Aday öğretmene nöbet görevi verilebilir tutumu yanlıştır

Aday öğretmenlere nöbet görevi verilmesi hususunda sorular alıyoruz. Aday öğretmenlere bağımsız olarak nöbet görevi verilemez.

Aday öğretmene nöbet görevi verilebilir tutumu yanlıştır

Aday öğretmene nöbet görevi verilebilir tutumu yanlıştır

Aday öğretmenin nöbet tutup tutmayacağı hususundaki soru yeni atanmış birkaç aday öğretmen tarafından bize soruldu. Bu soruyu sormalarındaki gerekçeyi iki seçenekte değerlendirelim.

Birincisi;

Aday öğretmene zorla mı nöbet tutturulmaya çalışılıyor?

İkincisi;

Aday öğretmen isteği ile nöbet tutup ücret mi almak istiyor?

Hangisini ele alırsak alalım çıkan sonuç aynı. Aday Öğretmen Nöbet Tutamaz, Aday Öğretmene Nöbet Tutturulamaz, Aday Öğretmen Nöbet Tutmaz.

Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Yönerge 02.03.2016 tarihli ve 2456947 sayılı makam oluru İle yürürlüğe girmişti. Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Yönerge‘de İKİNCİ BÖLÜM, Yetiştirme Süreci ile Görevliler ve Görevler başlıklı bölümün, Yetiştirme Süreci alt başlığın 5.maddesinin 3.fıkrasında açıkca “Aday Öğretmene Nöbet Görevi Verilemez” ibaresi bulunmaktadır.

(3) Aday öğretmenlere yetiştirme sürecinde bağımsız olarak ders ve nöbet görevi verilemez. Aday öğretmenler, bu süreçte derslere danışman öğretmen nezaretinde girer ve danışman öğretmenin nöbetçi olduğu zamanlarda nöbet görevini izlemek üzere danışman öğretmenin yanında yer alır.

Görüldüğü üzere açık ve net şekilde MEB Personeli için bunu belirtmiştir. Aday Öğretmene Nöbet Görevi Verilemez.

Sorularınız için lütfen bize ulaşın.

Öğretmenler İçin

MEB Personel, Personel MEB Haber
MEB Personel, Personel MEB Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Sayın editör bu konuyla alakalı değil ama bugün müezzinoğlu bir açıklama yapmış memursen başkanı ile hükümetin en önemli gündemi açığa almalar ve ihraç lar diye. Birde bylok yazışmaları kişilerin tespitinde bize çok yardımcı oldu insanların mağdur olmalarını bizde istemeyiz gibilerinden açıklamada bulunmuş size gelen bir bilgi var mı ne bileyim bir umut işte. Cuma nin hükmüne. Suçu olmayanları örneğin öğretmenler de çocuklarına propaganda yapmayanlar. Normal memurlar da yapının talimatı doğrultusunda iş yapmayanlar vs iade etmeleri gerekmez mi. Birde ilerde bu örgüt adına suç işleyebilecek olanları atıyoruz demiş. Ya bunu nerden bilebilirler ki. Zanna dayalı sistemde bir kişide bile hata yapmış olsalar o kişinin hakkı nasıl ödenebilir sizde bir yorum yaparsanız sevinirim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM