TEOG’da Skandal Bitmiyor. TEOG Soru Kitapçıkları Kayboldu!

Bursa’da Sabiha Köstem Ortaokulu’nda 27 Nisan 2016 tarihinde yapılan TEOG sınavları kitapçıkların kaybolması nedeni ile tam 1 saat geç başladı.

EDİTÖR:    01 Mayıs 2016 Pazar, 01:07
TEOG'da Skandal Bitmiyor. TEOG Soru Kitapçıkları Kayboldu!

TEOG’da Skandal Bitmiyor. TEOG Soru Kitapçıkları Kayboldu!

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı ikinci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Merkezi Sınavları 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde yapıldı.

TEOG sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konuşulmaya başlanmadan TEOG hakkında ortaya çıkan haberler can sıkmaya devam ediyor.

SORU KİTAPÇIKLARI KAYBOLDU

Bursa’da Sabiha Köstem Ortaokulu’nda yaşanan olay hayretler içerisinde bıraktı. 27 Nisan 2016 tarihinde yapılan TEOG sınavları tam 1 saat geç başladı.

Saat 09:00 da başlayıp 12:00’da bitmesi gereken TEOG sınavı 1 saat gecikmeli başladı ve 1 saat geç bitti. Bursa’da ortaya çıkan bu skandal kafalarda “soru sızması, kopya” soru işaretleri oluşturdu.

Bursa’ya özgü haber sitesi Kent16’nın haberine göre olay Sabiha Köstem Ortaokulu’nda yaşandı. TEOG soru kitapçıkları 27 Nisan Çarşamba günü yapılan TEOG Sınavı öncesi kayboldu. Bu yüzden sınav geç başladı.

Bursa Osmangazi Sabiha Köstem Ortaokulu 8.sınıf öğrencileri 27 Nisan 2016 çarşamba günü yapılan TEOG Sınavı’na 09.00 yerine saat 10.00’da başladılar.

‘SINAV GÜVENİRLİĞİ KALMAMIŞTIR’

Okul idaresi tarafından sınavın geç başladığı doğrulandı. Soru kitapçıklarının kaybolmasından dolayı okul idarecilerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bilgi verdikleri belirtildi. Okul idaresi daha fazla bilgi vermekten kaçındı. 

Peki, kaybolan soru kitapçıkları neredeydi? Kitapçıklar nereden çıktı? Bu konuda okul idaresi ya da yetkililerce bir açıklama yapılmadığı belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmayacağını www.ogretmenlericin.com olarak takip edeceğiz.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Bursa’daki sınavların güvenirliği kalmamıştır” vurgusu yaptı. Türkoğlu, “Bursa İl Milli Eğitim yönetiminin liyakat sorunu apaçık görülmektedir. Sorumluların bir an önce hesap vermesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status