Okul öncesi zorunlu eğitim yaşı belirlendi, MEB’den anasınıfı yazısı

2017-2018 eğitim öğretim yılı ile birlikte seneye okul öncesi eğitim zorunlu hale geliyor. Dört buçuk yaştan itibaren ise (54 aylık) öğrenciler zorunlu olarak ana sınıflarına gitmeye başlayacaklar. Okul öncesi zorunlu eğitim yaşı da MEB tarafından açıklanmış oldu.

Okul öncesi zorunlu eğitim yaşı belirlendi, MEB’den anasınıfı yazısı

Okul öncesi zorunlu eğitim yaşı belirlendi, MEB’den anasınıfı yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı tüm illere ve kurumlara okul öncesi eğitimde adrese dayalı kayıt konusunda yazı gönderdi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda 2017-2018 eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitimde %100 okullaşmanın sağlanması için gerekli adrese dayalı iş ve işlemlerin yapılmasına dikkat çekildi.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ZORUNLU

2017-2019 orta vadeli program okul öncesi eğitimin zorunlu hale getirildiği belirtilirken, zorunlu eğitime geçişle birlikte okul çağında yer alan öğrencilerin okullaştırılması uygulaması kapsamında değerlendirilmesi istendi. E-okul sistemi üzerinde 54 ay ve üzeri çocukların bilgilerinin yer aldığı belirtilen yazılı açıklamada okul tespit planlamasına okul öncesi eğitim kurumlarının da dahil edilerek iş ve işlemlerin yürütülmesi gerektiği ifade edildi.

2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren 54 ay ve üzeri çocukların okullaştırılması uygulamasında gerekli tedbirlerin alınarak okula kayıtlarının sağlanması gerektiği belirtildi.

Okul Öncesi Resmi Yazı

Zorunlu okul öncesi eğitim resmi yazısı için TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

16 yorum

 1. özelde gündüz bakımevine devam edenler devlete mi geçmek zorunda?tam gün anaokulu yokki ne yapıcaz calısan anneler olarak bu cok kötü bence o zaman tam gün okullar acılsın bu ne?
  kadın istihdamı nasıl artacak

 2. anaokulu kayıtları başladı ama bilgi aldığımız okul anaokulu zorunlu hale gelmediğini söylüyor ve yıllık 540 tl aidat ve diğer malum malzemeler isteniyor. şuan kayıt yaptıktan sonra zorunlu olma durumu olabilir mi? zorunlu olursa ödene ücret ne olacak? lütfen bilgi?. doğum tarihi 27.01.2012, son olarak kardeş kontenjanı diye bir durum var mı? büyük kardeşin okuluna kayıt yaptırılma durumu yani (adrese göre farklı bir okula çıkarsa)

 3. Evet zorunlu ama bu seneki kayıt parası 540 tl ama zorunlu bide kolaylık saglarız efendim 4 taksite böleriz çünkü zorunlu

 4. Benim oğlumun ayı tutuyor gitmek için ama burdaki okul kurayla alıyo madem zorunlu okul neden böyle bişey yapıyo acaba bakanlığa şikayet mi etmek gerekiyo

 5. 13 mayıs 2013 doğumlu oğlumu kapsarmı acaba?
  13 eylül 2017’de tam 52 aylık olmuş oluyor.

  • 30 Eylül tarihini baz alarak hesaplamanız gerekir. 54 ay ve üzeri (55, 56, 57, …) çocuklar kayıt edilecek. Oğlunuz için kayıt zorunluluğu bulunmamakta.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM