Yusuf Tekin; devletine, milletine düşman öğretmenleri meslekten ihraç ettik

Müsteşar Yusuf Tekin MEB’de ihraçlar hakkında açıklamalarda bulundu. Müsteşar Tekin’in açıklamasında meslekten ihraç edilen öğretmenleri devlet ve millet düşmanı olarak nitelendirmesi dikkat çekti.

EDİTÖR:    23 Kasım 2016 Çarşamba, 16:49
Yusuf Tekin; devletine, milletine düşman öğretmenleri meslekten ihraç ettik

Yusuf Tekin; devletine, milletine düşman öğretmenleri meslekten ihraç ettik

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin MEB’den ihraç edilen personeller hakkında açıklamalarda bulundu. Tekin açıklamasında meslekten ihraç edilenler hakkında devletine ve milletine düşman kişiler olduğu vurgusu yaparken, öğretmenlerin emeklerinin bu kişiler tarafından gasbedilmesine izin verilmeyeceğini açıkladı. Tekin 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle bir araya geldiği öğretmenlerle görüşmesinin yararlı olduğunu da ifade etti.

İTİBAR SUİKASTİ YAPILDI

Müsteşar Yusuf Tekin 15 Temmuz hain darbe girişiminde sonra yürütülen soruşturmalarda meslekten ihraç edilenlerin MEB’in itibarına suikast düzenlediklerini açıkladı. FETÖ ile bağlantılı olan MEB personellerinin mesleklerini terörün hizmetine sunduklarını belirten Tekin, devletine, milletine düşman olan personelin MEB’den ihraç edildiğini açıkladı.

KUTLU MÜCADELE

Başkent Öğretmenevinde 81 ilden davet edilen öğretmenlerle beraber kahvaltı programına katılan Müsteşar Tekin, yılda bir kez dahi olsa öğretmenlerle bu şekilde bir araya gelmenin imkanını bulduklarını ifade etti. Tekin, 24 Kasım münasebetiyle yapılan toplantıda Öğretmenler Meclisi’ni topladıklarını belirtti. Bir milyonluk bir MEB ailesinin emeklerinin boşa gitmesini isteyenlerin olduğunu, onların bu uğraşlarını engellemek için mücadele ettiklerini belirten Müsteşar Yusuf Tekin, 15 Temmuz sürecinden sonra da mesleğini terör örgütünün hizmetine sunanlarla yoğun bir mücadele verdiklerini açıkladı. Mücadele sürecinde amaçlarının öğretmenin itibarını, onurunu korumak olduğunu ifade eden Tekin, bu kutlu mücadelede öğretmenlere yardımcı olmaya çalıştıklarını açıkladı.

İHRAÇ EDİLENLER DEVLET, MİLLET DÜŞMANI

Tekin konuşmasının büyük bir bölümünde FETÖ mücadelesine değinirken, FETÖ bağlantısı olup MEB’de ihraç edilenleri milletine ve devletine düşman kişiler olarak nitelendirdi. Tekin, MEB’de ihraç edilenlerle birlikte mevcut öğretmenlerin emeklerini kimsenin gasbetmesine izin vermeyeceklerini açıkladı.

Öğretmenler İçin

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

45 Yorum

 1. Sendika Müstefisi

  23 Kasım 2016 at 17:11

  Bu kalitatif ölçümü(vatan-millet düşmanlığı) nasıl yaptı acaba ??? sn.müsteşarın elbette kendi görüşüdür ve sadece kendini bağlar. Çünkü, suçlu-suçsuz tüm ihraç ettiklerinin gıyabında zan’da bulunuyor! Yargılanmadan ihraç edilmemiz bu değerlendirmeyi boşa çıkarıyor!Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmazmış aynen öyle de; siyasi refleksle yapılan ihraçlardaki subjektif kriterler de eğri bir cetvel hükmündedir!

 2. Adalet

  23 Kasım 2016 at 17:12

  Yargılamayı kim yaptı. Nasıl bu sonuca ulaştı biz. Yasal yardım yaptım diyen siyasetçiler bi şey olmazken yasal sendikadan dolayı bir yıl önce istifa etmeme rağmen ogretmenlikten ihraç ettiniz. ettiniz Rabbim seni senin adaletin le yargilasin

 3. Gül

  23 Kasım 2016 at 17:48

  Beni ihraç edenide Allah ahirette yargılamadan cehenneme koysun inşallah 2014 yılında sendikadan istifa etmeme rağmen ihraç edildim başkada bu örgütle hiçbir ilişkim yok. Tarih bu yapılanları unutmayacak.

 4. Mehmet

  23 Kasım 2016 at 17:53

  Eşimle mesleğimiz hukuksuzca elimizden alındı. Anaokuluna giden oğlum(bu arada parlak zeka) bu sabah bana “Büyüyünce ne olacam biliyormusun baba” diye sordu. Ne olacaksın yavrum dedim. Cevap: “Büyüyünce kötü kalpli insanların kalplerini düzeltecek bir araç yapacam” dedi. Sizi Allaha havale ediyorum

 5. Kalbını açıp içine mi baktın

  23 Kasım 2016 at 17:54

  Allah elbet görüyor herşeyi , haksız yere uydurma kriterlerle ihraç et sonra hakaret et ! Ne güzel dimi ! Allah’ın da bir hesabı var elbet can yakan canının yanacağı günü beklesin !

 6. ulkucu magdur

  23 Kasım 2016 at 18:14

  Editör Notu: Yorumlarımızı fevri yazmayalım.

  • Sely

   24 Kasım 2016 at 10:57

   Haklısınız öfkeyle kalkan zararla oturur sabretmek lazım bence Sayın Tekin bütün ihraç edilenleri kastetmiyor bunların içindeki gerçek hainler için söylüyor sabretmek lazim

 7. Masum

  23 Kasım 2016 at 18:25

  Milli Eğitim Bakanı bile istemeyerek attık dedi ya müsteşar allahtan korkun. Gerçi alıştık artık ağaç köküne vatan haini ama hiç üstümüze almadık vicdanımız rahat çevremiz bizi biliyor siz bilmrsnizde olur.şimdi anladım Reisi yanlış yönlendiriyor sunuz.

 8. Teacher

  23 Kasım 2016 at 18:26

  Yanlışınız var Sn.müsteşar, ben ve eşim vatan haini, devlet düşmanı değiliz.. Bilâkis bu şanlı devlet için canını verecek ve yapılan her şeye rağmen sizin için bile hayır dua edecek kadar da vatanını seven insanlarız. Sui zannınız Rabbimle sizin aranızda bir hesap olarak ahirete kalsın.

 9. Mahur Beste

  23 Kasım 2016 at 18:31

  Mikrofon sizde sizin soylediklerinizi toplum duyuyor, bizim dualarimizi da Rabbim. Bakalım sonuç ne olacak. Vatana millete düşman tek eylemimi gösterebilirseniz asın beni.

 10. Magdur

  23 Kasım 2016 at 18:37

  Ben asla vatanima ve milletime ihanet etmedim sizin izin verip kurulmasina izin verdiginiz altinda imzaniz bulunan kurulus belgesi okullara teblig edilen istifa ettigimiz sendika yuzunden ihrac edildik.az once edevletten adli sixil kaydini yine aldim tertemiz hicbir dava sorusturma yok ozluk dosyamda bir uyari bile yok Allah buyuk elvicdan…

 11. Uğur

  23 Kasım 2016 at 18:37

  Ya kanıtla Allah ini seversen kanıt sendika ise deki sendikanın şu faaliyetine katıldı de.Savcı hakim daha iddianame hazırlayamıyor çünkü ortada suç yok .Vatan hainliği mi? Diğer tarafta Allah sorsun sana .Bu kadar olmaz ya .Yazık sana yazık hakkıyla ekmeğini kazanmış bu öğretmenlerin girdigin rızık haramına .Bu vatan seni hatırlayacaktır.Bunları tek tek aklina yazıyor bu insanlar.Ya bu dünyada ya da diğer dünyada bunun altindan nasıl kalkacaksın çok merak ediyorum.Dün ağlaya ağlaya çagırmiyirmuydunuz .Bizimle alakası olmayan işleri bize nasıl yıkarsınız.Vicdan ne biliyormusunuz.Devlet özel kurum gibi yonetemezsiniz efendi.Azıcık akli selim konuş.Oturduğun mevkinin hakkını ver.

 12. A

  23 Kasım 2016 at 18:42

  Aaaah ah… bunu sol zihniyet yapsa neyse… ama muhafazakar ,benden saydigim oy verdigim yapinca dinim,vatanim,milletim adina cok uzuluyorum.darbenin tersi olsaydi belki vatanimiz cok cok zor durumda kalacakti ,mustesarim caniniz sagolsun.biz bi sekilde geciniriz.hain de oluruz.yeterki bu vatana rabbim zeval vermesin.

 13. Adalet

  23 Kasım 2016 at 18:49

  Editör bu konuda ne düşünüyorsunuz. Müsteşarıda mı yanlış bilgilendiriyor lar?

  • Editör

   23 Kasım 2016 at 20:00

   Uygulanan ile Bakan’ın açıklamaları arasında tutarsızlık var. Bakan’ı yanlış yönlendiriyorlar demiştik. Anlaltmak istediğimiz buydu.

 14. reliast

  23 Kasım 2016 at 18:54

  Eğer ben devlet millet düşmanı isem, devletimin aleyhine çalışmış isem Allah beni kahretsin. Yok eğer değilsem Allah sizi çoluk çocuğunuz ile kahreylesin. Amin deyin hadi…

 15. Masum

  23 Kasım 2016 at 18:54

  Sayın editör nerelerdesiniz hayırlı haberler yok mu

  • Editör

   23 Kasım 2016 at 20:00

   Yorumlarınızın hepsini tek tek okuyoruz merak etmeyin. Bilgi aktarma zamanımız geldiğinde de açıklarız.

 16. Selim

  23 Kasım 2016 at 19:18

  Yargılanmadan ön yargılarla ınsanlara suçunu bile söylemeden ihraç edin sonra nediyelim size allah büyük

 17. Sevim

  23 Kasım 2016 at 19:24

  Asla benim kardeşim ihanet etmez edemez ne aile teebiyesi ne vatan gorev azmi ne bayrak ne millet sevgisi sayin müsteşar bilemez!!!!

 18. ipek

  23 Kasım 2016 at 19:36

  Keske sorup sorusturup atsaydiniz.Benim ne kadar vatansever oldugumu calistigim okul,mesai arkadaslarim ,ogrencilerim bilirken devlet dusmanlarini attik demenin adi iftiradir.Benim meslegimi nasıl askla yaptigima herkes sahit sayin mustesar.Senin sahidin benim istifa ettigim tek bir faaliyetine katilmadigim sendika mi?

 19. Emine

  23 Kasım 2016 at 19:44

  Aptalca sebeplerden insanları atıp, sonra sırtta taşınamayacak iftiralarda yaftalıyorsunuz.bu örgütün ne tabanındayım ne yanında yöresinde dindar biri bile değilim hatta sizin dininizin ateistiyim . Hakkımdan asla vazgeçmeyeceğim

 20. Mebmagdur

  23 Kasım 2016 at 20:00

  Sayın müsteşar sizin bu söylediklerinizi hiç üstüne almıyorum ben her zaman vatanımı milletimi seven bir insan oldum benim çevremdeki herkes bunu bilir ben her zaman aldigim ucreti hak etmeye vatan millet sevgisiyle dolu durust caliskan bilime wgitima inanan cocuklar ytistirmeye calistim siz nasıl karar verdiniz benim vatan haini olduğuma ekmegimizle meslegimizle cocugumun ruzkiyla oynadiniz simdi de onurumla oynuyorsunuz siz hakimmisiniz yargılama makamımızsınız size hakkımi helal etmiyorum allah sorsun insallah bunları allah var ahiret var saygılarımla…

 21. Ismail

  23 Kasım 2016 at 20:23

  Herkes karsisindakini kendisi gibi bilirmis mustesar bey. Ne yazik ne yazik bu insanlarin vatan sevgisini siz nereden bileceksiniz vatanini en cok seven isini en iyi yapandir. Bu ihrac edilen ogretmenlerin hicbirisi sicili bozuk ceza almis insanlar degil. Ben de siz burokratlarin ihraclara karar verenlerin vatana ihanet icinde oldugunu dusunuyorum cunku ohrac edilenler bu ulkeye en cok hizmet edenlerdir bu ulkeye en cok calisan kisilerdir. Hakkimi her iki dunyada da helal etmiyorum rabbim bizi dusurdugunuz durumlarin daha beterine sizleri dusursun

 22. Masum

  23 Kasım 2016 at 20:35

  Arkadaşlar o kadar içim yanıyorki tam beddua edecem fetöcülere benzememek için etmiyorum Allâha yalvarıyorum biran önce yaptıkları hatalardan dönsünler diye dua edelim beddua değil bütün yüreğimizle kuldan değil bu allah tan isteyelim tüm dilek dualarını okuyalım.ısrarla allah tan isteyelim. Lütfen ne kadar içimiz yansada beddua değil dua edelim.

 23. Murat Ateş

  23 Kasım 2016 at 20:52

  Sayın müsteşarı ihraçların yapıldığı Eylül ayından beri takip ediyorum.Öğretmenleri 2012 yılından beri takipteyiz.Listeyimiz hazırdı zaten ihraç zamanı da verdik demişti.Başbakanlığa dersanelerin kapatılması sürecinde bu yapıdan kurtulma ile ilgili brifink verdik demişti.Çünkü TEOG sınavları yapılamasın diye rapor alan öğretmenler vardı diyor.Yönlendiren kesinlikle Yusuf Beyin kendisi.Canı sağ olsun devletimi ondan daha çok milletimi ondan dağa çok seviyorum.Müsteşar bey insaf lütden

 24. Furkan

  23 Kasım 2016 at 21:41

  Arkadaşlar yarın öğretmenler günü. Öğrencilerimizden ve mesleğimizden uzak olsak da bizler öğretmeniz. İnşallah bu mesleğimizden ve öğrencilerimizden uzak olduğumuz ilk ve son öğretmenler günümüz olur. Şimdiden öğretmenler gününüz kutlu olsun. Allah bizim vatanımızı da milletimizi de çok sevdiğimizi biliyor.

  • Teacher

   23 Kasım 2016 at 23:45

   Duanıza içtenlikle amin diyorum sn.hocam. Bugün oğlumun öğretmeni için bir pp sunusu hazırladım 24 Kasımda kutlama yapacağız inşallah, nasıl hüzünlendim anlatamam. Mesleğini aşkla yapan,vatana evlat yetiştirdiğinin bilincinde olan tüm meslektaşlarımın öğretmenler günü kutlu olsun. Üzülmeyin demiyorum çünkü imkânsız ama yıkılmayın çünkü tekrar sınıflarımıza döneceğiz inşallah.

 25. vatansever

  23 Kasım 2016 at 22:29

  Sayın müstesarımız sayesinde bir şey daha öğrendik,devletimize ve milletimize düşman olduğumuzu!şimdi neden ihraç edildiğimi daha iyi anladım ,devlete ve millete bağlılık nedir bilmiyorlar sanırım bilseler böyle bir iddiada bulunmazlardı.

 26. RAhmet

  23 Kasım 2016 at 22:50

  Yarab sen herseyi goren ve isitensin zalinlerin kalplerini yumsat sen mazlumlara yardimcu ol 40 yildir vatanseverdik

 27. Ahmet

  23 Kasım 2016 at 22:52

  Sizde bzim dustgmz duruma dusersnz Indiana bigun

  • magdur

   25 Kasım 2016 at 21:52

   Sayin müsteşar Bey,Devlet gücünü arkaniza alarak yargısız infaz yapıyorsunuz. Yasal Bankaya hesap actiranlar, sendikaya üye olanlar ,istifa edenler ihrac edilip vatan haini ilan ediliyorsa o sendika ve bankanın kurulusuna izin verenler imza alanların ne olması gerektiğini takdirlerinize sunuyorum.sizleride YÜCE RABBİME HAVALE EDİYORUM.

 28. Sely

  24 Kasım 2016 at 00:16

  Evet gerçekten fevri yorum yapmak istemiyorum ben vatanımi milletimi seviyorum hiçbir zamanda ihanet etmedim bunu çok iyi biliyorum öğretmenler gününde bari yapmayın ne olur yaralamayin bu kadar insanı yazık değil mi? Her şeyle suçlayabilirsiniz ama vatanını sevmemekle bari suçlamayin.İçim yandı bu haberi okuyunca ellerin titriyor yorumu yazarken.Olsun hepinizin öğretmenler günü kutlu olsun.Sıkmayın canınızı elbet hak yerini bulur.

 29. C

  24 Kasım 2016 at 00:20

  HEPIMIZIN OGRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN MAĞDUR VE MAZLUM ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM… ZULMÜN ÖMRÜ AZDIR…COCUKLLARIMIZIN GELECEGI IÇIN SABREDIP DIRENMELIYIZ…

 30. Mağdurbiröğretmen

  24 Kasım 2016 at 00:21

  Sayın Müsteşar 20 ay once istifa etmiş olan annemi sorgusuz ihrac ettiniz.50 yaşini aşmış annem devlet vatan düşmanı olduğu için mi 2.bölüm Tarih okumaya çalışıyordu.Osmanlica kurslarına gidip geçmişini öğrenmeye çalışiyordu.Annemle beraber 15 Temmuz gecesinden beri meydanlardaydık.Annem beni çok şükür vatanina milletine bağlı bir evlat yetiştirdi.Siz vatan haini diyebilirsiniz ama biz ve yakın çevremiz annemin mağdur olduğunu biliyoruz.5 aydır annemin gözyaşı dinmiyor.İnşallah hesaplaşma ahirete kalmaz da sizler yanlışın farkına varırsınız .Mağdur evlatları elbet bir gün bunun hesabını sizlere soracaktır.

 31. Sevim

  24 Kasım 2016 at 07:16

  Dikkat ederse buyuklerimiz devletimiz reisi cumhurbaşkanı miz sadece iman dedigi tabaka temizlenmis. Hepsi allaha havale ediyor hala anlamiyorlarya ne diyelim….

 32. Ayse

  24 Kasım 2016 at 10:00

  Ağlıyorum ve sadece dua ediyorum.Sayın ediyorum güzel bir haber verin yaşama sevincimniz bitti.yaşayan ölüler gibiyiz.sayın ediyorum hep sizi takip ediyorum acaba bu kriter olayindan vazmi gecildi

 33. Sevdalıöğretmen

  24 Kasım 2016 at 11:36

  HİÇKİMSENİN DEDİĞİ UMRUMDA DEĞİL SADECE BEN HAKKIMI EMEKLERİMİ İSTİYORUM. BU NASIL BİR CEHALETTİR ALLAHIM HERKESİN GÜNAHINA GİRİYOSUNUZ YAPMAYIN ARTIK ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSENİZ KARDIR DAHA FAZLA KUL HAKKINA GİRMEYİN CİĞERİM YANIYO ARTIK ÖĞRENCİLERİMİ İSTİYORUM

 34. Mebmagdur

  24 Kasım 2016 at 11:44

  TUM MAZLUM MAĞDUR HUZUNLI KEDERLI AĞLAYAN DUA EDEN OGRENCILRINI OZLEYEN HER AN SESSIZCE CIGLIK ATAN GÖZYAŞI DÖKEN DEGERLI SABIRLI ILME BILIME EGITIME INANAN MESLEKTASLAROMIN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ CANI GÖNÜLDEN TEBRIK EDIYORUM. ALLAH BÜYÜKTÜR…

 35. sedat

  24 Kasım 2016 at 12:07

  bizim vatanseverliğimizin zekatı sizde yoktur. (Düzenlendi; yorumunuza dikkat ediniz, yasal olarak sıkıntı yaşarsınız)

 36. Mamoste

  24 Kasım 2016 at 14:05

  Müsteşar aslında şunu demek istiyor: Bizden olmayanları ihraç ettik. Ben müsteşardan daha fazla vatanımı seviyorum. Çünkü bu vatanda yaşayan herkesi olduğu gibi kabullenip saygı duyuyorum. Müsteşar ve müsteşar gibiler ise sadece bir kesimi seviyor. Şimdi kim daha vatansever?

 37. can

  24 Kasım 2016 at 14:33

  bence bunun milli eğitim bakanının koltuğunda gözü var.cumhurbaşkanının dikkatini çekmeye çalışıyor:))

 38. Öznur sahin

  25 Kasım 2016 at 00:16

  “Devletine milletine dusman ogretmen”i ihraç ettik …Allah Allah ne günlere kaldık.. istiklal marşını dinlerken kanı çekilen..onsekiz martlar da hüngür hüngür ağlayan ..görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan ben devletimin izni ile kurulmuş bi sendikaya sırf bazi insanların arsiz baskısına bi son vermek için üye olmuş hamilelik doğum süreçleri derken istifası gecikmiş ama bir yıl önce istifa etmiş ben ihraç edildim en agrima giden terörist diye adım gazeteler de basilmasi oldu bu bayrağa bu vatana can kurban..ben bu vatana olurum sayin mustesar mesleğimi de kurban eder vatan sağolsun derim peki ya siz bırakın canınızı o çok sevdiginiz koltugunuzu bırakabilir misiniz ? Vicdan lütfen

 39. mağdurrrrr

  27 Kasım 2016 at 14:14

  hukuk devletinde ben kafama göre kriter kafama göre tarih koyuyorum olur mu?ben yasal olarak verdim diyenlere bişey yok yasal sendika üyelerine ihraç var.tarih sizi nasıl yazacak acaba

 40. İsmail ismail

  11 Aralık 2016 at 11:12

  Yargı kararı olmadan siz nasıl o kadar insanı devlet millet düşmanı ilan ediyosunuz siz kendinizi yargının yerine nasıl koyabilirsiniz bu güzelim ülkenin eğitimi siz ve sizin gibilerin elinde ise çok yazık
  Bu dünyanın üstü varsa altıda var

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status