadece bir fotoğraf var. O fotoğrafa baktığımız zaman öğrenci sırası üzerinde duran bir kutu, erik, proje isminin yer aldığı bir etiket gözüküyor ve projenin yanında bir kız öğrenci duruyor.

TUBİTAK

TUBİTAK

Bu proje hangi okulda hazırlanmış, basında tek bir resim var ve ayrıntı yok. Araştırmalarımızda şu ana kadar bir sonuca ulaşamadık ve elimizde sadece bu resim var. Bu proje TUBİTAK okul projesi kapsamında hazırlandıysa bu proje hangi öğretmen tarafından hazırlattırıldı ve okul onayından nasıl geçti? Bahsi geçtiği gibi yukardan atılan ve adına papaz eriği denilen erikler kutunun içinde yıkanıp aşağıdan imam eriği adı ile çıkıyorsa durum ve düşünce çok vahim.

 

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum

  1. şeyda uludoğan

    20 Mayıs 2016 at 10:44

    yok artık inanmıyorum ! bence yalan haber olabilir. İftira da olabilir. İşin aslı astarı yakında çıkar ortaya.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status