Yaygın Eğitim Kurumlarının Dikkatine!

EDİTÖR:    17 Ocak 2016 Pazar, 15:20
Yaygın Eğitim Kurumlarının Dikkatine!

Yaygın Eğitim Kurumlarının Dikkatine!

Yaygın Eğitim Kurumlarının Dikkatine! Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Yaygın Eğitim Kurumlarını uyardı.

Uyarı aşağıdadır;

MERNİS kaynaklı kayıtların tamamlanması

Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminde (MERNİS)  yapılan çalışma nedeni ile yaygın eğitim kurumlarımızca e-Yaygın Otomasyon Sistemine 08.10.2015 ve 25.10.2015 tarihleri arasında kursiyer kayıt işlemleri gerçekleştirilememiştir.

Genel Müdürlüğümüzün http://hbogm.meb.gov.tr/e-yaygin/detay.php?id=43 adresinden 16.10.2015 tarihinde İl Millî Eğitim Müdürlüklerine duyuru yapılmış ve kurs başlangıç tarihleri bu tarih aralığına gelen kurslar için sisteme sonradan kursiyer kayıt işlemi yapılacağı duyurulmuştu.

Bu nedenle mevzuat gereği kayıt sürelerine uyulabilmesi için kurs başlangıç tarihi 01-25 Ekim 2015 tarihleri arasında olan ve kursiyer kaydı yapılamayan kurslara kursiyerlerin kayıtlarının yapılması için e-Yaygın Otomasyon Sistemi kayıt işlemleri ekranı 11.01.2016 tarihinde açılıp 15.01.2016 tarihinde mesai bitiminde kapatılacaktır.

İlgili kurumların hiçbir aksamaya sebep vermeden, İl Milli Eğitim Müdürlükleri takip ve kontrolünde, belirlenen süreler içerisinde gerekli işlemleri tamamlamaları gerekmektedir.

Konu ile ilgili 08/01/2016 tarihli ve 266450 sayılı resmi yazımız İl Millî Eğitim Müdürlüklerine gönderilmiştir.”

Yaygın Eğitim Kurumlarının Dikkatine!

Yaygın Eğitim Kurumlarının Dikkatine!

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status