Telafi Eğitiminde Misafir Öğrencilik

EDİTÖR:    03 Mart 2016 Perşembe, 09:39
Telafi Eğitiminde Misafir Öğrencilik

Telafi Eğitiminde Misafir Öğrencilik

Telafi Eğitiminde Misafir Öğrencilik başladı. MEB Yüksekova ve Derikli öğrencileri de telafi eğitimine aldı. 9 ilçede derslere başlanırken, sisteme başvurmak isteyenler için e-Okul Bilgi Sisteminde misafir öğrenci butonu oluşturuldu.

Diyarbakır’ın Sur, Mardin’in Dargeçit ve Nusaybin, Şırnak’ın merkez ilçe, Cizre, İdil ve Silopi ilçelerinde öğrencilere telafi eğitim verilmesini sağlayan ve başka okullara nakil kolaylığı getiren MEB, iki ilçede daha öğrencilere telafi eğitim verilmesini ve nakillerinde kolaylık sağlanmasını kararlaştırdı.

KONTENJAN ŞARTI YOK

Bakanlık, sokağa çıkma yasağının olmadığı fakat teröristlerle yoğun çatışmaların yaşandığı Hakkari’nin Yüksekova ile Mardin’in Derik ilçelerinde bulunan ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilerin mağdur olmaması için diğer ilçelerdeki sistemin uygulaması için talimat verdi. Telafi derslerinden faydalanmak isteyen öğrenciler için geçici olarak e-Okul Yönetim Bilgi Sisteminde misafir öğrenci butonu oluşturulacak ve bu durumdaki öğrenciler için taban puan ve kontenjan şartı aranmayacak. Tüm derslerden hiç notu bulunmayan öğrenciler için ilgili yönetmelikler çerçevesinde telafi eğitimi yapılacak. 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerine yönelik olarak telafi eğitimlerinin yanında, üst öğrenime hazırlık, destekleme ve yetiştirme kursları da uygulanacak. Telafi programları, okulların açık olduğu günlerde, hafta içi veya hafta sonlarında gerçekleştirilecek. Bakanlık, teröristlerle yoğun çatışmaların yaşandığı bu 9 ilçede devamsızlığı bulunan öğrencilerin durumunu devamlı öğrenciler gibi değerlendirecek.

Star

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status