Yusuf Tekin; sözleşmeli öğretmen mülakatı hakkında açıklama yaptı

Sözleşmeli Öğretmen sözlü mülakatı sonrası basında yer alan haberlerin haksızlık yaptığını belirten Müsteşar Yusuf Tekin, sözlü mülakat komisyonunda yer alan ve gece gündüz çalışan MEB personeline teşekkür ederek sözlü mülakat için açıklamalarına devam etti.

EDİTÖR:    07 Ekim 2016 Cuma, 01:07
Yusuf Tekin; sözleşmeli öğretmen mülakatı hakkında açıklama yaptı

Yusuf Tekin; sözleşmeli öğretmen mülakatı hakkında açıklama yaptı

MEB’in tekrar uygulamaya koyduğu sözleşmeli öğretmen ataması için bu sene yapılan sözleşmeli öğretmen sözlü mülakat sınavı gündemdeki yerini koruyor. TBMM gündemine taşınan sözleşmeli öğretmen mülakatı konusunda Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin açıklamalarda bulundu. Tekin: Haksızlık yapılıyor!

KOMİSYONA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kamudan haberler içerisinde sözleşmeli öğretmen mülakatı için yapılan eleştirilerin haksız olduğunu belirten Yusuf Tekin, sözleşmeli öğretmen mülakat komisyonlarında görev alan yaklaşık 1000 kişiye emekleri için teşekkür etti. Mülakat komisyonunda görev alan kişilerin gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını vurgulayan Tekin, komisyon ve sorular hakkında mesnetsiz eleştiriler yapıldığını belirtti. Sözlü mülakat komisyonu için çabalayan komisyon üyelerine teşekkür ederek haklarının ödenemeyeceğinin altını çizdi ve helallik istedi.

Sözleşmeli öğretmen sözlü mülakat takvimi kapsamında bir aylık süreçte yaklaşık 60 bin öğretmen adayının mülakata katıldığını vurgulayan Yusuf Tekin, MEB personel ailesinin en fedakar kitle olduğunu belirtti. Tekin, sözlü mülakatta düşük not alınmasının normal olduğunu ifade eden açıklamalarda bulundu.

TEKİN: MÜLAKATIN DOĞASI BU!

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin açıklamasında mülakat sınavının doğası gereği bazılarının düşük not aldığını belirtirken yine bazı öğretmen adaylarının da yüksek not aldığını ifade etti. Tekin, MEB’i zan altında bırakan kamu haberlerde ve basında yer alan speküle edilen soruların MEB’in sözleşmeli öğretmen mülakat soruları havuzunda yer almadığını belirtti.

MÜLAKAT UYGULAMASI

Müsteşar Yusuf Tekin açıklamasında sözleşmeli öğretmen mülakat uygulamasında adaylara imza karşılığında iki adet soru zarfı çektirildiğini, sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatına giren adaylara çektikleri bu zarflardaki sorular üzerinden değerlendirme yapıldığını açıkladı.

UYARI:  www.ogretmenlericin.com olarak aktif url verilmeden haber kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır. Aktif url verilmeden alıntı yapan sitelere uyarı yapılmayacak ve yasal işlem başlatılacaktır.

4 Yorum

 1. aydın

  8 Ekim 2016 at 10:05

  ya lüfen fazla konusupta milletin sabır kat satısını arttırmayın kendi gibi düşünen insanları torpil yaparak atamak istiyonuz.utanmadan haksızlık yapmadık diyosunuzbu kadar millet aptal siz haklısınız.3 gün sonra kapılarına gelirken o kapıyı yüzünüze çarpıldığında anlarsınız.

 2. ahmet doğan

  10 Ekim 2016 at 15:26

  NORM FAZLASI SINIF ÖĞRETMENLERİNDEN YAN ALANI TÜRKÇE OLANLAR BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ YAPARAK HEM NORM FAZLASI SINIF ÖĞRETMELERİ BİRAZ ERİTİLMİŞ OLUR.HEMDE 5.SINIFLARDA İNGİLİZCE VE TÜRKÇE İHTİYACI İÇİN TÜRKÇE ÖĞRETMEN İHTİYACI KAPATILMIŞ OLUR.

 3. ahmet doğan

  10 Ekim 2016 at 15:27

  BAKANLIK BU ÖNERİMİ BİR DÜŞÜNSÜN DERİM…NORM FAZLASI SINIF ÖĞRETMENLERİNDEN YAN ALANI TÜRKÇE OLANLAR BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ YAPARAK HEM NORM FAZLASI SINIF ÖĞRETMELERİ BİRAZ ERİTİLMİŞ OLUR.HEMDE 5.SINIFLARDA İNGİLİZCE VE TÜRKÇE İHTİYACI İÇİN TÜRKÇE ÖĞRETMEN İHTİYACI KAPATILMIŞ OLUR.

 4. atakan

  11 Ekim 2016 at 15:13

  sınavdan alınan ve mülakattan alınan sonuçları yan yana koyup incelediğinde teşekkür etmekte ne kadar haklı olduğunu görürsün sayın müşteşar. Ahirette görüşmek üzere.Hakkımız haram olsun.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır, Aktif URL Şeklinde Kaynak Gösterilmeden İçeriklerin Alınması Yasaktır.

DMCA.com Protection Status